terazmuzyka.pl
Pitbulek 2211V  
mg | 3 stycznia 2019
0

Netflix nawołuje do zaprzestania „Bird Box Challenge”. O co w tym chodzi?

Nie jest żadną tajemnicą, że wykonywanie jakichkolwiek czynności bez zmysłu wzroku jest trudne, ale mimo to wiele osób postanowiło sprawdzić, jak radziła sobie główna bohaterka filmu „Nie otwieraj oczu”.

„Nie otwieraj oczu” (ang. tytuł „Bird Box”) to fenomen platformy Netflix, który w pierwszym tygodniu od premiery odtworzono ponad 45 milionów razy. Film okazał się ogromnym sukcesem. Tak dużym, że powstało specjalne internetowe wyzwanie – „Bird Box Challenge” – na które postanowił zareagować sam Netflix.

Trent Reznor i Atticus Ross opublikowali soundtrack z „Nie otwieraj oczu”

„Bird Box Challenge” chodzi o to, że musisz wcielić się w rolę filmowej Malorie, która musiała radzić sobie z zawiązanymi oczami. Ludzie wyzwani do wykonania tego zadania używają zatem opaski i filmują, jak niezdarnie wykonują mniej lub bardziej skomplikowane codzienne czynności.

Czasem wychodzi zabawnie, ale generalnie to dość niebezpieczne, o czym można przekonać się przeglądając filmy oznaczone hasztagiem #BirdBoxChallenge w serwisach społecznościowych. 

Ludzie często się wywracają, a niekiedy próbują zrobić wyzwanie nieopodal ruchliwej ulicy. Netflix nie pozostawił tego fenomenu samego sobie i wystosował apel:

Nie wierzę, że to mówię: PROSZĘ, NIE ZRÓBCIE SOBIE KRZYWDY PODCZAS WYKONYWANIA BIRD BOX CHALLENGE. (...) Mamy tylko jedno życzenie na 2019 rok – nie skończcie w szpitalu z powodu tych memów.

Wpis z serwisu Twitter:

Thriller „Nie otwieraj oczu” opowiada historię matki, która desperacko walczy o przetrwanie swoje i dzieci w obliczu nieznanej, śmiercionośnej siły. Poza Sandrą Bullock w produkcji zobaczyć można Johna MalkovichaJacki WeaverDanielle McDonaldTrevente’a Rhoadesa czy Sarah Paulson. Za reżyserię filmu odpowiedzialna jest Susanne Bier.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 484V  
5

Robbie Williams żył w nawiedzonym domu i rozważał samobójstwo

rf | fot. Дмитрий Садовников | 12 lipca 2019
Pitbulek 1354V  
1

Kirk Hammett (Metallica) przyznał, że boi się horrorów

rf | | fot. Gage Skidmore | 9 lipca 2019
Pitbulek 7049V  
2

Ronnie James Dio jednym zdaniem zgasił Davida Draimana z Disturbed

rf | fot. Adam Bielawski | 13 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group