terazmuzyka.pl
Newsy 1233V  
mg | 16 listopada 2018
0

Morderca Johna Lennona: Czuję coraz większy wstyd

Mark David Chapman kilka tygodni temu po raz dziesiąty ubiegał się o zwolnienie z więzienia. Ponownie zostało ono odrzucone. Morderca Johna Lennona przyznał jednak, że sporo się ostatnio u niego zmieniło.

Mark David Chapman za zamordowanie słynnego Beatlesa pod jego nowojorskim domem trafił do więzienia na dożywocie. Jednak zgodnie z prawem, po odsiedzeniu 20 lat wyroku ma prawo ubiegać się o zwolnienie warunkowe. Pierwszy raz to prawo przysługiwało mu w 2000 roku i skorzystał z niego, ale sąd odrzucił jego prośbę. Chapman może wniosek o zwolnienie składać co dwa lata, co też czyni. Do tej pory za każdym razem spotykał się z negatywną opinią. Podobnie było i w tym roku.

Associated Press opublikował niektóre z wypowiedzi Chapmana, którymi próbował przekonać komisję:

Trzydzieści lat temu nie czułem wstydu, ale teraz wiem czym jest wstyd. Kiedy zakrywasz swoją twarz, nie chcesz o cokolwiek prosić.

- powiedział 63-leni Chapman.

Przyznał również, że z roku na rok „czuje coraz większy wstyd” za swoje czyny oraz, że „poświęcił się kultywowaniu przemieniającej mocy Jezusa”. Jak już zostało wspomniane, prośba o zwolnienie została odrzucona:

[Zwolnienie warunkowe] źle wpłynęłoby na dobro i bezpieczeństwo społeczeństwa, a także umniejszyłoby poważną naturę tego przestępstwa i podkopało szacunek do prawa.

- uzasadnił w sierpniu sąd. Ponadto dodał, że wypuszczenie Chapmana nie tylko byłoby brakiem poszanowania dla prawa, ale też zagrażałoby jego życiu, gdyż ktoś mógłby chcieć go skrzywdzić z zemsty.

Kolejny raz o zwolnienie warunkowe Mark David Chapman będzie mógł ubiegać się w 2020 roku, jednak trudno sobie wyobrazić, by decyzja sądu była inna niż dotychczas.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 621V  
0

Speculum powraca z Kazikiem Staszewskim [WIDEO]

rf | fot. Facebook | 13 grudnia 2018
Newsy 100V  
0

Kanye West będzie nagrywał z Bobem Dylanem?

rf | fot. Alberto Cabello | 13 grudnia 2018
Newsy 620V  
0

Polski zespół wykona hymn USA podczas meczu NBA

rf | fot. Keith Allison | 10 grudnia 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group