terazmuzyka.pl
Film / serial 3070V  
mg | 10 marca 2019
7

Nergal (Behemoth) ocenił głośny film „Władcy chaosu”

Lider zespołu Behemoth został zapytany o swoją opinię na temat budzące skrajne emocje filmu „Władcy chaosu”. Sprawdźcie, co sądzi o nim Nergal!

„Władcy chaosu” to głośny film w reżyserii Jonasa Åkerlunda, opowiadający o powstawaniu sceny blackmetalowej oraz o towarzyszących jej kontrowersjach: podpaleniach kościołów, samobójstwie Deada oraz morderstwie Euronymousa dokonanym przez Varga Vikernesa.

Fryderyki 2019. Behemoth doceniony

Ostatni z wymienionych jakiś czas temu wypowiedział się na temat produkcji i nie pozostawił na niej suchej nitki. O film zapytany został również Nergal, który miał okazję do zapoznania się z „Władcami chaosu”. Jego ocena nie była aż tak krytyczna:

To nie jest zły film. Cała historia została strywializowana, ale – hej – to ma się sprzedać jako film dla dzieciaków. Reżyser mówił na samym początku: „To nie jest dokument”. I to prawda. Trochę to podkolorował – nawet bardzo. Niektóre z postaci... Chodzi o to, że zwracał uwagę na szczegóły. Niektóre dekoracje, zdjęcia czy wydarzenia wyglądały identycznie. Serio. Gdy oglądałem nie raz powiedziałem: „O cholera, to wygląda jak zdjęcie czy scena, którą kiedyś widziałem”. Ogólnie rzecz biorąc wyszło jednak dość płytko. Mimo to, jest to dobra robota. Jonas Åkerlund jest świetny i utalentowany. Trzeba po prostu mieć w pamięci, że od teraz to spłycona hollywoodzka opowieść.

- powiedział lider Behemotha w rozmowie z australijskim „Everblack”.

„Władcy chaosu” mieli swoją światową premierę na początku 2018 roku. Na festiwalu SplatFilmFest zdobyli nagrodę publiczności w kategorii „Najlepszy reżyser” i „Najbardziej szokujący film pełnometrażowy”.

Komentarze (7)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
jaad75 [5.173.***.***] dodano: 10.03.2019, 17:38 #1
To jest słaby film. Obiektywnie. Pomijam już jego rzetelność jeśli chodzi o fakty, to postaci są jednowymiarowe, a już osoba Varga została pokazana wybitnie jednostronnie i wyjątkowo fatalnie zagrana. Na plus faktycznie można zaliczyć wyjątkowo dobrze odtworzone klasyczne zdjęcia Mayhem.
Vampirro dodano: 10.03.2019, 18:50 #2
Kiedy reklamują film oparty na faktach, spodziewam się przedstawienia rzeczywistej historii. Tymczasem większość tego filmu to kompletna bujda. Aż dziw, że Jonas Akerlund nakręcił takiego gniota. W sumie nie ma czego pochwalić. Ten film uczyni więcej szkód niż pożytku.
Portek [88.156.***.***] dodano: 11.03.2019, 11:35 #3
Ohyda i spustoszenie koniec bliski ,ja
K można takie gówno pokazywać,satanizm imasoneria.
Pokaż odpowiedzi (3)
FOK [178.217.***.***] dodano: 12.03.2019, 07:22 #7
...no i Nergi w roli eksperta od norweskiego BM. Kabaret!
Zobacz także
0

Mick Jagger (The Rolling Stones) wystąpi w thrillerze

rf | fot. Jerzy Bednarski | 23 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group