terazmuzyka.pl
Pitbulek 6913V  
mg | 9 czerwca 2018
15

Nergal krytykuje siostry Godlewskie i uderza w Zbigniewa Ziobrę

Wczorajszy teledysk przygotowany przez siostry Godlewskie przyniósł im sporą, raczej negatywną, popularność. Do sprawy odniósł się nawet Nergal, który nie do końca rozumie zachowanie polskich władz.

Adam Nergal Darski nie tak dawno został oskarżony o znieważenie polskiego godła. Choć zarzuty zostały oddalone, sprawa była bardzo głośna i – jak zwykle w wypadku tego artysty – podzieliła społeczeństwo. Teraz lider Behemotha, nawiązując do swojej sprawy i zarzutów dla Jasia Kapeli, wypowiedział się na temat głośnego teledysku sióstr Godlewskich, w którym zdaniem wielu znieważyły barwy narodowe.

As I Lay Dying powraca i wzbudza liczne kontrowersje

Nergal napisał w mediach społecznościowych:

Nie tak dawno polski rząd ścigał mnie i całą rodzinę Behemotha z powodu znieważenia polskiego godła… profanacja, tak na nazwali. Doszło do procesu i te surrealistyczne oskarżenia zostały oddalone. Niedługo później poeta Jaś Kapela został oskarżony z tego samego paragrafu z powodu twórczej reinterpretacji polskiego hymnu, w którym podkreślał nasze niewłaściwe podejście do imigrantów. To haniebne!

A teraz... Brakuje mi słów, żeby wyrazić uczucia targające mną po obejrzeniu tej wizualnej hipokryzji. Mówiłem to już wcześniej i powiem teraz – jestem liberalną i rozsądną osobą. Jeśli są jednak ludzie, którzy chcą oglądać tego rodzaju rozrywkę... je*ać to... nie ma problemu, ja w końcu gram satanistyczny metal. Nie mogę jednak pojąć, jak doszło do takiego niedopatrzenia ze strony Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Ordo Iuris jest doskonałym przykładem podwójnych standardów wśród polskich obywateli – politycznych, socjologicznych i kulturalnych.

Nie mogę znieść, że oddychamy tym samym powietrzem.

Wpis w oryginale:

Przypomnijmy, że siostry Godlewskie opublikowały wczoraj utwór „Biało-Czerwone 2018”, do którego przygotowały oficjalny teledysk. Występują w nim półnagie, tylko w stringach, natomiast ich ciała wymalowane są w biało-czerwone barwy. Ta sytuacja oburzyła wiele osób, nie tylko wspomnianego już Nergala. Reżyser i producent Andrzej Saramonowicz napisał na swoim Facebooku, że sprawą powinna zając się prokuratura. Reakcje większości oglądających to „dzieło” osób są w podobnym tonie.

