terazmuzyka.pl
Newsy 2248V  
rf | 10 kwietnia 2019
42

Nergal (Behemoth) wspiera fundację Wolność od Religii

Adam Nergal Darski startuje z akcją Non Serviam, której dochód ma zasilić fundację Wolność od Religii. „Czas zacząć wstawać z kolan!” – pisze.

Adam Nergal Darski z zespołu Behemoth ogłosił rozpoczęcie akcji Non Serviam, w ramach której na aukcje będą trafiać obrazy, a część z dochodów zostanie przeznaczona na działalność fundacji Wolność od Religii, reszta zaś pokrywać będzie koszty batalii sądowych wytaczanych z paragrafu o obrazę uczuć religijnych.

Nergal (Behemoth) ocenił głośny film „Władcy chaosu”

Adam Nergal Darski pisze:

Legiony!

Wy, fani Behemoth, jesteście wyjątkowi! Muzyka to wasza pasja, ale nie tylko ona się liczy. Kochacie też wolność. Po prostu. Cenicie nieskrępowaną myśl i nie godzicie się na kneblowanie artystów i cenzurowanie sztuki. Niestety smutna prawda jest taka, że w Polsce twórcy są dziś uciszani, szantażowani przestarzałymi paragrafami i wreszcie zmuszani do sądowych batalii. O ich i waszą wolność. Podczas moich wielokrotnych sądowych procesów spotykałem się z olbrzymim wsparciem fanów. Zarówno z Polski, jak i z całego świata. I to ono zainspirowało mnie, aby zrealizować pomysł, który pozwoli artystom zrzucić cenzorskie kajdany, a Polskę – kraj, w którym się urodziłem, w którym żyję i który kocham – choć w niewielkim stopniu uwolni od dyktatu religijnej polityki.

Marzy mi się kraj, w którym nikt nie będzie nikomu mówić, jakiej muzyki ma słuchać, na jakie sztuki chodzić do teatru i autorytarnie decydować, jakie koncerty mogą się odbyć, a jakie nie. Dlatego właśnie postanowiłem wystartować z projektem NON SERVIAM. To taki mój niewielki wkład w modne ostatnio wstawanie Polski z kolan. W tym wypadku jednak chodzi o wstawanie z klęczek przed dyktatem Kościoła katolickiego. Zasypujecie mnie praktycznie dzień w dzień waszymi obrazami, rysunkami, zdjęciami. Moje szafy ich nie pomieszczą, wiem jednak, że wielu z was chętnie stałoby się ich właścicielami.

Dzięki CELEBRITY2USE będą one trafiać na aukcje, 60% dochodu przeznaczany będzie na działalność fundacji WOLNOŚĆ OD RELIGII, reszta zaś pokrywać będzie koszty batalii sądowych wytaczanych z iście średniowiecznego paragrafu o obrazę uczuć religijnych. Czas zacząć wstawać z kolan!

ZACZYNAJĄC OD DZIŚ DO 20 KWIETNIA, CO DWA DNI, BĘDZIECIE MOGLI LICYTOWAĆ KAŻDE KOLEJNE Z PIĘCIU DZIEŁ SZTUKI.

Szczegóły licytacji oraz licytowane dzieła można znaleźć w poniższym poście.

Aktualnie Behemoth jest w trakcie promocji wydanego w zeszłym roku albumu „I Loved You At Your Darkest”.

Komentarze (42)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
FOK [178.217.***.***] dodano: 10.04.2019, 13:53 #1
Komentarz ukryty [Pokaż]
Pokaż odpowiedzi (3)
blablabla [83.22.***.***] dodano: 10.04.2019, 14:31 #5
Komentarz ukryty [Pokaż]
Pokaż odpowiedzi (2)
Zico [91.102.***.***] dodano: 10.04.2019, 17:46 #8
Może wolność od behemłota.
Pokaż odpowiedzi (1)
BAALbina [178.217.***.***] dodano: 11.04.2019, 07:11 #10
Mam coraz większe przeświadczenie, że to jest gej, albo co najmniej bisex.
Pokaż odpowiedzi (1)
lp [195.47.***.***] dodano: 11.04.2019, 10:10 #12
TO WOLNOŚĆ OD RELIGII SATANISTYCZNEJ TEŻ?
Pokaż odpowiedzi (2)
Jihad [83.21.***.***] dodano: 11.04.2019, 10:16 #15
Czy on jest zdrowy na umysle?
Pokaż odpowiedzi (2)
Misqot [5.173.***.***] dodano: 11.04.2019, 11:00 #18
Kij ci w oko, ateistyczna mendo. Twoja wolność OD krzyża ogranicza moja wolność DO krzyża.

Jesli to bzdura i zabobon - to czego cie, zmonetyzowany "legionisto", tak dupa uwiera? Dzieci wierzących w św. (nomen omen) Mikołaja też nienawidzisz?

Odpie**ol sie od Biblii i Krzyża - inni (wierzący) odpierd**lą się od ciebie.

Koranem dupę wytrzyj, bohaterze.

Muzyka świetna, ale wolałbym żebyś gęby nie otwierał.

