terazmuzyka.pl
Newsy 4395V  
rf | fot. Travis Shinn | 23 grudnia 2019
53

Najlepsze płyty 2019 roku według „Teraz Rocka” [ZAGRANICA]

Już w tym tygodniu do sprzedaży trafi styczniowy numer „Teraz Rocka”. Znajdziecie w nim między innymi podsumowanie 2019 roku.

W styczniowym numerze „Teraz Rocka” dziennikarze pisma wybrali najlepsze płyty, utwory i koncerty mijającego roku. Numer trafi do sprzedaży tuż po świętach, a już teraz możecie zapoznać się z pierwszą dziesiątką najlepszych płyt zagranicznych według dziennikarzy „Teraz Rocka”.

Tool wydał specjalną wersję ostatniej płyty

Oto najlepsze zagraniczne płyty 2019 roku.

  1. Tool – Fear Inoculum
  2. Rival Sons – Feral Roots
  3. The Raconteurs – Help Us Stranger
  4. Whitesnake – Flesh & Blood
  5. The Black Keys – „Let’s Rock”
  6. Rammstein – Rammstein
  7. Dream Theater – Distance Over Time
  8. Nick Cave And The Bad Seeds – Ghosteen
  9. Opeth – In cauda venenum
  10. New Model Army – From Here

Tool wydał album „Fear Inoculum” w rozszerzonej wersji. Już wersja podstawowa była imponująca. Przypomnijmy: płyta „ukazała się wyłącznie w rozbudowanej wersji zawierającą rozkładaną „wideoborszurę” z 4-calowym ekranem HD, na którym można obejrzeć niedostępny nigdzie indziej film, kabel zasilający USB, 2-watowy głośnik, 36-stronicowa książeczkę i kartę do pobrania mp3. Teraz jednak do sprzedaży trafiła jej rozszerzona wersja. Zawiera ona pięć trójwymiarowych kart z ilustracjami, 56-stronicową książkę z wcześniej niepublikowanymi grafikami, kod do pobrania specjalnego filmu wideo zatytułowanego „Recusant Ad Infinitum” oraz płytę CD.

Komentarze (53)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Marcin [83.7.***.***] dodano: 23.12.2019, 17:36 #1
Z tej dziesiątki kupiłem płytę Whitesnake (wersja cd+dvd) oraz Dream Theater.
I [91.205.***.***] dodano: 23.12.2019, 19:05 #2
Mój numer 1 w tym rocku to Avatarium ,, The Fire I Long For ,,.
Ida [31.0.***.***] dodano: 23.12.2019, 19:43 #3
Pluralone. z każdym kolejnym przesłuchanie wciąż znajduje coś nowego
AntyMetal [37.131.***.***] dodano: 23.12.2019, 20:26 #4
Ta lista jest tak bardzo terazrockowa, że aż żal. Hej, lata 90. były dwie dekady temu, a wy wciąż tkwicie w tym samym miejscu, zero rozwoju. Mamy 2019 rok, ukazało się mnóstwo ciekawszej muzyki od popłuczyn wykonawców, którzy byli modni 20 lub więcej lat temu (a nawet wtedy, u szczytu możliwości, ich popularność nie szła w parze z walorami artystycznymi), czy pogrobowców, którzy w kompletnie odtwórczy sposób naśladują muzykę sprzed wielu dekad, kompletnie nie rozumiejąc na czym ona polegała.

