terazmuzyka.pl
Newsy 1226V  
mg | 10 listopada 2019
4

My Chemical Romance. Wiemy, kto zagra na perkusji podczas najbliższej trasy

Jeszcze w tym roku odbędzie się pierwszy po latach koncert My Chemical Romance. Wielu zastanawiało się, kto podczas trasy zagra na perkusji. Już wszystko wiemy!

Po sześciu latach nieobecności zespół My Chemical Romance ogłosił sceniczny powrót. Będzie on miał miejsce 20 grudnia w Los Angeles. Choć początkowo zapowiedziano tylko ten jedne koncert, niedawno w kalendarzach muzyków pojawiły się kolejne daty.

Na razie cieszyć mogą się fani My Chemical Romance z Nowej Zelandii, Australii i Japonii. We wszystkich tych krajach zespół pojawi się w związku z między innymi kolejnymi edycjami Download Festival. Koncerty odbędą się 20 marca 2020 roku w Melbourne, 21 marca w Sydney, 25 marca w Western Springs (nowozelandzka impreza Jimmy Eat World) oraz 29 marca w Tokio. Kolejne ogłoszenia wkrótce!

Wielu zastanawiało się, kto zasiądzie za perkusją podczas tego tournée. Poznaliśmy odpowiedź – tym człowiekiem będzie znany dobrze fanom My Chemical Romance Jarrod Alexander. Występował on z zespołem podczas koncertów w latach 2011-2013. W swojej karierze występował między innymi w The Suicide File, A Static Lullaby czy Dead Country.

Dlaczego doszło do rozpadu?

W wywiadzie dla „The Guardian” Way wyjawił, dlaczego rozpadł się My Chemical Romance:

Kiedy wszystko zaczyna się układać, odnosisz sukces, wtedy wiele osób zaczyna mieć swoje zdanie i rozpoczyna się nieustająca walka. Wszyscy mieli je**ne zdanie na temat tego, czym powinno być MCR. Mieliśmy w związku z tym problem, w którym kierunku pójść. Wpada się w pułapkę pytania: „Czy to będzie dostatecznie dobre?”.

Robienie tego przestało sprawiać nam radość. Zakończenie działalności zespołu pozwoliło nam wyrwać się z tego kręgu.

Zespół My Chemical Romance istniał w latach 2001-2013 i nagrał w tym czasie cztery studyjne albumy, z których ostatni – „Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys” – ukazał się w 2010 roku. Choć plotki o ewentualnym powrocie zespołu pojawiły się dość często, zwykle szybko dementowali je członkowie zespołu. Dopiero od kilku miesięcy sugerowali oni, że reaktywacja jest możliwa.

Po zakończeniu działalności My Chemical Romance zdecydowanie najaktywniejszy był wokalista Gerard Way, który nie tylko opublikował solowy album, ale również zajął się rysowaniem komiksów. Ogromnym sukcesem okazała się seria „The Umbrella Academy”, która otrzymała wiele prestiżowych nagród. Netflix przygotował na jej podstawie serial o tym samym tytule.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 12.11.2019, 09:26 #1
Weźcie Dave`a Lombardo (Slayer, Dead Cross, MIsfits, Fantomas, J. Zorn etc. is the best drummer now in metal) to przeniesiecie się muzycznie kilka pięter wyżej+nowi fani no i forsa większa!
Pokaż odpowiedzi (2)
Reiko [188.47.***.***] dodano: 12.11.2019, 21:01 #4
Dobra, dobra Gerard był aktywny, a gdzie słówko o Franku który koncertował ze swoimi zespołami, projektami itd, a nikt o nim nie wspomina bo nie współpracował z netflixem Uśmiech)
Zobacz także
Newsy 466V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
Newsy 121V  
0

Alestorm promują nowy album animowanym teledyskiem [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 7 lipca 2020
Newsy 890V  
0

Roger Taylor bał się o zdrowie Briana Maya

rf | fot. Raph_PH | 7 lipca 2020
Newsy 523V  
3

Jeff Waters (Annihilator) wskazuje swojego gitarowego boga

rf | fot. Sven Mandel | 7 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group