terazmuzyka.pl
Newsy 5002V  
szy | 9 marca 2018
27

Nergal znowu będzie miał problemy z prokuraturą

Lider zespołu Behemoth prawdopodobnie znowu będzie miał problemy z prawem. Poseł Prawa i Sprawiedliwości dzisiaj ma złożyć zawiadomienie do prokuratury. 

Adam Nergal Darski wczoraj na swoim oficjalnym profilu na Instagramie wrzucił filmik z okazji Dnia Kobiet, na którym śpiewa piosenkę dla dzieci „Marcowy kwiatek” trzymając przy okazji gumowego penisa z przymocowaną do niego postacią Chrystusa. 

Wiadomo kto będzie producentem nowej płyty Toola

Wideo wywołało - rzecz jasna - kontrowersje i wielu osobom się nie spodobało. Wśród nich jest poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński, który wczoraj na swoim koncie na Twitterze napisał [zachowaliśmy pisownię oryginalną]:

Pomogłem Decapitated wyjść z więzienia bo byli niewinni [w trakcie posiedzenia sądu, który uchylił areszt wobec muzyków, przedstawiony został list od posła ujmujący się za zespołem, według adwokata muzyków Decapitated, Steve'a Grahama, mogło odegrać kluczową rolę w podjęciu takiej decyzji - przyp. szy]. Pomogę nergalowi pójść do więzienia bo jest żałosnym zerem które łamie prawo. Nie chodzi o poglądy polityczne, wyznanie czy różne wrażliwości. Chodzi o przekroczoną granicę. Jutro składam zawiadomienie do prokuratury.

Przypomnijmy (za Kodeksem Karnym): kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wspomniany wcześniej filmik, który Nergal wrzucił do sieci, możecie zobaczyć w tym miejscu.

Rzeźba, którą trzyma w ręce lider Behemotha, nosi nazwę „Phallus IV”. Kontrowersyjną figurkę Nergal otrzymał w prezencie od Toma G. Warriora, obecnie lidera i założyciela Triptykon, w przeszłości muzyka stojącego na czele m.in. Celtic Frost.

To nie pierwszy raz, gdy Darski ma problem związany z figurką. W ubiegłym roku Ryszard Nowak, szef Komitetu Obrony przez Sektami i Przemocą, złożył pozew sądowy w związku z opublikowaniem zdjęcia „Phallusa IV” w sieci. 

