terazmuzyka.pl
Newsy 3599V  
szy | 18 marca 2017
0

Nergal: Jestem spragniony, aby tworzyć nową muzykę dla Behemotha

Nergal obecnie pochłonięty jest projektem Me And That Man, jednakże ostatnio w wywiadzie zdradził co nieco informacji o tym, co dzieje się w obozie Behemotha. 

Lider Behemotha obecnie jest zajęty zespołem Me And That Man, który współtworzy z Johnem Porterem. Debiutancki album, „Songs Of Love And Death”, ukaże się w przyszły piątek, 24 marca. Tymczasem Nergal w wywiadzie dla „Metal Hammera” opowiedział co nieco o planach swojej macierzystej formacji.

Album Me And That Man dostępny na TIDALU

Ostatni krążek grupy, „The Satanist”, na rynku ukazał się w 2014 i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i słuchaczy. Wystarczy przypomnieć, że zadebiutował na 34. pozycji na amerykańskiej liście Billboard 200. W obozie Behemotha, pomimo tego, że ostatnimi czasy Nergal skupiony był na Me And That Man, sporo się dzieje.

Zespół właśnie pracuje nad następcą „The Satanist”. Nergal zdradził w rozmowie z czasopismem „Metal Hammer”, że ostatnio nie narzeka na brak weny:

Jesteśmy w trakcie pisania. Ostatnio jestem bardzo twórczy. Gdy już zrobiłem Me And That Man, wróciłem z wielkim głodem, aby stworzyć nową muzykę dla Behemotha. 

Jest trochę inaczej. Z jednej strony ruszamy z tego samego miejsca, w którym się zatrzymaliśmy po „The Satanist”, ale ja się ciągle rozwijam. Są nowe dźwięki, nowe smaki, które włączymy w nowe kompozycje. 

Nergal zaznaczył jednak, że nie zamierzają się śpieszyć z jego tworzeniem:

To jest ekscytujące. Kilka utworów mamy rozpoczętych, niektóre są ukończone - ale z niczym się nie śpieszymy. Chcemy być pewni, że wszyscy są tego samego zdania, każdy jest zadowolony z procesu oraz że czujemy się komfortowo z tego co właśnie powstaje. 

Jednocześnie lider Behemotha uspokaja fanów, że zespół nie zacznie grać jak Me And That Man

Wszystkie te osoby, które nie są zadowolone z tego, że robię coś na boku - spokojnie. Behemoth idzie do przodu i mogę się założyć, że będzie lepiej niż kiedykolwiek. Bądźcie cierpliwi. Muszę najpierw zrobić tą rzecz, później wrócę i stworzę coś, co będzie ponownie spektakularne. 

Z pewnością więc na nowy krążek od grupy jeszcze trochę poczekamy. Szybciej na półkach sklepowych powinien pojawić się z kolei koncertowy materiał Behemotha, który będzie dokumentował trasę promująca płytę „The Satanist”. Nergal nie tak dawno zdradził na jednym z portali społecznościowych, że album jest w trakcie miksowania. 

Behemoth wraca do koncertowania na początku kwietnia. Najciekawiej z tegorocznych występów zapowiada się wspólna trasa ze Slayerem oraz Lamb of God obejmująca 21 koncertów w Stanach Zjednoczonych.

Behemoth: „Ov Fire And The Void”

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 643V  
0

Korn zagra z byłym perkusistą?

rf | 22 lutego 2019
Newsy 219V  
0

Trasa hologramu Amy Winehouse przełożona

rf | fot. Rama | 21 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group