Poleciłbym parę płyt, ale na tej stronie byłoby to jak rzucanie pereł przed wieprze.
Pokaż odpowiedzi (15)
jabco40 [83.23.***.***] dodano: 23.12.2019, 20:40 #20
A gdzie jest kuwa SLIPKNOT?!!!!!
Miut [77.253.***.***] dodano: 23.12.2019, 20:40 #21
Tylko Whitesnake i Pixes, a Tool to pomyłka, nie mówię że to złe no ale nie najlepsze
Pokaż odpowiedzi (1)
frajer [46.112.***.***] dodano: 24.12.2019, 01:21 #23
a gdie ostatnia plyta nirvany.? do hu.ya pana, jest swietna.
Pokaż odpowiedzi (1)
rajer [46.112.***.***] dodano: 24.12.2019, 01:23 #25
tuul ? czy to zart? czy to jakes dysko polo?
Kozioł ofiarny [37.47.***.***] dodano: 24.12.2019, 02:22 #26
Gdzie nowa płyta mgły, toxic holocaust i innych?
Idkc [5.173.***.***] dodano: 24.12.2019, 08:46 #27
Polecam posłuchać Lany del Ray, King Gizzard and the Lizard Wizard i Taylera the Creatora
Pokaż odpowiedzi (1)
jotjotjot dodano: 24.12.2019, 09:53 #29
Do wszystkich malkontentów - to jest subiektywna opinia redakcji. Uważacie, że coś jest wartego posłuchania, co wyszło w tym roku, to po prostu o tym napiszcie w komentarzach.

Ja z tej dziesiątki słuchałem jedynie Dream Theater, Whitesnake, Rammstein, Nicka Cave'a, Opeth i Tool. Tool to dla mnie rzeczywiście to ogromne rozczarowanie. Przyznam, że byłem zmęczony tym albumem, dodatkowo mam wrażenie, że już to gdzieś było i wałkują wciąż ten sam temat i niespecjalnie mam ochotę wracać do tych nagrań. A już totalnie nie rozumiem opinii, że Tool udowadnia, iż są poza konkurencją i nie mają sobie równych.
Dream Theater w miarę mi się podobał, ale też nie rozumiem chwalących recenzji, moim zdaniem też DT zjada własny ogon tą płytą. Album Rammstein jest w porządku, ale nie zaskarbił sobie mojej wielkiej sympatii. Co innego Opeth - świetna płyta. Whitesnake też zaprezentował się z dobrej, hardrockowej strony.

Jeśli chodzi o rzeczy, które przypadły mi do gustu w tym roku to chciałbym wymienić na pewno Soen, Darkthrone, Evergrey, Millenium, Mgła, Belzebubs, Beth Hart, Abbath, Queensryche.
Pokaż odpowiedzi (1)
1234 [5.173.***.***] dodano: 24.12.2019, 09:55 #31
Moja lista trochę mniej śmieszna
1.Her Name is Cala
2. Iamthemorning
3. Klone
4. Leprous
5.;Lucy in Blue
6. RPWL
7. Steve Hackett
8. Black Keys
9. Claypool Lennon Delirium
10 .Flower Kings
34-latek [83.26.***.***] dodano: 24.12.2019, 10:39 #32
Dla mnie 100 procent wszystkich albumów jakie ukazały się na świecie w 2019 roku to syf, kiła i mogiła. Absolutnie każda muzyka jaka ukazała się tym roku. to nic nie warte śmieci. I tak będzie dla mnie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ja nie trawię współczesnej muzyki.
jabco40 [83.23.***.***] dodano: 24.12.2019, 10:43 #33
Pewnie znowu czytelnicy nie będą mogli głosować jak w zeszłym roku bo coś tam , coś tam. Jeśli chodzi o TOOL to nie jest zły album tylko przekombinowany.Gdyby mogli głosować czytelnicy to na pewno by nie był pierwszy.To tyle.
Vampirro dodano: 24.12.2019, 11:05 #34
Moje subiektywne zdanie, które pewnie nikogo nie obchodzi:
Ten rok był słabszy od poprzedniego, ale zdarzyły się perełki. A mianowicie:
Candlemass - The Door To Doom (pierwsze wrażenie średnie, ale z kolejnym odsłuchem nie mogłem pozbyć się tej płyty z głowy, zwłaszcza "Bridge of the Blind" i The Omega Circle).
Whitesnake - Flesh & Blood (są na nim momenty rozczarowania, ale "Heart of Stone" pozwala wiele przebaczyć).
The Hu - Gereg (rany, całkiem niezła jazda, choć ciężko będzie ten efekt egzotyki utrzymać na kolejnych albumach).
Opeth - In cauda venenum (nie zapoznałem się jeszcze zbyt dobrze z całym albumem, po dwóch może odsłuchach mogę stwierdzić, że robi pozytywne wrażenie, choć brakuje większej petardy).
Helloween - United Alive (album koncertowy, ale na tyle dobry, że można go wręcz nazwać najlepszym albumem Dyni).
Poza tym zwróciłem uwagę na następujące albumy, choć nie okazały się one być dla mnie wybitne (z czasem, gdy poznam je lepiej, może zmienię zdanie, na lepsze lub gorsze):
Anthem - Nucleus
Avatarium - The Fire I Long For
Batjushka - sztuk dwa, i każde nie w moim guście, więc utraciłem zainteresowanie tymi ekipami (tak właściwie, to Batjuszka sztuk kilkanaście, bo parę żartownisiów postanowiło się zabawić)
Grief Collector - From Dissension To Avowal
KAT - również sztuk dwa i oba na dobrą sprawę nieinteresujące (choć ekipa Romana miała kilka nie najgorszych pomysłów)
Yngwie - Blue Lightning (Yngwie, błagam, nie rób tego więcej!)
Manowar - The Final Battle I (jedna z gorszych rzeczy w tym roku)
Monasterium - Church of Bones
Rainbow - The Storm (singiel, słabszy od oryginału, ale i tak czekam na cały album)
Rhapsody - znów sztuk dwa, i nietypowo Staropoli wygrywa w tej konkurencji
Status Quo - Backbone (przyznam się, że nie przesłuchałem jeszcze całego)
Tyr - Hel
The Who - Who (również nie przesłuchałem jeszcze całości, ale za parę miesięcy nadrobię).
Specjalny laur za najbardziej odpychające dzieło dla Ghost i jego Seven Inches of Satanic Panic.

