terazmuzyka.pl
Newsy 3457V  
rf | 23 czerwca 2019
25

Nergal wspomina koncert Behemotha w Izraelu: Nie jesteśmy politykami

Behemoth nie należy do artystów, którzy bojkotują Izrael. Nergal tłumaczy dlaczego.

W ostatnich latach decyzja o koncertach w Izraelu wiąże się zwykle z ostrą reakcją takich artystów jak Roger Waters, którzy wspierają bojkot Izraela. Behemoth nie ma oporów przed graniem koncertów w tym miejscu. Ostatnio odwiedził je w lutym i Nergal świetnie wspomina koncert.

Nergal zaśpiewał ze Slayerem w Gliwicach [WIDEO]

W wywiadzie dla „Grasspop Metal Meeting” Nergal powiedział:

Izrael jest tak naprawdę bardzo świeckim krajem, gówno ich obchodzi religia. Najfajniejsze jest to, że Izrael jest taki multikulturowy, na koncerty przychodzą żydzi i muzułmanie. To niesamowite. Dla mnie to dowód, że heavy metal czy sztuka generalnie naprawdę potrafi zjednoczyć ludzi. Potrafimy znaleźć wspólny grunt, nawet jeśli jesteśmy z różnych obozów. To niesamowite. Podoba mi się to.

Nie jesteśmy politykami, jesteśmy muzykami, podróżującymi artystami. Czy jeśli gram koncerty w USA oznacza, że popieram Trumpa? Polityka nie daje mi energii. Ludzie dają mi energię. Nasi fani dają mi energię. Ostatnią rzeczą, o której myślę jest skąd pochodzą, jaki mają kolor skóry, jakiej są płci. To nie moja sprawa.

Niedawno Behemoth wystąpił w Polsce ze Slayerem, a już jesienią wróci na trasę koncertową z Zeal & Ardor, Whoredom Rife oraz In Twilight's Embrace.

Trasa obejmie następujące koncerty.

  • 26 września (czwartek) – Wrocław @ A2
  • 27 września (piątek) – Poznań @ Hala MTP 2
  • 28 września (sobota) – Katowice @ Spodek
  • 29 września (niedziela) – Warszawa @ Hala Expo XXI
  • 2 października ( środa ) - Tallin @ Helitehas
  • 3 października ( czwartek ) - Ryga @ Palladium
  • 4 października ( piątek ) - Wilno @ Loftas
  • 5 października (sobota) – Gdańsk @ B90
  • 6 października (niedziela) – Kraków @ TAURON Arena Kraków
Komentarze (25)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Diz [89.71.***.***] dodano: 23.06.2019, 09:47 #1
Może już tam zostanie...
I [91.205.***.***] dodano: 23.06.2019, 11:04 #2
Nergal, dawniej Holocausto, zero wiarygodności. Postawa R&R to równe ( krytyczne ) traktowanie wszystkich nacji, religii, a nie wybiórcze. Postawa ,,będzie sianko, będzie granko,, nie ma nic wspólnego z R&R, ale Behemot to przedstawiciel bambopolo, a jak polo w nazwie, to wiadomo...
Pokaż odpowiedzi (1)
Black [5.173.***.***] dodano: 23.06.2019, 11:59 #4
Proponuje by podarł na koncercie Koran lub Talmud
Pokaż odpowiedzi (3)
Aneczka [31.183.***.***] dodano: 23.06.2019, 13:06 #8
Nergal to mądry facet. Zresztą wiekszość metalowców, to inteligentne typy.
Zenek [5.173.***.***] dodano: 23.06.2019, 13:11 #9
3 komentarze i 3 kretynów, gratuluję, dobra średnia
Pokaż odpowiedzi (1)
Hel [178.43.***.***] dodano: 23.06.2019, 13:19 #11
Nergal to bystry gość i największy hedonista w tym smutnym kraju. Ma w dupie wszystkie łatki które mu przypinają i cieszy się życiem. Tak trzymać!
Pokaż odpowiedzi (7)
Loser [83.23.***.***] dodano: 23.06.2019, 20:37 #19
Nie jesteśmy politykami, ale... angażujemy się pośrednio w spory polityczne i światopoglądowe oraz dowalamy wartościom dzięki którym istniejemy.
Koniunkturalista, który dla rozgłosu i kasy zrobi wszystko oprócz podarcia na scenie Koranu i Talmudu.
Pokaż odpowiedzi (1)
Walek [188.147.***.***] dodano: 23.06.2019, 21:00 #21
Takich bzdur o Izraelu oderwanych totalnie d rzeczywistości dawno nie słyszałem. Panie Nergal, proszę się wcześniej zorientować jakimś temacie zanim się Pan wypowie. A tak przy okazji, czy zaczął już Pan drzeć na koncertach również Koran i Talmud? Czy nadal drze Pan tylko Biblię?
Sfinks [178.235.***.***] dodano: 24.06.2019, 00:15 #22
I ok! Jak wszędzie są ludzie i ludzie.. Z zasady "człowieczeństwo " jest względnie normalne natomiast kierujący nimi politycy już nie.!
FOK [5.184.***.***] dodano: 24.06.2019, 07:01 #23
Izrael świeckim krajem? Na koncercie metalowym w Izraelu Żydzi i Arabowie? Holocausto musiał być nieźle zamulony jak tam był, chyba że nie jest w cale taki yntelygentny jak to wypisują w TRze.
andraszak51 [83.26.***.***] dodano: 24.06.2019, 12:42 #24
czy mi się wydaje, czy on przytył ostatnio?
Pppp [37.30.***.***] dodano: 27.06.2019, 07:52 #25
A podarles tam Koran??!