terazmuzyka.pl
Newsy 4465V  
rf | fot. Paweł Brześciński | 7 września 2020
113

Nergal (Behemoth) wskazuje płyty, dzięki którym zainteresował się muzyką metalową

Adam Nergal Darski wskazał płyty, dzięki którym zainteresował się ciężką muzyką.

W najnowszym „Teraz Rocku” lider Behemotha i Me And That Man wymienia najważniejsze dla niego płyty. Adam Nergal Darski sięgnął pamięcią aż do samych początków i przyznał, że gdy był mały największe wrażenie na nim wywarły „Dorosłe dzieciTurbo i „666” Kata.

Tak mówi:

Początek mojej przygody z heavy metalem wiąże się z dwiema płytami. Niestety nie pamiętam, czy najpierw kupiłem „Dorosłe dzieci” w kiosku za 950 złotych czy „666” Kata na rynku na Przymorzu od jakiegoś żula. Obie płyty są dla mnie równie ważne. Wciąż je uwielbiam, powracam do nich. Kat to polski Venom – chociaż tak bardzo chcieli być Metallicą (śmiech) – uważam, że ta produkcja jak ze studni jest świetna! Znam każde słowo na tej płycie. To Biblia polskiego metalu. Do dziś jestem wielkim fanem tego, co robi Roman Kostrzewski natomiast o nominalnym Kacie nie warto nawet wspominać. Super jest też to, że dziś z Romanem jesteśmy kolegami. A „Dorosłe dzieci” Turbo to z kolei polska odpowiedź na Maiden, w ich muzyce odbijało się to, co było aktualne w hard’n’heavy. Cenię tę płytę nawet wyżej niż „Kawalerię szatana”, ale to przez sentyment. Każdy numer jest dla mnie hitem. Kiedyś często uprawiałem jogging przy dźwiękach „Szalonego Ikara” – uwielbiam ten numer i jego przekaz. Wojtek Hoffman to jeden z najważniejszych polskich gitarzystów. Natomiast Grzesio Kupczyk wciąż trzyma fantastyczną formę wokalną i nie tylko… jego witalność jest zaraźliwa (śmiech).

Jakie jeszcze przełomowe płyty wymienił Nergal? Zajrzyjcie do wrześniowego „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK - KUP TERAZ

