terazmuzyka.pl
Newsy 7398V  
rf | 7 marca 2020
71

Nergal mówi, co myśli o Billie Eilish i Grecie Van Fleet

Młode gwiazdy rocka i popu mają wielu fanów, ale budzą też kontrowersje. Nergal powiedział, co o nich myśli.

W ostatnim roku głośno było o nastoletniej Billie Eilish, której debiutancka płyta mocno namieszała na scenie. Podobne emocje w muzyce rockowej wywoływała Greta Van Fleet, której niektórzy zarzucali powielanie patentów Led Zeppelin. Czy słusznie?

W wywiadzie dla „Ultimate Guitar” Adam Nergal Darski powiedział:

Szanuję Billie Eilish za to, co robi. Są młode zespoły, które brzmią ekscytująco, jak Greta Van Fleet. Myślę, że kiedyś mogą być wielcy. Czemu nie? Nawet jeśli wiele osób zarzuca im zrzynanie. Serio? Każdy od kogoś kradnie. Po prostu wyluzujcie. Miło widzieć, jak utalentowani nastolatkowie stają się wielcy. Podoba mi się to.

Adam Nergal Darski wraz z zespołem Me And That Man wyda 27 marca nowy album, zatytułowany „New Man, New Songs, Same Shit, vol.1”. Album przygotował skład podstawowy, czyli Adam Nergal Darski, który zaśpiewał i zagrał na gitarze, Sasha Boole (gitara oraz wokal), Matteo Bassoli (bas oraz wokal) i Łukasz Kumański (perkusja i wokal). W studiu pojawiło się jednak wielu znakomitych gości, a wśród nich znaleźli się: Corey Taylor (Slipknot), Matt Heafy (Trivium), Brent Hinds (Mastodon) czy Niklas Kvarforth (Shining).


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

KUP TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

Black Sabbath + Ozzy Osbourne – Wydanie Specjalne” jest już do kupienia w Empikach i salonikach prasowych w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym za 19,99 zł.

 

