terazmuzyka.pl
Newsy 678V  
rf | fot. KenStu26 | 7 października 2019
0

Morten Stützer (Artillery) nie żyje

W wieku 57 lat zmarł gitarzysta i współzałożyciel jednego z najważniejszych duńskich zespołów thrashmetalowych, Artillery.

Morten Stützer zmarł w wieku 57 lat, o czym poinformowali członkowie Artillery na Facebooku. W opublikowanym oświadczeniu zespół napisał:

Drodzy lojalni przyjaciele i fani. Z ogromnym żalem, wielkim szokiem i niedowierzaniem zawiadamiamy, że nasz założyciel, przyjaciel i brat Morten Stützer zmarł o wiele za wcześnie, w wieku 57 lat, wieczorem 2 października. Był w otoczeniu rodziny.

Jesteśmy zdruzgotani. Wkład Mortena w zespół jest nieoceniony. Oprócz niezwykłego talentu wnosił wiedzę na wielu płaszczyznach, a także błyskotliwość, których będzie nam brakować. Nie zapomnimy jednak o dorobku, jaki zostawił na tym świecie.

Muzyka Mortena przyniosła wielu ludziom na całym świecie dużo radości i dalej będzie przynosić kolejnym pokoleniom. Ten fakt jest dla nas wielkim pocieszeniem.

Mimo wszystko NIE oznacza to końca Artillery. Oddając cześć Mortenowi będziemy maszerowali dalej.

Będzie nam brakowało Mortena, ale nigdy o nim nie zapomnimy.

Nie podano przyczyny śmierci, ale wokalista Artillery przyznawał, że w ostatnich latach zdrowie Mortena znacznie się pogorszyło.

Artillery należy do najważniejszych thrashmetalowych zespołów z Danii. Grupa powstała w 1982 roku i nagrała szereg cieszących się uznaniem albumów. Mimo przerw w działalności i zmian składu Morten Stützer grał we wszystkich wcieleniach.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 704V  
1

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group