terazmuzyka.pl
Koncerty 359V  
rf | 14 kwietnia 2019
0

Morrissey odwołuje koncerty z przyczyn zdrowotnych

Morrissey odwołał zaplanowane na najbliższe dni koncerty w Kanadzie. Miały być to pierwsze od kilkunastu lat koncerty lidera The Smiths w tym kraju.

Koncerty Morrisseya zaplanowane w Kanadzie na 14 i 15 kwietnia zostały odwołane z powodu interwencji medycznej, która wymagana była w wyniku kontuzji, jakiej artysta nabawił się w Europie. Dwa koncerty zostały przeniesione na październik.

Morrissey i Billie Joe Armstrong wykonali przebój z lat 60.

Nie wiadomo, co dolega Morrisseyowi, ale jak zapewnia w oświadczeniu firma Ticketmaster:

Wszyscy są dobrej myśli i spodziewamy się szybkiego powrotu do zdrowia artysty. Morrissey nie może doczekać się powrotu do miasta i dziękuje wszystkim za zrozumienie oraz cierpliwość.

Organizator zapewnia, że trasa zostanie wznowiona 26 kwietnia w Toronto i przebiegnie bez zmian.

Morrissey przez wiele lat nie koncertował w Kanadzie, gdyż bojkotował ten kraj za urządzane tam polowania na foki. Uzasadniając powrót do Kanady artysta stwierdził, że jego bojkot nie przyniósł żadnych rezultatów i lepszy efekt dadzą datki na działalność grup chroniących prawa zwierząt:

Myślę, że lepiej będzie, jak przekażę pokaźne datki na działalność takich grup w każdym mieście, w którym będę grał. Na szczęście w Kanadzie sporo jest takich organizacji.

Najnowsza płyta Morrisseya ukaże się 24 maja pod tytułem „California Son”. Będzie to wydawnictwo składające się tylko i wyłącznie z coverów, a między innymi takich artystów jak Joni Mitchell, Bob Dylan, Dionne Warwick czy Roy Orbison. Na płycie pojawią się również goście specjalni, jak chociażby Billie Joe Armstrong z Green Day, Ed Droste z Grizzly Bear, Ariel Engle i inni.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 808V  
0

Lato z Radiem Festiwal 2019. Poznaliśmy szczegóły wydarzenia

mg | fot. Grzegorz Śledź/Polskie Radio | 17 czerwca 2019
Koncerty 402V  
2

Charli XCX wystąpi w Warszawie

rf | 17 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group