terazmuzyka.pl
Newsy 909V  
rf I fot. Norrel Blair | 14 maja 2018
0

Mike Shinoda wykonał solo przebój Linkin Park [WIDEO]

Mike Shinoda dał pierwszy solowy występ od śmierci Chestera Benningtona. Artysta przygotowuje się także do wydania pierwszej solowej płyty.

12 maja 2018 roku Mike Shinoda wystąpił w Carson w stanie Kalifornia w ramach Weenie Roast Festival, gdzie wykonał kilka utworów z nadchodzącej płyty solowej „Post Traumatic”, a także utwory Linkin Park, w tym fortepianową wersję „In The End”.

TSA zadebiutował z nowym wokalistą [WIDEO]

Mike Shinoda powrócił na scenę po śmierci wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona, który popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku w swoim domu w Kalifornii. Poniżej możecie obejrzeć występ Mike’a Shinody w całości.

15 czerwca na rynku ukaże się płyta zatytułowana „Post Traumatic”. Znajdzie się na niej 16 kompozycji (w tym te, które pojawiły się na EPce Shinody - swoją premierę miała ona w styczniu).

W informacji prasowej zapowiadającej całość możemy przeczytać:

Po wydaniu EPki, Shinoda kontynuował tworzenie, czego efektem jest nadchodzący album „Post Traumatic”, przejrzysty i intensywnie osobisty, który pomimo tytułu nie jest w całości związany z żalem, chociaż od tego się zaczyna. „To podróż z żalu oraz ciemności, a nie wgłąb tego” - powiedział Shinoda. Ostatecznie „Post Traumatic” to album o uzdrawianiu. Piosenki, choć związane z utratą, zdają się być uniwersalne, dzięki szczerości i oddaniu serca. „Jeśli ludzie przeszli przez coś podobnego, mam nadzieję, że czują się mniej osamotnieni. Jeśli nie przeszli przez to, mam nadzieję, że i tak będą wdzięczni” - dodaje muzyk.

Mike Shinoda w wywiadzie dla „Vulture” przyznał, że sam nie wie, czy Linkin Park powróci:

Nie jestem w stanie powiedzieć, co będzie z zespołem. Nie znam żadnych odpowiedzi. To zabawne, bo gdybym powiedział teraz cokolwiek to trafiłoby to na nagłówki wszystkich portali, a prawda jest taka, że nie ma na to pytanie żadnej odpowiedzi. Fani myślą, że wiedzą, co będzie dalej, ale uwierzcie mi: sam chciałbym to wiedzieć.

W tym roku Shinoda wystąpi także na festiwalu Summer Sonic w Japonii, który odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia oraz Reading i Leeds (25 i 26.08) w Wielkiej Brytanii. Kolejne daty koncertów mają być ogłoszone w najbliższej przyszłości.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 297V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group