terazmuzyka.pl
Newsy 1701V  
rf | 28 grudnia 2019
45

Nergal tłumaczy, dlaczego woli satanizm od katolicyzmu

Lider Behemotha wytłumaczył, dlaczego został satanistą.

Adam Nergal Darski udzielił wywiadu portalowi „Loudwire”, który uznał album „The SatanistBehemotha najlepszym albumem dekady. W wywiadzie padło pytanie o satanizm.

Nergal odpowiedział:

Kiedy tylko zacząłem czytać o koncepcie satanizmu, poczułem, że jest wyzwalający. Czytałem wywiady z innymi muzykami, bo oczywiście zaczęło się od muzyki, a nie od pasji do filozofii. Dopiero potem zainteresowałem się filozofią. Zaczęło się od buntowniczej natury ekstremalnego metalu, czy heavy metalu ogólnie, gdzie szatan jest najsilniejszym archetypem. Polski katolicyzm jest bardzo płytki. Jest raczej oparty na tradycji a nie na doświadczeniach duchowych. Jako nastolatek zdałem sobie sprawę, że mi to śmierdzi, wybrałem więc drugą stronę. Nigdy nie twierdziłem, że moja filozofia sprowadza się do odwróconego krzyża, ale to jedna z broni, jakiej używam.


REKLAMA

Polecamy Wydanie Specjalne poświęcone Led Zeppelin, które jest aktualnie w sprzedaży – zarówno w kioskach w całej Polsce, jak i w naszym sklepie internetowym.

Na 144 stronach pisma w ekskluzywnym wydaniu znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli pięć szczerych wywiadów
  • Powroty po latach: Filadelfia, Londyn i Katowice
  • Solowe kariery Roberta Planta, Jimmy’ego Page’a oraz Johna Paula Jonesa
  • I wiele, wiele więcej!

 

Komentarze (45)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Apogeum Dupnego Smrodu [89.74.***.***] dodano: 28.12.2019, 08:13 #1
Czyli jak każdy nastolatek, zaczął od Slayera ... tylko że każdemu przechodzi bo staje się dorosły ale jak widać nie każdemu...
Pokaż odpowiedzi (3)
Carnival of Fat [217.96.***.***] dodano: 28.12.2019, 08:42 #5
święta się skończyły to możecie teraz uderzać tym "wyzwalającym satanizmem", ale swoją drogą kogo obchodzi ten pan i jego poglądy i życiowe wybory, a ciekawy też jestem jakież to doświadczenia duchowe można mieć w satanizmie, bo chyba nie tradycyjne darcie biblii i darcie japy o "królu" szatanie?
Pokaż odpowiedzi (2)
king [81.190.***.***] dodano: 28.12.2019, 09:29 #8
Nergal płytki to jesteś ty ze swoimi cienkimi wywodami jesteś po prostu cieniutkim Boleczkiem.Ale twoja Pejsa ta natura niestety powoduje że bełkoczesz i nic na nic więcej cię nie stać
Pokaż odpowiedzi (1)
nick [139.99.***.***] dodano: 28.12.2019, 10:17 #10
Przynajmniej przedstawiciele jego wiary nie przenoszą kolegów do innych parafii po skandalach pedofilskich, nie tłumaczą się tym, że to dzieci same lgną do księży, nie czytają z ambony, kto ile dał na tacę, nie mają satanistycznego odpowiednika rydzyka, nie zdzierają hajsu za pogrzeby i śluby, nie narzucają swoich nauk w szkołach ani nie kombinują z płaceniem podatków.
Pokaż odpowiedzi (7)
Jack Reacher [31.11.***.***] dodano: 28.12.2019, 10:27 #18
W wywiadzie dla tego samego portalu skarżył się na szykanowanie przez polskie władze (sprawy w sądach i wezwania na policję). Nie podoba mu się też,że z jego podatków budowane są "pier... kościoły". Uważa,że jest ulubionym "wrogiem i kozłem ofiarnym" obecnej władzy.Otóż p.Darski;ulubionym wrogiem władzy jest teraz Olga Tokarczuk oraz sędziowie.Bardzo możliwe,że ci sami którzy prowadzą pańskie sprawy.
Pokaż odpowiedzi (1)
dekel [164.126.***.***] dodano: 28.12.2019, 11:24 #20
powim wam, chocta hlopy na jabola
Nick [8.44.***.***] dodano: 28.12.2019, 12:58 #21
Co z tłuk
Andriej [188.146.***.***] dodano: 28.12.2019, 13:30 #22
Nergal to bardzo bystry, elokwentny i kumaty koleś, co bardzo frustruje jego adwersarzy. Nie mając na swoją obronę merytoryznych argumentów sięgają po wyzwiska i obelgi, bo tylko tak potrafią zareagować. Nergal bawi się z nimi jak z dziećmi.
Pokaż odpowiedzi (3)
Executioner dodano: 28.12.2019, 15:29 #26
Satanizm jest tak samo wyzwalający jak judaizm, chrześcijaństwo i islam. Przecież wychodzi z tego samego korzenia kompletnie zniewalającego ducha. Niby punktuje zbrodnicze zabobony pustynnych nomadów, ale sam się wpisuje w ich retorykę sankcjonując drugą stronę wyimaginowanego konfliktu. Dla mnie Nergal niczym nie różni się od takiego choćby Sakiewicza.
Pokaż odpowiedzi (1)
fan hard rocka [217.73.***.***] dodano: 28.12.2019, 16:06 #28
odrazajaca kanalia
Kublo [83.30.***.***] dodano: 28.12.2019, 22:19 #29
Satan,Satan ja się z nim bratam!
anty PO [83.23.***.***] dodano: 28.12.2019, 22:22 #30
Na pewno Nergal czyta te komentarze i bije przy tym konia.
Pokaż odpowiedzi (2)
FOK [5.173.***.***] dodano: 29.12.2019, 20:47 #33
Gdyby to wypowiedział 14-latek, było by to nawet OK. Mówi to 42 letni facet bez żony, bez dzieci, który nigdy tak na prawdę nie pracował, a zarabia wydurnianiem się na scenie i udawaniem kogoś kim nie jest. Nawet nie wie jak blisko mu jest do Jarka.
Pokaż odpowiedzi (1)
fan [46.134.***.***] dodano: 30.12.2019, 12:59 #35
szatan sratan
damrok [87.101.***.***] dodano: 30.12.2019, 22:00 #36
nergluś jest cwany i wie na co moze bezkarnie szczekać i co jeszcze bardziej podniesie jego medialność ,a moze by tak w ramach sprzeciwu postepującej islamizacji eu czasem podarł tez koran i zdeptał malunek mahometa , no tak ale wie ze zamiast nastepnego ogłoszenia o koncercie wisiało by ogloszenie o dacie pogrzebu
Marcin [5.174.***.***] dodano: 31.12.2019, 00:27 #37
Religia [każda możliwa] to bzdura. Dyskutujecie o niczym.
Pokaż odpowiedzi (6)
Prezes Ochódzki [185.70.***.***] dodano: 07.01.2020, 11:53 #44
Debil...