terazmuzyka.pl
Newsy 1662V  
rf | 10 stycznia 2019
8

Najlepiej zarabiające utwory Led Zeppelin w sieci [LISTA]

Magazyn „Billboard” opublikował zestawienie Nielsen Music przedstawiające, ile poszczególne utwory Led Zeppelin zarobiły na platformach cyfrowych.

W zestawieniu opublikowanym przez „Billboard” pod uwagę zostały wzięte zarówno cyfrowe pobrania plików, jak i streaming od momentu, gdy katalog Led Zeppelin po raz pierwszy legalnie pojawił się w sieci w listopadzie 2007 roku aż do 12 lipca 2018 roku.

Greta Van Fleet odpowiada na zarzut kopiowania Led Zeppelin

Zestawienie objęło 94 utwory Led Zeppelin. Łącznie zarobiły one w sieci 21 607 542,71 dolarów. Na pierwszym miejscu znalazł się utwór „Stairway To Heaven”, który zarobił 2 903 224,42 dolarów z 22 tysięcy odtworzeń. To dość imponująca liczba, ale dla porównania utwór „Shape Of YouEda Sheerana został odtworzony w sieci ponad 739 tysięcy razy.

Na drugim miejscu uplasował się „Kashmir” z wynikiem 1 421 130,32 dolary, a podium zamyka „Immigrant Song” z zyskiem 1 306 140.94 dolarów. Jako ciekawostkę możemy podać, że na przedostatnim miejscu znalazł się odrzut z „Presence” pod tytułem „10 Ribs & All/Carrot Pod Pod” z zarobkiem 2268,63 dolarów, a stawkę zamyka nieukończony „Swan Song” z zarobkiem zaledwie 241,20 dolarów.

Poniżej prezentujemy pierwszą dwudziestkę utworów wraz z ich zarobkiem w dolarach, a całą listę znajdziecie pod tym adresem.

  1. Stairway To Heaven 2903223,42
  2. Kashmir 1421130,32
  3. Immigrant Song 1306140,94
  4. Black Dog 1167232,19
  5. Whole Lotta Love 1034129,29
  6. Ramble On 888793,61
  7. Over the Hills And Far Away 757125,57
  8. Goin’ To California 694689,56
  9. Rock n’ Roll 636985,97
  10. D’yer Mak’er 553459,73
  11. When the Levee Breaks 547514,60
  12. All My Love 536716,87
  13. Fool In The Rain 497152,94
  14. Good Times, Bad Times 484799,06
  15. Dazed And Confused 443730,10
  16. Babe, I’m Gonna Leave You 407165,31
  17. Hey, Hey What Can I Do 383439,92
  18. The Ocean 356840,76
  19. Heartbreaker 347498,72
  20. Misty Mountain Hop 306642,32
Komentarze (8)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Fred [5.173.***.***] dodano: 10.01.2019, 22:32 #1
Kiedyś byłem zachwycony tym zespołem, obecnie odkryłem lepsze z tej epoki, poza tym dużo najsłynniejszych utworów LZ to przeróbki innych wykonawców
Pokaż odpowiedzi (3)
Led [85.28.***.***] dodano: 11.01.2019, 20:57 #5
Fred. No proszę Cię. Pewnie black szabat purple a wcześniej the Cream. Ale zeppelini są poza konkurencja
choped33 [83.22.***.***] dodano: 11.01.2019, 21:27 #6
może chodziło o Jobriatha ?
Miodzio [93.175.***.***] dodano: 14.01.2019, 05:10 #7
W jednej z biografii LZ czytałem, że byli jedynym zespołem, który umieścił 7 swoich LP jednocześnie na liście 100 Bilboard
zyrafu [185.68.***.***] dodano: 15.01.2019, 14:42 #8
Ponad 2 miliony za 22 tysiące odtworzeń? Coś tu się nie spina, może warto jeszcze raz przeczytać źródło i trochę pomyśleć, zanim zacznie się pisać bzdury?
PS. 22 tysiące odtworzeń dotyczy tylko bieżącego roku
Komentarze (8 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 838V  
Newsy 191V  
0

Musikmesse i Prolight + Sound już w kwietniu

mg | fot. Messe Frankfurt GmbH | 17 stycznia 2019
Newsy 305V  
1

Geddy Lee (Rush) nagra solowy album?

rf | 17 stycznia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group