terazmuzyka.pl
Pitbulek 1449V  
rf | fot. SteFou! | 20 lutego 2020
2

Naukowcy potwierdzają: Chodzenie na koncerty z rodzicami wzmacnia więzi rodzinne

Naukowcy zbadali, jaki wpływ mają rodzice na ulubioną muzykę dzieci. Okazuje się, że bardzo duży.

W badaniu przeprowadzonym przez „Tickpick” sprawdzono, jakie czynniki wpływają na wybór ulubionej muzyki u dzieci, czy rodzice mają wpływ na to, jakiej muzyki słuchają ich dzieci, a także kiedy poznajemy naszych ulubionych wykonawców.

Przebadano prawie 500 rodziców i fanów muzyki. Badanie wykazało, że na wybór ulubionego gatunku wśród dzieci i młodzieży najczęściej mają przyjaciele, radio, filmy, a także rodzice.

Ojcowie najczęściej próbują wpłynąć na gust dzieci, jeśli sami słuchają indie, jazzu, country lub muzyki klasycznej. Matki natomiast, jeśli same słuchają hard rocka, klasycznego rocka i heavy metalu.

Wśród gatunków, które rodzice najchętniej słuchają z dziećmi, znalazły się pop (43%), klasyczny rock (27%), hip hop (26%), ścieżki dźwiękowe (16%) oraz hard rock i country (po 15%).

Co więcej, rodzice i dzieci, którzy razem chodzą na koncerty, mają lepsze więzi niż ci, którzy na koncerty chodzą osobno.

Większość rodziców twierdzi, że razem decyduje z dziećmi, jakiej muzyki wspólnie słuchają i pozytywnie ocenia gust swojego dziecka.

Badanie wykazało też, że swojego ulubionego artystę poznajemy najczęściej w wieku 13 lat.

Pełne wyniki badań znajdziecie pod tym adresem.


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

KUP TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

„Black Sabbath + Ozzy Osbourne – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 21 lutego i będzie do kupienia w Empikach i salonikach prasowych w całej Polsce za 19,99 zł. W naszym sklepie internetowym możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
nieboszczyk [153.19.***.***] dodano: 20.02.2020, 11:22 #1
Nie trzeba być naukowcem, żeby dojść do wniosku, że wspólne wyjścia (na ogół) wzmacniają relacje międzyludzkie...
Kozioł ofiarny [37.47.***.***] dodano: 21.02.2020, 01:50 #2
Nie tylko koncerty. Wspólne spędzanie czasu z dziećmi dobrze wpływa na więzi rodzinne. Może to być: spacer po lesie, kino, gry, wakacje, zabawa itd. Biorąc pod uwagę jak bardzo szkoła zabiera czas dziecku (8 godz w szkole, potem po 2 godziny pracy domowej, no i oczywiście na kartkówkę i test trzeba się nauczyć ) to nawet chwila spędzona razem jest bardzo cenna dla więzi.
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group