terazmuzyka.pl
Koncerty 521V  
rf | 3 grudnia 2019
2

Muniek Staszczyk powraca na scenę

Muniek Staszczyk po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi powraca na scenę. Poznaliśmy datę pierwszego występu.

Muniek Staszczyk miał w tym roku wystąpić w Stodole promując solowy album „Syn miasta”, jednak musiał odwołać ten występ z powodu wylewu, jakiego dostał latem. Artysta, który dziś czuje się znacznie lepiej i przechodzi rekonwalescencję obiecał, że w przyszłym roku powróci na scenę. Poznaliśmy datę jego pierwszego występu. 15 marca Muniek będzie jedną z gwiazd Fryderyk Festiwal, który odbędzie się 14 i 15 marca 2020 w Katowicach. Inni ogłoszeni artyści to Kayah, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Natalia Przybysz i Baranovski.

Muniek Staszczyk doznał wylewu w Londynie, gdzie udał się na koncert Neila Younga i Boba Dylana. Tak wspominał te chwile w „Teraz Rocku”:

Znaleźli mnie w pokoju – wiem to z raportów policyjnych – o trzynastej czy czternastej. Ponad dwanaście godzin leżałem z wylewem. Pamiętam tylko poduszkę we krwi, jakieś angielskie rozmowy, powtarzali „stroke, stroke”. Oni tam są na szczęście przeszkoleni, wiedzą, jakie są objawy wylewu i jak się w takiej sytuacji zachowywać. Pamiętam kobietę, która powiedziała: „Jestem Agnieszka, policjantka z Polski, powiadomiliśmy rodzinę”. Okazało się, że policjant, którego wezwali do hotelu, jak to w Anglii, miał żonę z Polski, zobaczył z dokumentów, że leży Polak i wezwał odpowiednią osobę.

Na rynku ukazała się też autobiografia Muńka zatytułowana „King!”.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Piotr Grembowicz [156.17.***.***] dodano: 04.12.2019, 10:49 #1
ale na którą?! cha cha, życia?!
T. LOVE ALTERNATIVE! "Karuzela"!
psss [77.65.***.***] dodano: 04.12.2019, 17:28 #2
Świetna płyta, świetne teksty. Biografia genialna. Trasy pewnie nie będzie, no ale trudno zdrowie najważniejsze.
Zobacz także
Koncerty 375V  
4

Open'er Festival 2021 z kolejnymi gwiazdami w składzie

rf | fot. Iksnigo | 4 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group