terazmuzyka.pl
Film / serial 761V  
mg | 6 marca 2018
3

„1983”. Znamy szczegóły pierwszego polskiego serialu Netflixa

Znamy już pierwsze konkrety dotyczące serialu „1983”, który zrealizuje Netflix. Będzie to pierwsza w pełni polska produkcja, którą znajdziemy na coraz popularniejszej platformie.

Serial „1983” dotykał będzie najnowszej historii naszego kraju, a konkretnie spisku, który pozwolił na utrzymanie w naszym kraju żelaznej kurtyny przez kolejne 20 lat. Serial będzie składał się z ośmiu odcinków, a w ich powstanie zaangażowane są wielkie nazwiska – za reżyserię odpowiedzialne będą Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska, natomiast główne role zagrają Robert Więckiewicz i Maciej Musiał.

Tool w studiu nagraniowym

W opisie „1983” przeczytać możemy:

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza „1983” jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają natomiast The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company.

Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł.

- tak natomiast na temat produkcji wypowiada się Agnieszka Holland.

Erik Barmack, który w Netflixie odpowiedzialny jest za oryginalne treści międzynarodowe, jest przekonany, że produkcja przypadnie do gustu nie tylko Polakom, ale również osiągnie sukces w innych krajach:

Niezmiernie cieszymy się, że możemy pokazać tę alternatywną wersję historii w porywającym thrillerze, i to z tak niesamowitą polską obsadą. Kontynuujemy owocną współpracę z nominowaną do Oscara Agnieszką Holland i jej wspaniałym zespołem. Jestem przekonany, że „1983” spodoba się nie tylko do polskim widzom, ale i widowni Netflix na całym świecie.

Zdjęcia do serialu, który ma pojawić się w Netflixie jeszcze w tym roku, właśnie się rozpoczęły. Ekipa pracowała będzie w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, a także na Śląsku.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
maddog dodano: 06.03.2018, 15:26 #1
Nowa piosenka Sade.
Wokalistka nagrała piosenkę na potrzeby filmu Disneya “A Wrinkle in Time” (“Pułapka czasu”). Produkcja trafi na ekrany kin 9 marca, tymczasem już teraz możemy posłuchać utworu “Flower of the Universe”. To pierwsza piosenka Sade od siedmiu lat.
Pokaż odpowiedzi (2)
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group