terazmuzyka.pl
Teraz Rock 3357V  
mg | fot. Sam Rayner | 30 sierpnia 2018
8

Morrissey z ważnym apelem do prezydenta Andrzeja Dudy

W udzielonym „Teraz Rockowi” wywiadzie Morrissey poruszył wiele istotnych dla niego tematów – nie tylko tych muzycznych, ale również światopoglądowych. Wystosował nawet apel do prezydenta naszego kraju.

Morrissey jest jednym z bohaterów wrześniowego numeru „Teraz Rocka”, który od wczoraj dostępny jest w sprzedaży. Artystę przepytał nasz redaktor, Jacek Nizinkiewicz, a panowie rozmawiali o wielu ważnych dla muzyka kwestiach – między innymi o jego stanie zdrowia, składance „This Is Morrissey”, a także planach dotyczących przyjazdu do Polski.

Wrześniowy „Teraz Rock” już w sprzedaży

Na koniec rozmowa zeszła na temat weganizmu Morrisseya i dość ostrych poglądów, które w tej kwestii wygłasza:

Jesteś od bardzo dawna weganinem i bronisz praw zwierząt. Podczas jednego z koncertów w Polsce mówi­łeś o sieci KFC jako Kentucky Fucking Chicken. Tymczasem w Polsce jest to popularny fastfood, do którego chodzi nawet prezydent Andrzej Duda.

Chciałbym mu przypomnieć, że przemysł mięsny jest największym zagrożeniem dla środowiska. Jeśli jesz w KFC, wspierasz nadużycia w zakre­sie ochrony środowiska. Warto należeć do świata wegańskie­go, a nie... McDonalda.

Morrissey przyznał również, że media – szczególnie te brytyjskie – są w stosunku do niego bardzo niesprawiedliwe, ale jest wdzięczny fanom za wsparcie. To i znacznie więcej znajdziecie jednak w rozmowie opublikowanej na łamach najnowszego „Teraz Rocka”.

Co więcej w numerze?

Gwiazdą wrześniowego „Teraz Rocka” jest formacja Nine Inch Nails, której poświęciliśmy 12-stronicową wkładkę. Dowodzonej przez Trenta Reznora, a istniejącej od 1988 roku formacji postanowiliśmy się przyjrzeć przede wszystkim pod kątem bogatej twórczości, ale rzucaliśmy również okiem na jej niezwykle ciekawą historię z wieloma zmianami kadrowymi.

Wiele miejsce poświęciliśmy Korze, wyjątkowej artystce rodzimego rocka, która odeszła w końcu lipca – piszemy o jej niezwyklej osobowości i twórczości, przy okazji przypominamy poezje, które publikowała na łamach naszego pisma. Korę wspominają też w tym numerze polscy muzycy: Katarzyna NosowskaTomasz OrganekJanusz PanasewiczMuniek Staszczyk i Janusz „Yanina”​ Iwański

Ponadto: Paul McCartney, Ian Gillan, Interpol, Doro, Roger Waters... i znacznie więcej!

Komentarze (8)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
FOK [94.254.***.***] dodano: 30.08.2018, 13:12 #1
Aż mi się burgera zachciało. A co tam, zjem dzisiaj 2.
Pokaż odpowiedzi (5)
kahler [178.43.***.***] dodano: 30.08.2018, 18:17 #7
A z jakim apelem zwrócił się do swojego przyjaciela Władymira Putina?
realista [178.36.***.***] dodano: 01.09.2018, 19:34 #8
To prezydent Andrzej Duda będzie miał nielada orzech do zgryzienia, pewnie kilka ustaw do podpisania będzie musiało poczekać, może nawet specjalne orędzie wygłosi do narodu z tytułu jakże rozstrzygającego poważne problemy społeczne listu autorstwa pana Morriseya. Moja propozycja by został osobistym doradcą pana prezydenta.
Komentarze (8 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Teraz Rock 770V  
6

Czy Piotr Rogucki wcieliłby się w rolę Pana Kleksa? [TYLKO W TERAZ ROCKU]

rf | fot. Ralf Lotys (Sicherlich) | 7 kwietnia 2019
Teraz Rock 8901V  
0

Kortez: Możesz na mój koncert przyjść i sobie popłakać [TYLKO U NAS]

mg | fot. Bartosz Kowal/Jazzboy | 27 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group