terazmuzyka.pl
Newsy 1667V  
szy | 18 maja 2017
0

Muse. Zespół udostępnił premierowy utwór

Grupa Muse udostępniła w sieci teledysk do kompozycji „Dig Down”, która zapowiada nowy studyjny album brytyjskiego tria. 

Po kilkunastu zapowiedziach w końcu zespół Muse udostępnił premierowy utwór. Nosi ona tytuł „Dig Down” i zapowiada nowy album, który - najprawdopodobniej - ukaże się w tym roku. Na razie jednak nie znamy żadnych szczegółów dotyczących tego wydawnictwa. 

Kazik i Kwarter ProForma przedstawiają nowy wideoklip

Kompozycja powstała we współpracy z producentem Mikiem Elizondo (m.in. Mastodon), z kolei za miksy odpowiada Spike Stent. Poniżej możecie zapoznać się z premierowym utworem Muse i teledyskiem, który wyreżyserował Lance Drake, z kolei w roli głównej wystąpiła Lauren Wasser - modelka, która straciła nogę po użyciu tamponu.

Usłyszałem o Lauren kilka lat temu. Przeczytałem jej historię, a ona dała mi dodatkową inspirację. Zachowałem ją sobie w pamięci i powiedziałem sobie, że jeśli będę kiedyś kręcił teledysk, odezwę się do niej. Utwór jest potężny, więc od razu pomyślałem o Lauren w klipie i o jej historii, jak przezwyciężyła wszelkie trudności

- wspomina reżyser klipu do „Dig Down”.

Muse: Dig Down

Matt Bellamy, wokalista i gitarzysta Muse, znany jest z tego, że w swoich tekstach wykazuje zainteresowanie m.in. różnymi teoriami spiskowymi czy nowymi technologiami. Tym razem skupił się na przetrwaniu i jedności. Lider grupy namawia słuchaczy do walki do końca, nawet jeśli jest się w ciężkiej i beznadziejnej sytuacji.

Pisząc piosenkę, starałem się iść pod prąd panującemu obecnie na świecie negatywnemu trendowi. Dać inspirację, optymizm i nadzieję ludziom, aby walczyli o to, w co wierzą. Jednostki też mogą zmieniać świat, jeśli tylko tego zapragną [źródło: Warner Music Poland]

- twierdzi frontman Muse

Muse pracował ostatnio w Air Studios w Londynie, gdzie podobno nagrał trzy nowe utwory. Według relacji fana, który spotkał tam trzech członków zespołu, jedna z nowych piosenek jest „ciężka”, a dwie pozostałe „nie bardzo”.

Matt Bellamy wyjawił też, że nowy album Muse ma być bardziej akustyczny:

Mówię to chyba przy każdej płycie, ale mam wrażenie, że nadeszła w końcu pora, żeby zrobić coś bardziej akustycznego.

20 maja 2017 roku Muse wyruszy w trasę koncertową z zespołem 30 Seconds To Mars, natomiast 25 i 26 sierpnia 2017 roku Muse będzie gwiazdą brytyjskich festiwali Reading i Leeds. Spekuluje się, że do tego czasu grupa może wydać nową płytę.

Muse powstał w latach 90. w Wielkiej Brytanii. Jego debiutancki album ukazał się w 1999 roku pod tytułem „Showbiz”, zwracając uwagę nie tylko fanów alternatywnego, brytyjskiego rocka, ale też muzyki mainstreamowej. Kolejne płyty cieszyły się coraz większym powodzeniem, odnosiły też sukcesy komercyjne. Od czasu wydanego w 2003 roku albumu „Absolution” wszystkie płyty Muse dotarły na sam szczyt zestawień sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a wydany w 2015 roku najnowszy album „Drones” jest pierwszym, który dotarł na szczyt w USA. W muzyce tria mieszają się wpływy britpopu, rocka alternatywnego, ciężkiego rocka z muzyką progresywną i orkiestrową. Charakterystycznym elementem Muse są widowiskowe koncerty i kontrowersyjne teksty, często poruszające tematy teorii spiskowych.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group