Podpisano,
słuchacz Behemotha
Pokaż odpowiedzi (1)
Jack Reacher [31.11.***.***] dodano: 11.04.2019, 11:00 #20
Czy do tej akcji dołączy też Roman z zespołem KAT ?
Polak [31.0.***.***] dodano: 11.04.2019, 11:38 #21
Adaś Ty nie zakładaj chorej akcji Wolność od Religi bo jeśli jesteś nie wierzący to daj wierzyć innym. Tym którzy chcą żyć w jedności z Jezusem Chrystusem. Mam takie ciche Marzenie historia lubi się powtarzać jak św. Paweł prześladowań wyznawców Jezusa Chrystusa musiał stracić wzrok by uwierzyć!!!! Nie chciałbym byś stracił wzrok ale chciałbym byś uwierzył w Syna Boga Żywego gdyż Twój Pan chce byś cierpiał jak on!!!! a mój byś był szczęśliwy!!!! Adam puki jeszcze żyjesz!!!! Obudź się!!!!
Wirus [46.68.***.***] dodano: 11.04.2019, 11:41 #22
Większość z tych komentow napisał katolicki pustostan jak sądzę.
Mikki [178.217.***.***] dodano: 11.04.2019, 12:35 #23
A jednak ten was Bóg uzdrowił tegoż satanistę z raka, podczas gdy wielu bardziej wartościowych od niego umarło. To jak to jest?
Pokaż odpowiedzi (1)
Samael [5.173.***.***] dodano: 11.04.2019, 12:45 #25
Słusznie powiedział, czas wstać z kolan i wyjąć głowę z d*py by przestać się kłaniać żydowskiemu bożkowi. Czy naprawdę tak ku*wa trudno zrozumieć że polska wcześniej przed chrześcijaństwem miała piękną kulturę i religię, naszą i rodzimą. A teraz ? "Jezus król polski" ? Połowa kraju wyprzedana a teraz swoją godność wyprzedażą ? Żałoby godne
Pokaż odpowiedzi (1)
GOAT [5.173.***.***] dodano: 11.04.2019, 12:51 #27
Bardzo dobry pomysl
nanana [89.230.***.***] dodano: 11.04.2019, 12:55 #28
Fajny pomysł Nergal!
przemslav86 [5.173.***.***] dodano: 11.04.2019, 13:30 #29
A może zrozumieć i dopiero pisać komentarze
Maze [37.123.***.***] dodano: 11.04.2019, 13:59 #30
Przede wszystkim wolność od wszelkich fanatyzmów religijnych poglądowych i politycznych
Szatan [82.132.***.***] dodano: 11.04.2019, 14:22 #31
To może od judaizmu i islamu też. Pozdro od lucyferka czekam na ciebie adasiu.
Zbi [37.47.***.***] dodano: 11.04.2019, 16:00 #32
I wy uważacie się za chrześcijan?! A nawet jeżeli Nergal jest gejem to co z tego. Koleś jest wolny i niezależny i mówi co myśli. Można się z tym zgodzić lub nie, ale te wasze komentarze świadczą o waszej zaściankowej i pseudo chrześcijanskiej etyce. W kościele aniołki a poza murami kościoła zaszczulibyscie każdego który myśli inaczej. Idźcie do diabła.
Pokaż odpowiedzi (1)
Adam 1961 [77.115.***.***] dodano: 11.04.2019, 22:50 #34
Popieram Nergala
14/88 [5.173.***.***] dodano: 12.04.2019, 11:49 #35
Pacholek zydoski w israelu sie wyplakiwal na brak demokracji w Polsce
Darkness [5.173.***.***] dodano: 12.04.2019, 18:01 #36
Bardzo dobry pomysł panie Adamie z realizacją tego projektu. Może ludzie się obudzą. Może ten kraj stanie się wolny i tolerancyjny, bo jak narazie ludzie zachowują się gorzej od zwierząt. Każdy człowiek przecież ma prawo do własnego zdania, do tego by wyglądać inaczej, do tego by w co innego wierzyć i powinniśmy szanować wszystkich, a nie tępić tych którzy są inni niż większość.
Anty [37.30.***.***] dodano: 12.04.2019, 21:13 #37
Dobremu człowiekowi żadna religia nie jest potrzebna, a najgorszy sort jest co niedziele w kościele
Gienek Szymoniak [195.20.***.***] dodano: 13.04.2019, 18:35 #38
Może zamiast robić akcje dla poklasku otępiałych z nienawiści do chrześcijaństwa lewaków, nagrałby jakąś porządna muzę. Najlepiej covery, bo na kompozytorski talent tego pana nie liczę...
Andrzej [5.173.***.***] dodano: 16.04.2019, 22:32 #39
Zrobił z satanizmu komedię
Pokaż odpowiedzi (1)
satanello [37.47.***.***] dodano: 17.04.2019, 15:07 #41
byleby nie wolność od satanizmu
mason xyz [37.47.***.***] dodano: 17.04.2019, 15:09 #42
jedynym bogiem jest PAN PIENIĄDZ - kto ośmieli się zrzucić jego jarzmo?

Nergal, który przed nim pełza?