terazmuzyka.pl
Newsy 1043V  
rf | 12 stycznia 2018
4

Mike Portnoy: Zawsze chciałem być jak Lars Ulrich

Jeden z najlepszych perkusistów świata, Mike Portnoy, przyznał, że zawsze chciał być jak Lars Ulrich. Pod jakim względem?

Mike Portnoy ma w swoim dorobku wiele uznanych płyt, nagrany z Dream Theater, Avenged Sevenfold, Transatlantic, Adrenaline Mob, The Winery Dogs, a ostatnio Sons Of Apollo. Wybitny perkusista przyznał, że zawsze imponował mu Lars Ulrich.

Prog In Park. Szczegóły festiwalu

W wywiadzie dla „Rock City Radio Show Berlin” Mike Portony przyznał:

Od momentu, kiedy tylko chwyciłem za pałeczki chciałem być kimś więcej niż tylko perkusistą. Słuchałem już The Who, chciałem być wykonawcą, który gra na perkusji jak na instrumencie prowadzącym. Chciałem angażować i zabawiać publiczność, nigdy nie chciałem być na drugim planie.

Zawsze czułem się jak frontman posadzony za bębnami. Uwielbiałem Keitha Moona, uwielbiałem Larsa Ulricha z Metalliki. Nie jest może najwybitniejszym perkusistą, sam to przyzna, ale podziwiam jego showmaństwo, jego energię i cechy lidera. Zawsze chciałem być takim perkusistą.

Obu perkusistów będziemy mogli obejrzeć w tym roku w Polsce. Lars Ulrich z Metallicą odwiedzą nas 28 kwietnia na koncercie w Tauron Arenie, a Sons Of Apollo z Mike’em Portnoyem będą jedną z gwiazd festiwalu Prog In Park, obok Anathemy, Isahna, Leprous i Postcards From Arkham. Sons Of Apollo zadebiutował w październiku 2017 roku albumem „Psychotic Symphony”. W skład grupy, obok Mike’a Portnoya wchodzą wokalista Jeff Scott Soto, współpracujący z wieloma wykonawcami kręgu rocka progresywnego, były gitarzysta Guns N’ Roses, Ron "Bumblefoot" Thal, basista Billy Sheehan i klawiszowiec Derek Sherinian.

Prog In Park odbędzie się 18 sierpnia 2018 w Parku Sowińskiego w Warszawie. Będzie to druga edycja festiwalu po entuzjastycznie przyjętej edycji zeszłorocznej. Bilety na Prog in Park dostępne są w cenie 185 zł (200 zł - w dniu koncertu).

A wy kogo wolicie? Larsa czy Mike’a? Odpowiedzcie w poniższej ankiecie.

Sonda - wypowiedz się!

Którego perkusistę wolisz?

Mike'a Portnoya
46% (81 głosów)
Larsa Ulricha
30% (54 głosy)
Obu lubię tak samo
23% (41 głosów)
Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Hubidoc [83.23.***.***] dodano: 13.01.2018, 15:59 #1
BY BYĆ JAK LARS WYSTARCZY PRZESTAĆ GRAĆ NA PERKUSJI I WŁĄCZYĆ KALKULATOR DO LICZENIA KASY....
Pokaż odpowiedzi (1)
Lemmysomemoney dodano: 14.01.2018, 13:45 #3
Chyba powinien zmienić towar ...
Pokaż odpowiedzi (1)
Koncert już wkrótce
  • Metallica
  • Data i miejsce koncertu: 28 kwietnia 2018
    Kraków, Tauron Arena
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group