terazmuzyka.pl
Newsy 1683V  
mg | fot. facebook.com | 28 sierpnia 2017
23

Nergal (Behemoth) dołączył do akcji #KulturaNiepodłegła

– Od kilku miesięcy ataki skierowane w nasz zespół zdecydowanie się nasiliły – napisał lider zespołu Behemoth w uzasadnieniu dołączenia do akcji #KulturaNiepodłegła.

Od kilku dni przedstawiciele środowisk artystycznych i twórczych jednoczą się w akcji oznaczonej na Facebooku #KulturaNiepodłegła. Nie godzą się oni na ostatnie wydarzenia i wysuwają osiem postulatów skierowanych do władzy. Chodzi przede wszystkim o zmiany i ustawy, które miałyby ich zdaniem pozytywnie wpłynąć na rozwój kultury w naszym kraju, akcja ma na celu również zachowanie jak największej niezależności kultury od wpływów polityków.

Brian Johnson (AC/DC) powrócił na scenę [WIDEO]

Do akcji dołączył dziś Adam Nergal Darski, lider zespołu Behemoth, który na swoim Facebooku przygotował długie uzasadnienie, w którym przeczytać możemy między innymi:

Wielokrotnie byłem targetem ataków samozwańczych cenzorów i autorytarnej propagandy, ludzi na usługach różnych rządów i organizacji, których celem było kneblowanie mi ust. Wielokrotnie wychodziłem z tych konfrontacji obronną rękę wygrywając ważne procesy sądowe. Jestem częścią zespołu Behemoth, grającego niszową muzykę przeznaczoną dla bardzo specyficznej grupy odbiorców.

Pisał również o będących obecnie przy władzy politykach i apelował do innych artystów, żeby dołączyli do akcji:

Propagandowy program Kurskiego i Ziobry realizowany jest bardzo konsekwentnie jednak jest to program BARBARZYŃSKI, uderzający w podstawowe wartości człowieka - wolność wyboru. Słowa te kieruję nie tylko do WSZYSTKICH moich kolegów z tzw. “sceny”: aktorów, pisarzy, muzyków, artystów wszelkiej maści… kieruję je również do WSZYSTKICH konsumentów i fanów sztuki: OTWÓRZMY OCZY i POWIEDZMY GŁOŚNO: NIE!

Tekst opublikowany przez Nergala w oryginale:

Do akcji #KulturaNiepodłegła włączają się kolejni artyści, pisarze, muzycy i celebryci. Obecnie swoje poparcie przekazali m.in. Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Bartłomiej Topa, Jacek Poniedziałek i Andrzej Saramonowicz.

Komentarze (23)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Berni [83.26.***.***] dodano: 28.08.2017, 09:53 #1
powinni go byli wsadzić do paki jak mieli okazję,też mi wolność żeby biblię drzeć i wmawiać młodym że szatan jest cudowny a Bóg jest zły,ale islamowi czy innej religi to nie podskoczy, głupi cwaniaczek,dziwię się że nikt mu tej podłej obłudnej lewackiej twarzyczki nie obił.
Pokaż odpowiedzi (6)
Stanley Polak [31.2.***.***] dodano: 28.08.2017, 11:20 #8
Darski i Kultura. Równie dziwne zestawienie jak - powiedzmy - Pamela Anderson i Miłość. Większość podpisanych w KulturaNiepodległa to od lat pieszczochy mediów... Panie Darski przecież pan byłeś na piedestał wynoszony... Nawet ksiądz Boniecki pana lansował...
nick [94.254.***.***] dodano: 28.08.2017, 11:48 #9
barbarzynstwem jest profanowanie i plucie na rzeczy swiete. biedaczek chcial zaistniec. Szatan z siodmej klasy.
ozzyjj dodano: 28.08.2017, 14:05 #10
śmieszny tekst i postulaty
nick [94.254.***.***] dodano: 28.08.2017, 14:52 #11
ei i mourning darujcie sobie wyzwiska. wolność nie oznacza deptania czyichs wartosci. chce byc kontrowersyjny ? niech nie rusza symboli waznych dla katolików.
jerry.pl dodano: 28.08.2017, 14:56 #12
W ramach kultury niepodległej pan Darski podarł Biblię krzycząc żryjcie to gówno.
Pewnych ludzi lepiej po prostu przemilczeć.
Rollo [5.172.***.***] dodano: 28.08.2017, 17:06 #13
Wyjaśnijcie mi lewacy jedną rzecz. Skoro propagujecie tak pozytywne wartości jak chociażby równość wszystkich i wszystkiego i nieograniczoną tolerancję, czemu broniliście Darskiego jak podarł Biblię?
Nagle okazało się że wasze hasła to puste frazesy, bo gdyby to samo zrobił z koranem krzyczelibyście o obrazie uczuć religijnych, ale Pismo Święte to ok, to nagle jego prawo do wypowiedzi artystycznej i inne idiotyczne tłumaczenia. Czyli są równi i równiejsi.

Za taki czyn nergal powinien posiedzieć parę latek to by nauczył się szacunku do innych, no i dziękowałby losowi że nie pomylił ksiąg, po tamci by go oficjalnie pozbawili hipsterskiej główki z wymodelowanym zarostem ;D
Pokaż odpowiedzi (7)
Zbyszek62 dodano: 28.08.2017, 18:30 #21
Wygląda na to , że zainteresowanie panem Nergalem słabnie , więc ogłasza różne treści i jednoczy siły z Poniedziałkiem . Może być ciekawie .
Kokka [79.175.***.***] dodano: 28.08.2017, 21:30 #22
Behemot to dno, ale pisorstow to po prostu ludzkie szambo.
ozzyjj dodano: 29.08.2017, 07:15 #23
czytając niektóre komentarze współczuję ich autorom że nie mając własnego zdania siedzą na kanapie w klapkach i czarnych skarpetkach i z ręką w gaciach obrażają innych którzy zamieścili swoje zdanie
Komentarze (23 opinie) Skomentuj
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group