Komentarze (71)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 07.03.2020, 15:11 #1
"Każdy od kogoś kradnie"...nie sądziłam że jest aż tak głupi...
Pokaż odpowiedzi (6)
Kozioł ofiarny [37.47.***.***] dodano: 07.03.2020, 16:18 #8
Tak, w końcu jest i on. Ktoś przewidział to w komentarzach pod innym artykułem. Teraz jestem spełniony hehe
Pokaż odpowiedzi (2)
Koneser kremówek [37.47.***.***] dodano: 07.03.2020, 16:22 #11
A nie mówiłem?! Ostatnio pod artykułem o Ihsahnie przepowiedziałem że to nastąpi. Nie sądziłem że Nergal jest aż tak przewidywalny. Kto następny pobłogosławi Eilish? Nekrobutcher? Varg? Najpewniej spodziewałbym się Tobiasa Forge'a jeśli już wstawił się za nią w swoim papieskim orędziu
Pokaż odpowiedzi (3)
Nie jestem robotem [80.48.***.***] dodano: 07.03.2020, 16:25 #15
Dlaczego "Ultimate Guitar" nie spytał, od kogo kradnie Nergal?
Pokaż odpowiedzi (2)
Lars Lombardo [37.47.***.***] dodano: 07.03.2020, 18:30 #18
Czy Nergal musi się wypowiadać o każdym artyście na tej planecie? I czy każdy musi mu się podobać? Nergal, chłopie, czasem cię tu bronię, ale jak takie głupoty pleciesz, to mi utrudniasz zadanie. GVF brzmi ekscytująco? A ty w ogóle Nergal słyszałeś takie coś, jak Led Zeppelin? A Billie też nie lepsza. Chciałem kiedyś posłuchać, żeby zobaczyć, o co chodzi, a tu jakieś jęczęnie, mruczenie, stękanie podbite prymitywny rytmem, który wymyśliłoby dziecko w przedszkolu. A każdy utwór taki sam. Aż się zmęczyłem słuchając. Brzmi to, jakby wymyślała tą muzykę dopiero w czasie nagrywania, na bieżąco. I gdzie ten wielki talent pytam się?
Pokaż odpowiedzi (19)
Nick [5.173.***.***] dodano: 07.03.2020, 18:32 #38
A czy o Grecie Thunberg mógłby coś powiedzieć?
Pokaż odpowiedzi (4)
The_Cure dodano: 07.03.2020, 18:58 #43
Czy tu zawsze muszą kogoś wskazywać ew. komentować Nergal, Ozzy i Lars?
Pokaż odpowiedzi (2)
Old [5.184.***.***] dodano: 07.03.2020, 22:06 #46
Posłuchajcie starego Morbid Angel. Tylko tyle. Dobra stara szkoła, nie wyjechane ameby.
Pokaż odpowiedzi (1)
Ave Metal [5.184.***.***] dodano: 08.03.2020, 11:12 #48
Niektórzy się czepiają. Ja bym to nazwał inspiracją. Ma rację. Przecież to nic złego. W Behemocie przecież słychać wyraźnie wpływy np. Bathorego, Slayera, Morbid Angel, norweskiego black metalu. Na tej podstawie latami buduje się własny, rozpoznawalny styl i wizerunek. Metal to rozwój zbudowany na dekadach.
Pokaż odpowiedzi (4)
Nergalidiota [188.147.***.***] dodano: 08.03.2020, 12:57 #53
Komentuje A żal mu dupe ściska bo chciałby osiągnąć taki sukces A nic z tego , Billie Ellish w wieku 18 lat nagrała tytułową piosenkę do nowego filmu o bondzie A on jest po prostu pajacem co próbuje zrobić show.
Pokaż odpowiedzi (3)
Rafaello [89.64.***.***] dodano: 08.03.2020, 13:15 #57
Pewnie teraz narażę się większości Szanownych Czytelników, niemniej współczesny rock i metal to dla mnie jakiś cyrk na kółkach. Zabawa konwencją, konformizm, polityczna poprawność, dyplomatyczne wypowiedzi i jedna wielka ustawka pod publiczkę. Dokładne przeciwieństwo tego, czym rdzennie miała być (i była) ta twórczość. Dziś głosem metalu są tacy ludzie, jak Forge czy Darski – grzeczne misie przebrane w śmieszne ciuszki, jak dzieci na Halloween. Gdzie podziała się bezkompromisowość przekazu wyrażana przez klasyków gatunku, dokładnie ta z której zasłynęli w przeszłości? Kiedyś wywiady z metalowymi muzykami, czy rockowymi legendami musiały być wręcz cenzurowane… Dziś – dyplomacja, wazeliniarstwo i kompletny brak szczerości. No bo wystudiowany wizerunek upadłby z hukiem i jeszcze ktoś by się pogniewał. Posłuchajmy tej muzyki… to już wręcz pop-rockowa papka z okazjonalnym riffem i cukierkowymi wokalami. Za moment największą gwiazdą metalu będzie taki Baby Metal czy inny wytwór speców od marketingu, niestety… Wielu twierdzi, iż rock czy metal się skończyły, cóż – w zasadzie tak – zostały sprowadzone do roli płytkiej rozryweczki i generatora wzrostu słupków popularności. Tylko te stare kapele, mające już 45 – 50 lat jako tako trzymają fason… To bardzo, bardzo przykre, bynajmniej nie napawa optymizmem. A nasz Nergal – jasełkowy satanista – powie wszystko, byle wyglądało to cool w mediach i spodobało się małolatom, w szczególności płci pięknej.
Pokaż odpowiedzi (7)
Abdt [83.15.***.***] dodano: 08.03.2020, 19:07 #65
Nergal to mały zakompleksiony czlowieczek z mikro fiutkiem. Bez honoru, z maksymalną dawką podłości, niewdzięczny, pazerny który za porcję pr-u zrobi loda każdemu, 12 pięter poniżej dna, mimo wszystko życzę mu zdrowia bo dziś jego dzień
Pokaż odpowiedzi (3)
Piko [5.173.***.***] dodano: 10.03.2020, 19:52 #69
Nerwgal luubi Fleet Mrugnięcie
Stanlaurel [90.219.***.***] dodano: 11.03.2020, 21:06 #70
Ale skoro sam Robert Plant wypowiadał się o nich z sympatią...
Joanna [185.55.***.***] dodano: 14.03.2020, 14:05 #71
Kim jest Nergal, aby jego opinia na jakikolwiek temat mogła mnie zainteresować???????