Komentarze (113)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Wielebny Roman Niewiara [83.30.***.***] dodano: 07.09.2020, 10:46 #1
Jest artykuł z Nergalem, a więc obowiązkowa gównoburza w komentarzach już za 3... 2... 1... i... :D
Pokaż odpowiedzi (1)
NosFeratu [5.173.***.***] dodano: 07.09.2020, 10:59 #3
666 - Venom
Oddech - Metalika
Bastard -???
Pokaż odpowiedzi (5)
Niki [51.219.***.***] dodano: 07.09.2020, 11:30 #9
Po co w ogóle pisać o tej gownianej muzyce jaką jest rock, metal..i tej fałszywej legendzie dotyczącej jej powstania. Muzyka rockowa powstała w laboratariach CIA i cały ten gowniany ruch hippisowski, "dzieci kwiaty", itp...Ta muzyka to typowy ściek. Dzwieki transowe zaczerpnięte od afrykańskich szamanów... Ta muzyka została stworzona do oglupiania młodzieży... i spełniła swoje zadanie. Więc teraz piewcy "stylow muzycznych", finezyjnych akordów możecie dalej doszukiwać się i rozpisywać o jej niezwykłych walorach artystycznych, które stanowią źródło niepisanych wrażeń estetycznych, a prawda jest taka, że jesteście tylko świadomym badz nie, marionetkami tego "przemyslu" oglupiania.
Pokaż odpowiedzi (26)
Carpathian wolf [37.47.***.***] dodano: 07.09.2020, 11:38 #36
A już myślałem że będzie jakieś kolabo z Luczyferem xd
Niki [51.219.***.***] dodano: 07.09.2020, 11:50 #37
Dodam jeszcze, że muzyka ta przyczyniła się do wielu opetań demonicznych, licznych samobójstw, itd. Przekazywane są w niej treści podprogowe, a podczas "koncertow" odbywają się prawdziwe rytuały o charakterze okultystycznym. To nie jest żadna ekspresja artystyczna, tylko prawdziwe rytuały które odbywają się na scenie, podczas tych tzw. "koncertow", które są często repliki czarnych mszy... Co jeszcze chcecie wiedzieć. Fenomen Laurel Canyon itp podobne kity są wciskanie "fanom muzyki rockowej".. Kuźnia gwiazd rocka z Laurel Canyon to były w większości dzieci wysoko postawionych oficerow z armi amerykańskiej czy krajów Europy Zachodniej
.. Miłego dnia i pobudki życzę wszystkim "fanom" muzyki, o której prawdziwych źródłach powstania nie mają zielonego pojecia. Podziwianie takich pseudo gwiazd jak Nergal, i jemu podonych wzbudza we mnie pusty politowaniem i pusty śmiech. I zacytuję w tym miejscu klasyka z Radia Maryja: " Nie nazywacie szamba perfumerią".
Pokaż odpowiedzi (18)
Executioner dodano: 07.09.2020, 11:51 #56
Kat > Turbo.
Pokaż odpowiedzi (2)
Opiophil [37.30.***.***] dodano: 07.09.2020, 12:09 #59
Nikim, spoko gość jesteś, ale pozwól, że ja też zacytuję klasyka : uwielbiam patrzeć jak ludzie idiocieja. Miłego dnia.
Pokaż odpowiedzi (2)
OjNikiNiki [46.134.***.***] dodano: 07.09.2020, 12:10 #62
Led Zeppelin i Harry Potter to też dzieło szatana
Pokaż odpowiedzi (7)
Ludzki [5.173.***.***] dodano: 07.09.2020, 12:15 #70
Panowie zobaczcie najpierw jak muzyka ewoluowała i potem wypowiadajcie się na ten temat . Nie jestem fanem Nergala, ani Kata czy Turbo, ale mieszanie komuś w głowach i mówienie że muzyka rockowa jest tylko wymysłem pseudo naukowców to jest dopiero niezła paranoja!
Cinek [5.184.***.***] dodano: 07.09.2020, 16:22 #71
Witam tonnie jest gowniana.muzyka slicham.tej muzyki od 28 lat mam ponad 200 kaset i 250 plyt cd i to jest maly zbior. Bylem na dziesiatkaxh koncertow i mam co wspominac na niektorych koncertach bylo 55 tys ludzi i byl spokój.jestem osoba wierzący wiec nie nakrecajcie spirali nienawisci osobiscie nie popieram tego co robi nergal nie mozna obrazac i profanowac flagi godla religii
Staszeq [79.191.***.***] dodano: 07.09.2020, 17:11 #72
"...czy (kupiłem)„666” Kata na rynku na Przymorzu od jakiegoś żula."...bo żulowi w głowie muzyka brzmi ...
Pokaż odpowiedzi (26)
Ksiąc [185.28.***.***] dodano: 07.09.2020, 20:30 #99
Kupiłem kiedyś kasetę behemot na targu i puściłem ją przezolozonemu proboszczowi by ocenił z jakim szatanem mamy doczynienia. Po pierwszym kawałku proboszcz doznał opętania i się zesrał. Musieliśmy przystąpić do walki z szatanem i zaprawdę powiadam że behemot to beznadziejny zespół, stek martekingu i palanta szpanera i durnia fitofagi porównywalnego z martyniukiem. Te dwie gwiazdy są siebie warte.
Pokaż odpowiedzi (3)
Fartman [185.112.***.***] dodano: 08.09.2020, 02:07 #103
Nergal tak nagadał że aż gazy ze mnie zeszły.
Raj_Utracony [176.221.***.***] dodano: 08.09.2020, 12:55 #104
Niki ma sporo racji co do okultyzmu w muzyce i całym show biznesie ale wpadł z deszczu pod rynnę jeśli oddał swój umysł kościołowi katolickiemu.
Tadeusz [89.229.***.***] dodano: 08.09.2020, 13:47 #105
Nergal to ścierwo na posyłki lewaków i tyle w temacie
Pokaż odpowiedzi (3)
Kozioł ofiarny [37.47.***.***] dodano: 08.09.2020, 14:30 #109
Uwaga na foliarzy, już nawet do nas chcą się dobrać.
Pokaż odpowiedzi (1)
Kozioł ofiarny [37.47.***.***] dodano: 08.09.2020, 19:20 #111
Ale kowboj z tego Nergala xd
Arek [37.47.***.***] dodano: 08.09.2020, 19:56 #112
Do kobiety o pseudonimie NIKI
Idź nawracaj ludzi gdzie indziej.
Są ludzie którzy przez wiarę ciężko się pochorowali psychicznie i są cieniem samych siebie. Druga kategoria to zakłamani, obłudni katolicy, którzy modlą się żarliwie a nie zasługują na miano człowieka.
Człowiek silny i świadomy siebie nie potrzebuje religii.
Pokaż odpowiedzi (1)