Komentarze (15)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
AntyBehemocz [83.26.***.***] dodano: 09.06.2018, 09:53 #1
ból tyłka,jak zawsze,jak mu nie pasuje w polsce życie to niech liberał jedzie do iraku,palestyny albo syrii,może tam będzie miał lepsze życie i lepsze powietrze,granice otwarte dzisiaj dla każdego,droga wolna.różnica jest taka że on znieważył godło,a te panie tylko wypinają tyłki i machają flagami,to nie jest profanacja,i on dobrze o tym wie,tylko mu żal tyłek ściska,a sprawiedliwość dla niego oznacza więzienie,więc niech uważa,pajac.
Pokaż odpowiedzi (3)
frantic78 dodano: 09.06.2018, 10:14 #5
Nergal ma 100% racji!
lemmy99 [31.11.***.***] dodano: 09.06.2018, 10:26 #6
jak dla mnie to co te panie zrobiły jest to żenada i profanacja
bbfan [94.254.***.***] dodano: 09.06.2018, 11:47 #7
Zarówno jedno jak i drugie to gówniane prowokacje.
P. [37.131.***.***] dodano: 09.06.2018, 13:48 #8
Hipokryta i debil, a do tego kompletne beztalencie, które próbuje zwrócić na siebie uwagę.
Pokaż odpowiedzi (1)
Ja [83.22.***.***] dodano: 09.06.2018, 19:39 #10
Nergal, przecież to oczywiste. Ty po prostu nie masz takich cycków.
Ingriana [37.47.***.***] dodano: 10.06.2018, 23:16 #11
Wytrzymałam 10 sekund. Tego się nie da oglądać. Już pomijam oczywistą profanację barw narodowych, ale to jest po prostu tandetne i wulgarne. Reklama porno. Podobno o gustach się nie dyskutuje ale silikon wyszedł z mody. Fuj.
Vampirro dodano: 12.06.2018, 21:03 #12
Zaintrygowany dużym szumem medialnym postanowiłem i ja, skromny zjadacz chleba przyjrzeć się sprawie z bliska. Poszukałem więc ów teledysk, który stał się zarzewiem całego konfliktu. Jako że Led Zeppelin tego nie nagrało, muzyka niezbyt mnie interesowała, więc po upływie niecałych dwóch sekund pozwoliłem sobie wyłączyć dźwięk by oszczędzić sobie nieszczęść i przy okazji skupić się na bardziej bezpośrednich atutach filmu. Otóż dwie panie (niefortunne to określenie w tym kontekście, bardziej pasowało by blachary, ale autor tego wpisu stara się udawać kulturalnego) wdzięczą się i okazjonalnie machają flagami. Mężczyznom z niewybrednym gustem może się to podobać, bardziej wrażliwy samiec woli mięso zamiast plastiku. Zdarzyło mi się co nieco na studiach prawa zakosztować, a jako że tu o stronie prawnej mówimy, to pozwolę sobie na małą analizę. Niestety, ale nie mamy tu do czynienia ze znieważeniem barw. Dlaczego? - zapyta kto. Otóż po prostu brak czynności znieważenia. Flagi się pojawiają, ale nie są deptane, oplute, nie płoną... A koszulki dwóch pań owszem są w kolorach narodowych, ale sęk w tym, że biel i czerwień (a tradycyjnie rzecz ujmując, powinien być karmazyn) jako takie nie podlegają ochronie. Był raz poseł, który zaproponował, by pasy na przejściu robić w innych kolorach, bo ludzie depczą biel i czerwień właśnie, ale pomysł okazał się być zbyt innowacyjny, by zebrać posłuch. W rzeczonym teledysku mamy dokładnie takie samo zjawisko. Ale ale, ktoś powie. Wszak Nergal często pali głupoty mniej lub bardziej smaczne, ale nie wolno się przyzwyczajać. Sądzę, a namyślać nad tym się długo nie musiałem, że słowa jego nie powinny być odbierane zbyt poważnie. Zirytowany ciągłym ciąganiem go po sądach postanowił dać pstryczek w nos obecnej władzy, z którą przecież, nie nowina, zbyt dobrze mu się nie układa. I takie właśnie są wyniki mojego śledztwa, jakby to kogo interesowało.
A jak komuś nie chciało się tego czytać, niech wypije piwo.
SLAYER [94.254.***.***] dodano: 13.06.2018, 07:49 #13
Nie oddychaj, niech cię wreszcie książę ciemności do którego wzdychasz zabierze do siebie.......
Tamika [195.205.***.***] dodano: 14.06.2018, 12:18 #14
te godlewskie to te które mają usta jak foki ? ciekawe od czego to ? hmmm... chyba wiem, podobną wadę ma mój stary wysłużony odkurzacz...zgadzam się z Nergalem w 100% je,ać!
Tyt [188.146.***.***] dodano: 14.06.2018, 18:06 #15
Tanddeciarzu nergal co ty sie wypowiadasz...
Komentarze (15 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Pitbulek 742V  
0

Brian Johnson (AC/DC) wspomina, jak ukradł płytę Boba Dylana

rf | fot. Weatherman90 | 17 czerwca 2020
Pitbulek 2109V  
2

Geezer Butler (Black Sabbath) wspomina najgorsze doświadczenie z narkotykami

rf | fot. Warner Bros. Records | 15 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group