terazmuzyka.pl
Newsy 2216V  
szy | 9 kwietnia 2018
7

Badania potwierdzają: chodzenie na koncerty wydłuża życie

Nowe badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii nie pozostawiają wątpliwości: istnieje zależność między regularnym chodzeniem na koncerty, a długością życia. 

Jeśli lubicie, często wybieracie i wolicie występy swoich ulubionych wykonawców na żywo, niż siedzenie w domu, mamy dobrą wiadomość. Róbcie tak częściej!

System of a Down uruchomili specjalne odliczanie

Według najnowszych badań, które zostały przeprowadzone na zlecenie firmy O2 oraz przez specjalistę od behawioryzmu, Patricka Fagana z Goldsmith University, koncerty mogą wydłużyć życie, nawet o... 9 lat!

Według informacji, które zostały podane w oficjalnym komunikacie dla mediów, 20 minut uczestnictwa w koncercie polepsza nasz nastrój aż o 21%. Dla porównania: joga daje w tej materii tylko 10%, natomiast spacery z psem tylko 7%. 

Chyba nie musimy dodawać, że dobry nastrój zwiększa wydolność naszego organizmu i daje -co oczywiste - więcej energii. Ponadto, co ważne, wydzielanie endorfin, czyli hormonów, które odpowiadają za dobre samopoczucie, jest dużo większe!

Dodatkowe badania wykazały również, że istnieje bezpośrednia zależność między regularnym chodzeniem na koncerty, a długością życia. Zdaniem ekspertów osoby, które pojawiały się przed sceną w miarę regularnie (przynajmniej raz na dwa tygodnie), lepiej oceniały swoje szczęście, zadowolenie czy poczucie własnej wartości. W specjalnej skali badani przyznawali sobie maksymalną ilość punktów - 10/10. Z całym raportem można zapoznać się w tym miejscu

W takim razie, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zachęcić czytelników, aby jak najczęściej chodzili na (rockowe/metalowe) koncerty. W tym miesiącu okazji z pewnością nie zabraknie. Za niecałe dwa tygodnie, dokładnie 18 kwietnia, w Atlas Arenie w Łodzi zaprezentuje się bardzo popularna w naszym kraju amerykańska formacja Thirty Seconds to Mars. Natomiast dziesięć dni później, w krakowskiej Tauron Arenie, wystąpi Metallica. Muzycy będą promować swój ostatni studyjny album, „Hardwired... To Self-Destruct” z 2016 roku. 

Komentarze (7)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
monstrum [89.64.***.***] dodano: 09.04.2018, 18:30 #1
Głupia teoria. Może i uczestnictwo na koncertach poprawia nastrój i samopoczucie na jakiś czas, ale trzeba być naiwnym, żeby uwierzyć, że może poprawić zdrowie, zwłaszcza jeżeli ktoś prowadzi niezdrowy tryb życia. Jedno jest pewne - częsty udział w koncertach rockowych negatywnie wpływa na słuch. Ludzie, którzy często chodzą na koncerty rockowe, czy sami parają się muzyką i nie chronią słuchu w późniejszym okresie życia głuchną. Szkoda, że o tym się nie pisze...
Pokaż odpowiedzi (1)
Rollo [5.172.***.***] dodano: 09.04.2018, 21:48 #3
Kolejne "genialne" badania, garstka ludzi która spędziła większość albo nawet całość życia w książkach, komputerach i na uczelniach twierdzi że może wszystko wyjaśnić i skatalogować.
Chodzenie na koncerty wydłuża życie? A tych co byli na Eagles Of Death Metal w Paryżu też ujęli w badaniach?
Pokaż odpowiedzi (1)
P. [37.131.***.***] dodano: 09.04.2018, 23:52 #5
Kto sponsorował te badania? TicketPro? Eventim?

Co ma poprawa samopoczucia/nastroju po koncercie do długości życia?

Bzdury i tyle.
Pokaż odpowiedzi (2)
Koncert już wkrótce
  • Metallica
  • Data i miejsce koncertu: 28 kwietnia 2018
    Kraków, Tauron Arena
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group