Komentarze (27)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
psss [94.254.***.***] dodano: 09.03.2018, 10:14 #1
A myślałem że facet jest inteligentny.
jerry.pl dodano: 09.03.2018, 10:27 #2
Nergal żałosny, ale do tego przecież przyzwyczaił.
Vampirro dodano: 09.03.2018, 10:28 #3
Śpiewał piosenkę dla dzieci trzymając gumowego penisa?! Rany! Już mniejsza o tego Chrystusa, ale intencje Nergala pozostają dla mnie tutaj kompletnie niejasne. O ile popieram wolność jednostki, to teraz wysłałbym Nergala na obserwację psychiatryczną.
Pokaż odpowiedzi (1)
Kokka [178.217.***.***] dodano: 09.03.2018, 10:42 #5
Kiedy kończą się pomysły na muzykę, trzeba się ratować czymś zastępczym. Ja w ogóle nie rozumiem tego uwielbienia dla Behe, bo zawsze byli dla mnie zespołem mocno wtórnym. TR zawsze wychwalał ich pod niebiosa (hehe). Jezus na penisie? Filmik? Kwestia smaku i klasy, której dla mnie Darski i spółka nigdy nie mieli. 41-letni stary kawaler satanista - TO JEST DOPIERO KABARET :-)
Plazmi [188.146.***.***] dodano: 09.03.2018, 11:42 #6
Trzymam stronę Nergala. Jakby trzymał figurkę Mahometa to wtedy było by to ok.
Pokaż odpowiedzi (3)
Antyfan1906 [188.146.***.***] dodano: 09.03.2018, 12:07 #10
Kurde bardzo szanuje i lubię twórczość Behemoth i dalej będę chodził na koncerty bo na pewno muzycznie sie nie wypalił a poza tym koncerty nie zapomniane ale po co takie akcje???? Tego nie rozumiem Po co????? Hmmm dla zaistnienia w sieci !?!? Chyba tylko po to. Ale tego nie rozumiem masakra.
Jebany behemoth [31.0.***.***] dodano: 09.03.2018, 12:54 #11
Kij ci w dupę kretynie, nergal juz nie szanuje cie baranie mam nadzieje ze zdechniesz w pierdlu
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 09.03.2018, 13:25 #12
Żałosne.W latach 90 byli do bani i tak jest do dziś....
Dp [178.235.***.***] dodano: 09.03.2018, 13:59 #13
Nergal jestes smieciem i chetnie napluje ci w pysk.jestem zerem jako czlowiek i jeszcze wiekszym zerem jako muzyk
bbfan [77.255.***.***] dodano: 09.03.2018, 14:35 #14
Szkoda, że taki nie był cwany i uchachany w ruskim areszcie...
adam [176.109.***.***] dodano: 09.03.2018, 14:43 #15
Propozycja do redaktora naczelnego TR: nie zapraszać na wywiady Nergala, nie komentować wydarzeń, koncertow, płyt Behemotha.
Pokaż odpowiedzi (1)
jeremy96 dodano: 09.03.2018, 17:22 #17
Jeśli chciał by było śmiesznie, mógł zaśpiewać z kwiatkiem, a tak wyszła prowokacja kompletnie bezsensowna. "Nie ważne jak o nas mówią, ważne by mówili". Cały nergal przez małe "n"
ratmsoad dodano: 09.03.2018, 18:13 #18
Po prostu - mały zakompleksiony człowiek.
Niby taki oczytany i inteligentny. Jednak chyba czyta nie to co potrzeba, lub nie rozumie tego co czyta.
Połer [79.175.***.***] dodano: 09.03.2018, 19:27 #19
Kurde on mi mimo wszystko ukrytym gejem zalatuje.
Black [94.254.***.***] dodano: 09.03.2018, 19:33 #20
Troche glupie, ale mnie nie urazil. Mozna karac za swarzyce, rodzimy znak, mozna karac za wszystko, tylko katoliczkow i zydow nie mozna karac bo to "swiete krowy"
666 [185.89.***.***] dodano: 09.03.2018, 23:56 #21
Ludzie gdyby miał celowo obrazić ludzi "wierzących", to Przed załączniem filmu byla Uwaga, "że może urazić szerokie grono". Uświadomil to, wiec oglądnie tego było na własną odpowiedzialność, a film był nagrany dla fanów, a nie przeciw każdemu. I
Wald [178.37.***.***] dodano: 10.03.2018, 01:28 #22
Już raz kiedyś ktoś zaśpiewał....Dziwny jest ten Świat..... i tyle w temacie.
JestemUrażony [83.26.***.***] dodano: 10.03.2018, 09:24 #23
haha,czyli co na katolików można najeżdżać,krytykować,wyszydzać ich wiarę,nie mogą ubiegać się o karę dla takiego satanisty bo rzekomo ich wiara jest krucha i anemiczna,ale islamiści mogą bronić swoich idei,swojej "religi",zabijać,oblewać kwasem,żydzi też mogą stawać w obronie swoich racji,i nikt się nie czepia,a chrześcijanie są wyzywani od "świętych krów" bo poczuli się urażeni tym że jakiś satanista, (po raz kolejny!) godzi w ich religie, oraz uczucia, która jest dla nich bardzo ważna,naprawdę aż się niedobrze robi kiedy widzi się jak np. w szkołach w Europie gdzie dzieci islamskie się uczą są usuwanie krzyże katolickie a prawdziwi katolicy muszą milczeć i przymykać na to wszystko oczy,mają związane ręce,tu już nawet nie chodzi o jakieś głupie "penisowe" zabawki ,jakiegoś hipstera satanisty ale o sprawiedliwość,dlaczego to katolicy muszą zawsze milczeć jak te kobiety nie mające prawa głosu w przeszłości,a taki islam czy inne religie nie mają problemu z obroną własnych uczuć i własnej wiary? kto dał na to przyzwolenie w ogóle? gdyby miał tam figurkę mahometa ,to byłby już martwy,nie ma sprawiedliwości na tym satanicznym świecie.
bbfan [94.254.***.***] dodano: 10.03.2018, 11:46 #24
juz sie widze znalazlo paru, co go broni w komentarzach, ciekawe co by powiedzieli, gdyby zrobil to co z Biblią ze zdjeciem ich matek? a tak poza tym juz menago Nergala prosil Tarczynskiego by wycofal doniesienie, taki chojrak z Adasia. a co do profanacji to zauwazmy co zrobiono z redakcja Charlie Hebdo po obuklikowaniu karykatur Mahometa, ale katolikow wolno zawsze obrazać!
Pokaż odpowiedzi (2)
Czekam na wkładkę o Toto [188.165.***.***] dodano: 10.03.2018, 12:43 #27
Jak zwykle tylko po to, żeby robić szum. nergal to właśnie zaprzeczenie dobrego muzyka. Wokół dobrego muzyka robi się szum nawet jak tego nie chce (patrz np. Mark Knopfler).