terazmuzyka.pl
Koncerty 410V  
mg | 13 września 2017
0

Nick Cave & The Bad Seeds już w październiku w Polsce

Wielkimi krokami zbliża się jedyny tegoroczny polski koncert Nick Cave & The Bad Seeds, który odbędzie się w drugiej połowie października.

Należący do światowej koncertowej czołówki zespół Nick Cave & The Bad Seeds już we wrześniu zawitają do Wielkiej Brytanii z niezwykłymi koncertami halowymi. W ramach tej samej trasy zespół przyjedzie do Polski 24 października i zagra koncert w stołecznym Torwarze. Bilety w cenach od 179 PLN do 329 PLN wciąż dostępne są w sprzedaży.

Członkowie Decapitated stanęli przed sądem [WIDEO]

W tym roku powrócili z nową trasą, dając rewelacyjne koncerty w Australii, którymi zachwycili fanów i dziennikarzy muzycznych, a następnie podbili Stany, zbierając szereg doskonałych recenzji. Zagrają 5 koncertów w Wielkiej Brytanii (24-30 września), a później przekroczą kanał La Manche, by koncertować po Europie aż do końca listopada.

Nick Cave powrócił na scenę 13 stycznia 2017 roku, dając pierwszy koncert od czasu śmierci 15-letniego syna Arthura, który zginął tragicznie latem 2015 roku. Album „Skeleton Tree” powstał jako próba pogodzenia się ze śmiercią syna i przemijaniem. W wywiadzie dla gazety „Australian” artysta przyznał:

Uważam, że wejście do studia nie było dobrym pomysłem i mam nadzieję, że nigdy już nie będę musiał czegoś takiego zrobić. Doszło do tego zaledwie kilka miesięcy po śmierci Arthura - dla mnie było to za wcześnie. Mimo to wydaje mi się, że fakt, że to jednak zrobiłem, był bardzo ważny. Życie toczy się dalej. To doświadczenie było przerażające, a ja byłem w rozsypce.

Dorobek Nicka Cave’a

Skeleton Tree” jest szesnastym studyjnym albumem nagranym przez Nicka Cave’a z zespołem The Bad Seeds. Australijski artysta zaistniał na początku lat 80., występując z grubą The Birthday Party. Szybko jednak zmienił skład i w 1984 roku zadebiutował albumem „From Her To Eternity” pod szyldem Nick Cave & The Bad Seeds. Wśród jego najbardziej znanych albumów znajdują się „Tender Prey”, „Let Love In” „Murder Ballads”. Artysta nagrał także dwa albumy z zespołem Grindermann, którego skład stanowił uszczuplony rdzeń The Bad Seeds.

Nick Cave & The Bad Seeds: „Jesus Alone”

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group