Taka lista z tego, co śledziłem na bieżąco. Nie spieszno mi z muzyką, więc o tym, co rzeczywiście było najlepsze w tym roku pewnie dowiem się dopiero za kilka lat. Są też oczywiście albumy, o których wiem, że wyszły i nawet posłuchałem singli, ale nigdy nie byłem zainteresowany tymi zespołami (Tool, Rammstein, Dream Theater, Sun O))), Slipknot, Mayhem i tym podobne).
Dd11 [188.29.***.***] dodano: 24.12.2019, 13:07 #35
Ale Teraz Rock to gazeta traktująca o muzyce rockowej tej mainstreamowej niż alternatywnej raczej mniej znanej. I stąd taka lista. Z pewnością zespoły działające na uboczu grają świetna muzykę. No ale jak zaczną lepiej się "sprzedawać" wpadną w mainstream i już będą źli
Marcin [37.47.***.***] dodano: 25.12.2019, 01:22 #36
Z tej listy przeskuchalem tylko "Ghosteen". W 2019 raczej nic mnie nie zaciekawiło, bo jeśli chodzi o alternatywę to nie bardzo chcialo mi się szukać, natomiast w mainsteamie wydawniczo aktywne były zespoły, które mnie nie interesują. "Płyta roku" jest dla mnie Lanegan "Fields Songs" - album z 2001, który wpadł mi dopiero teraz. Oczywiście Mark wydał w 2019 "Knukles", ale ten album jakoś do mnie nie przemawia.
RainMaker86 [91.212.***.***] dodano: 25.12.2019, 11:04 #37
bezapelacyjnie z Polski Fisz Emade Tworzywo "Radar" i zagranica The National "I am easy to find"
Orion [89.64.***.***] dodano: 25.12.2019, 13:06 #38
Tool – Fear Inoculum - na pierwszym miejscu? Jakieś żarty? Nawet fani Toola uważają tę płytę za przeciętną. Dziennikarze TR tak podjarali się tym, że Tool wydał nową płytę, że nie zwracają uwagi na przeciętną wartość tych nowych utworów...
ja być twój przyjaciel [89.64.***.***] dodano: 25.12.2019, 13:12 #39
Jestem załamany! Przecież powinna wygrać płyta Grety Van Fleet. Przecież dostała taką recenzję w Teraz Rocku, że jej brak to skandal!!!
Pokaż odpowiedzi (2)
nevermind [178.235.***.***] dodano: 25.12.2019, 14:29 #42
A Soen i świetna płyta "Lotus"?
tucznik [89.64.***.***] dodano: 25.12.2019, 15:03 #43
Najlepsze rockowe płyty 2019 roku to te, które w twórczy sposób nawiązywały do klasyki tego gatunku muzycznego, jak np. Claypool Lennon Delirium i ich album - South of Reality. Ale nie oszukujmy się 2019 to nie był 1969 rok, ukazało się w nim trochę bardzo dobrych muzycznych wydawnictw, ale takiego wysypu muzycznych arcydzieł i fermentu na granie muzyki rockowej, jak pół wieku temu, już nie ma.
Perkun [77.91.***.***] dodano: 25.12.2019, 22:05 #44
To ja ze swojej strony polecam:

