terazmuzyka.pl
Newsy 588V  
rf | 27 lutego 2018
2

Neil Young krytykuje cyfrowy rynek muzyczny

Neil Young kolejny raz skrytykował cyfrową dystrybucję muzyki, stwierdzając, że artyści poszkodowani są przez przemysł.

Neil Young na swojej stronie internetowej umieścił list, w którym odwołując się do własnego albumu „Broken Arrow” z 1996 roku, snuje refleksje na temat współczesnego przemysłu muzycznego.

Metallica wprowadza nowy rodzaj biletów

Artysta pisze między innymi:

Młodzi artyści – wspaniali autorzy, kompozytorzy i muzycy – stojący u progu swojej kariery muszą wiązać koniec z końcem w cyfrowym świecie, gdzie artyście płaci się na samym końcu, o ile w ogóle. „Broken Arrow” pochodzi z głębi duszy. Jest prawdziwy. Nie próbowałem być kimś, kim nie byłem. Zacząłem sobie zdawać sprawę, że przeboje są przereklamowane, a ich twórcy padają jak muchy.

Dziś, w świecie Facebooka, Google i Amazon nie wiadomo, jak rozwijający się artysta, miałby sobie poradzić, jak my. Technologiczni giganci znaleźli sposób jak wykorzystywać muzykę bez zgłaszania liczby odtworzeń i płacenia artystom złamanego centa. Cóż za wspaniałe koncerny! Skąd ma się wziąć kolejne pokolenie artystów i jak mają przetrwać?

W dalszej części Neil Young skrytykował praktyki Google i YouTube, twierdząc, że korporacje te bogacą się kosztem artystów.

Neil Young niedawno otworzył własne archiwum, w którym umieścił cały swój dorobek muzyczny w najwyższej jakości. Artysta kontynuuje też wydawanie archiwalnych materiałów koncertowych i studyjnych. Po wydanym pod koniec zeszłego roku albumie „Hitchhiker” z materiałem zarejestrowanym w 1976 roku w kwietniu ma się ukazać koncertowy album „Roxy – Tonight’s the Night Live” zarejestrowany w dniach 20-22 września 1973 roku. Płyta, oprócz tego, że trafi do archiwum Neila Younga, ukaże się także na nośniku CD i winylu. Oto lista utworów, jakie znajdą się na tym wydawnictwie:

  1. "Tonight's The Night"
  2. "Mellow My Mind"
  3. "World On A String"
  4. "Speakin' Out"
  5. "Albuquerque"
  6. "New Mama"
  7. "Roll Another Number (For The Road)"
  8. "Tired Eyes"
  9. "Tonight's The Night"
  10. "Walk On"

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
ratmsoad dodano: 27.02.2018, 15:57 #1
Bo dziś Panie Young, pomimo otaczającej nas rozwiniętej technologii, ludzie mają mniej czasu niż 30 lat temu. Nie mają kiedy i nie chcą poświęcać czasu na słuchanie całych albumów. Dlatego ściągają za pieniądze, lub częściej za free ulubione piosenki w formie cyfrowej i słuchają ich podczas smażenia schabowego.
Świat cyfrowy ma także swoje plusy. Właśnie dziś zakupiłem za około 20zl CSNY - Live '74 na cd. Teraz tylko wieczorem słuchawki na uszy i można cofnąć się o 44 lata...
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 109V  
1

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group