terazmuzyka.pl
Newsy 2667V  
rf | 15 sierpnia 2017
0

Muse nie ma zamiaru wydawać nowej płyty

Członkowie Muse twierdzą, że nie są zainteresowani wydaniem nowej płyty. Przynajmniej w najbliższym czasie.

Od pewnego czasu członkowie Muse są w studiu, jednak Matt Bellamy twierdzi, że nie powinniśmy spodziewać się nowego albumu grupy. A przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Merry Christless w pełnym składzie

Jego zdanie potwierdza basista Chris Wolstenholme, który w wywiadzie dla „Music Feeds” powiedział:

Przemysł za bardzo się zmienił, od kiedy powstaliśmy, a szczególnie od wydania naszej pierwszej płyty. W ostatnich pięciu czy sześciu latach większość osób zdaje się słuchać muzyki poprzez streaming, który zmienił ich postrzeganie muzyki. Ludzie nie wsłuchują się w całe albumy, jak robili to, kiedy byłem młodszy. Cały przemysł i platformy do słuchania muzyki stworzone są tak, żeby ludzie słuchali poszczególnych piosenek i tworzyli własne playlisty.

Czasami jako zespół nie masz ochoty wydawania całej płyty, ale miło jest od czasu do czasu dla zabawy wydać singel.

Przez wiele lat wszystko obracało się wokół promocji albumu, single promowały album. Dzisiaj streaming kładzie nacisk na poszczególne utwory, nie widzę więc powodu, dla których mielibyśmy działać inaczej.

Chris Wolstenholme nie wyklucza jednak, że Muse jeszcze kiedyś nagra płytę:

Wiem, że kiedyś w końcu nagramy album, ale myślę, że w tym czasie warto dać fanom coś jeszcze, żeby mieli świadomość, że nie zapadliśmy się pod ziemię.

Ostatni album Muse ukazał się w 2015 roku pod tytułem „Drones”. Na początku 2017 roku grupa zamknęła się w studiu Air w Londynie, w którym zarejestrowała podobno trzy nowe utwory. Jednym z nich jest opublikowany w maju „Dig Down”, do którego powstał teledysk.

Muse – „Dig Down”

Matt Bellamy, wokalista i gitarzysta Muse, znany jest z tego, że w swoich tekstach wykazuje zainteresowanie m.in. różnymi teoriami spiskowymi czy nowymi technologiami. Tym razem skupił się na przetrwaniu i jedności. Lider grupy namawia słuchaczy do walki do końca, nawet jeśli jest się w ciężkiej i beznadziejnej sytuacji.

Pisząc piosenkę, starałem się iść pod prąd panującemu obecnie na świecie negatywnemu trendowi. Dać inspirację, optymizm i nadzieję ludziom, aby walczyli o to, w co wierzą. Jednostki też mogą zmieniać świat, jeśli tylko tego zapragną [źródło: Warner Music Poland]

- twierdzi frontman Muse.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 318V  
1

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group