E-L-R- Maenad
Chelsea Wolfe- Birth Of Violence
Echoes Of Eternity- Ageless
Baroness- Gold & Grey
Molasses- Mourning Haze/Drops Of Sunlight
IQ- Resistance
Louise Lemón- A Broken Heart Is An Open Heart
Monarch- Beyond The Blue Sky
Aurora- A Different Kind Of Human
Heilung- Futha
North Atlantic Oscillation- Grind Show
Motorpsycho- The Crucible
RPWL- Tales From Outer Space
Big Big Train- Grand Tour
Kayo Dot- Blasphemy
Introitus- Shadows
Brighteye Brison- V
Opeth- In Cauda Venenum
Bat For Lashes- Lost Girls
Edge Of Paradise- Universe
The Beta Machine- Intruder
Ulver- Drone Activity
Dream Theater- Distance Over Time
Lingua Ignota- Caligula
Monkey3- Sphere
Cult Of Luna- A Dawn To Fear
Tool- Fear Inoculum
Leprous- Pitfalls
Voyager- Colours In The Sun
Bent Knee- You Know What They Mean
District 97- Screens
Swans- Leaving Meaning
The Flower Kings- Waiting For Miracles


Życzę dobrego odsłuchuUśmiech
Pokaż odpowiedzi (1)
Ciupas [89.174.***.***] dodano: 26.12.2019, 19:52 #46
Whitesnake zdecydowanie
Gazar [5.173.***.***] dodano: 26.12.2019, 21:33 #47
Co Wy się znacie na muzyce to jest imponujące.Czy ktokolwiek z Was przesłuchał jakiekolwiek albumy zespołów które nie są w TOP 50 na świecie ???
Pokaż odpowiedzi (1)
Marcin [5.174.***.***] dodano: 26.12.2019, 23:18 #49
A czy możecie polecić coś progresywnego [niemetalowego] z 2019 roku? Odpadają brzmienia w stylu Dream Theatre.
Pokaż odpowiedzi (2)
Geminiman [83.26.***.***] dodano: 27.12.2019, 12:01 #52
W dzisiejszych czasach wydawanie nowych albumów przez rockowych wykonawców jest tak samo pozbawione sensu jak lukrowana pasta do zębów. Dziś żeby zarabiać, trzeba dużo koncertować, no chyba że jesteś Adele. Ponadto fani to niereformowalne stare konserwy o mentalności filmowego Inżyniera Mamonia, które najlepiej się bawią przy największych hitach. Gdyby wszyscy wykonawcy na świecie z kręgu muzyki gitarowej zaprzestali tworzenia i wydawania nowej muzyki, to od razu poprawiłby się mój humor. Oni już od dawna nie mają nic do powiedzenia, ponieważ rock jest już skamieliną a nie opoką.
janusz.n0 [95.160.***.***] dodano: 21.01.2020, 18:17 #53
Tools jest jednak świetnym zespołem ze świetną muzyką .