terazmuzyka.pl
Newsy 4211V  
rf | 1 października 2019
30

Nergal tłumaczy czy Behemoth jest zespołem blackmetalowym

Nergal ostatnio został zapytany, czy Behemoth jest zespołem blackmetalowym. Jego odpowiedź mogła zaskoczyć.

Fani w internecie często toczą debaty, czy twórczość zespołu Behemoth można nazwać black metalem. A co o tym sądzi sam Nergal? Został o to ostatnio zapytany przez czytelników miesięcznika „Kerrang!”. Oto, co odpowiedział:

Od dwudziestu lat jestem fanem zespołów Rammstein i Laibach i są one czymś więcej niż zespołami rockowymi. Są rockowe, industrialne i tak dalej, ale oferują coś więcej niż muzykę. Tworzą cały świat, wokół którego funkcjonują. Oczywiście, jesteśmy zespołem blackmetalowym, ale też jesteśmy czymś więcej. Nasza wizja artystyczna jest szeroka i staramy się eksplorować tyle, ile możemy. Nie chcę grać w zwykłym zespole rockowym. Chcemy robić wszystko po swojemu, a nie to, co dyktuje nam rynek czy menadżerowie.

Behemoth jest aktualnie w trasie koncertowej, która obejmuje też koncerty w Polsce. Zespół zagra 5 października w Gdańsku i 6 października w Krakowie.

Behemoth zagra ze Slipknotem

Najpierw szereg koncertów w Wielkiej Brytanii, a następnie kilkanaście koncertów na kontynentalnej części Europy – tak w skrócie wyglądają koncertowe plany zespołu Slipknot. Jakiś czas temu grupa pochwaliła się w sieci plakatem, na którym wymienione zostały wszystkie miasta, które planuje odwiedzić.

Później więcej informacji przekazał zespół Behemoth, który będzie gościem specjalnym europejskich koncertów formacji Slipknot! Oba zespoły pojawią się w Polsce – koncert odbędzie się 6 lutego 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

Komentarze (30)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Mrozardinho [37.248.***.***] dodano: 01.10.2019, 19:03 #1
Widzę, że Nergal na TM ilością wiadomości osiąga już Metallikę.
XD [83.26.***.***] dodano: 01.10.2019, 19:10 #2
ale przecież i tak robi to co dyktuje mu rynek i menedżerowie, to taki koniunkturalny zespolik, nawet nie rockowy, bo rockowy to jest the rolling stones, a tutaj mamy do czynienia tylko z jakimś tanim pseudo metalowym popem w dodatku bardzo źle wykonanym, i niczym więcej, niech się wypowiedzą ci co palili jego płyty jak się z dorotką spotykał, mainstreamowy celebryta a nie black metal.
Pokaż odpowiedzi (1)
Wilk [5.173.***.***] dodano: 01.10.2019, 22:52 #4
Koło Black Metalu nie stoi obecna twórczość behemotha.
Mietek [37.248.***.***] dodano: 01.10.2019, 23:54 #5
Jedynie drugie demo to w 100% Black metal, pomijając już to że po Thelemie stali się w 100% Behemoczem
Pokaż odpowiedzi (1)
FOK [178.217.***.***] dodano: 02.10.2019, 08:40 #7
Behemoth to zespół pseudo-blackmetalowy. A już na pewno nie "nic więcej".
Legion ciemności [46.76.***.***] dodano: 02.10.2019, 09:01 #8
Sa dużo lepsze zespoły,B.M niż Behemoth.I to polskie ,tylko nie maja przebicia.
Pokaż odpowiedzi (2)
Rudy 666 [94.254.***.***] dodano: 02.10.2019, 09:46 #11
Widzę tutaj samych znawców muzyki metalowej wychowanych na disco polo. Behemoth obecnie jest najlepszą Polską kapelą metalową która jest bardzo techniczna i robi zajebiste schow na koncertach. Wystarczy kupić bilet i iść sprawdzić na własne oczyska.
I [91.205.***.***] dodano: 02.10.2019, 09:47 #12
Zenek z Behemotem na pewno nie grają black metalu, raczej jego tutejszą wersję, czyli bambo polo...
Zwykły słuchacz [188.146.***.***] dodano: 02.10.2019, 11:11 #13
Behemoth jest zespolem metalowym bez wątpienia czy pop? Tak bo jest ogromnie popularny. Czy black metal? To już kwestia czy teksty decydują czy brzmienie. Jedno stwierdzą że wskaźnikiem jest venom i celtic frost, inni sięgną wczesniej że black sabbath, inni zaś że norweskie kapele. Kwestia interpretacji. Nie jestm fanem Behemotha ale życzę im najlepiej dopoki grają i promują Polskę i metal.
psss [188.147.***.***] dodano: 02.10.2019, 13:23 #14
Na świecie są uwielbiani a w Polsce gnojeni. Dlaczego? Bo to taka polska przypadłość spowodowana czyimś sukcesem.
Ja akurat w takiej muzyce nie gustuję ale potrafię docenić czyjeś osiągnięcia i za to ich szanuję.
Pokaż odpowiedzi (7)
Diz [89.71.***.***] dodano: 02.10.2019, 14:02 #22
Przynajmniej jest szczery. Bo rocka to on raczej już nigdy nie zrozumie.
Ert [188.165.***.***] dodano: 02.10.2019, 14:06 #23
Negral to prostytutka
bełdia [5.173.***.***] dodano: 02.10.2019, 15:30 #24
Behemoth robi dobrą nutę. Trzy ostatnie płyty to majstersztyk! Mocna muza i tyle, po co komu gatunki, rasy, odcienie. Każdy słuch to co lubi, a banda która chce dorobić do tego ideologię niech spier...Ala. Diabły się znalazł, cio ty w glanach z kudłami.
ostatni_sprawiedliwy [85.202.***.***] dodano: 02.10.2019, 20:52 #25
Behemoth to taki Dimmu Borgir czy Cradle of filth naszej sceny muzycznej. Teatrzyk pod publikę. Od czasu gdy Nerdus wlazł z Dodzia na czerwone dywany jest dla mnie raczej pink-puder-metalem bez względu na to jak bardzo artystycznie będzie się Adaś zapierał :D
Ostatni_sprawiedliwy [85.202.***.***] dodano: 02.10.2019, 20:55 #26
Behemoth to taki polski Dimmu Borgir lub Cradle of Filth. Niby wszystko pięknie i technicznie , szatan , miód i orzeszki ale niesmak pozostaje wiadomo czemu... :D
Pokaż odpowiedzi (1)
wacek [83.29.***.***] dodano: 04.10.2019, 10:13 #28
disco metalo polo blako fako srako
Hel [37.47.***.***] dodano: 04.10.2019, 11:48 #29
I bardzo dobrze że nie jest już stricte Black metalowy. Tylko ćwoki ograniczają się tylko do jednego rodzaju muzyki...
SkrzydlatySammy dodano: 05.10.2019, 18:26 #30
Być może Behemoth nie jest zespołem black metalowym, ale myślę, że możemy się zgodzić, że jest zespołem gównianym, a Nergal to ćwok.