terazmuzyka.pl
Newsy 1321V  
rf | fot. Bleddyn Butcher | 20 września 2018
8

Nick Cave tworzy nową płytę w gorączce

Nawet choroba nie powstrzymuje Nicka Cave’a przed tworzeniem nowego materiału. Jak wyjawiła jego żona, artysta pracuje aktualnie nad nowymi utworami.

Nick Cave nie próżnuje i nie zamierza zwalniać tempa. Artysta na październik ma zaplanowane koncerty w Ameryce Południowej, jednak jak wyznała jego żona, już teraz pracuje nad nowymi utworami.

Nick Cave: Nie przeszkadzają mi telefony na koncertach

Żona Nicka Cave’a na swoim blogu napisała, że aktualnie jej mąż przebywa z dala od domu, pracując nad nową płytą:

Niestety, nie ma go tutaj. Jest w LA, gdzie robi nową płytę. Niektóre z piosenek ukazują mu się we snach, kiedy ma gorączkę. Są to jego piosenki z gorączki.

Jeszcze nie wiadomo, na jakim etapie zaawansowania są prace nad nową płytą i kiedy ona się ukaże. Ostatni studyjny album Nicka Cave’a i The Bad Seeds ukazał się w 2016 roku pod tytułem „Skeleton Tree”.

Tymczasem już 28 września ukaże się koncertowe EP zatytułowane „Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live In Copenhagen”, towarzyszące filmowi koncertowemu, który ukazał się w kwietniu. W zapowiedzi całości możemy przeczytać:

W 2017 roku Nick Cave and The Bad Seeds ruszyli w trasę koncertową. Zaczęli od Australii, potem przebili się przez USA i resztę świata dając wszędzie uniwersalnie chwalone występy w karierze. Wśród wykonywanych utworów znalazły się piosenki z nowego albumu „Skeleton Tree” oraz klasyczne przeboje grupy. Każdy koncert powodował u fanów wybuch ekstatycznych emocji i cementował niesamowicie wrażliwy związek między artystą, a miłośnikami jego muzyki. Koncert „Distant Sky” to zapis jednego z takich koncertów. Zarejestrowany w Kopenhaskiej Royal Arena. Nad całością czuwał nagradzany reżyser David Barnard.

Na płytę trafią następujące utwory:

  1. Jubilee Street
  2. Distant Sky
  3. From Her to Eternity
  4. The Mercy Seat

A tak wygląda okładka płyty.

Komentarze (8)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Count Srakula [83.26.***.***] dodano: 20.09.2018, 13:32 #1
Komentarz ukryty [Pokaż]
Pokaż odpowiedzi (3)
Bride Of Nick Cave [46.134.***.***] dodano: 20.09.2018, 15:35 #5
Drogi Srakulo, prawdopodobnie po prostu nie rozumiesz muzyki Nicka. Nick robi coś więcej niż traditional goth, ale dodaje to tego bardzo dużo bluesa i brzmień folkowych. Ale wiesz, Nick robi muzykę dla inteligentnych ludzi, a ja po poziomie Twojego komentarza wcale nie dziwię się dlaczego Ty akurat tej muzyki nie czujeszUśmiech
Pokaż odpowiedzi (1)
mourningsun dodano: 21.09.2018, 10:22 #7
Wspaniała wiadomość! Czekam na płytę i koniecznie koncert Polsce - może tym razem więcej niż jeden.... a w zeszłym roku na Torwarze Nick był obłędny. Kocham tego faceta!!!
realista [77.253.***.***] dodano: 21.09.2018, 23:52 #8
Ja się nie dziwię że kolega na górze przybrał pseudonim srakula bo ten koleś ze zdjęcia rzeczywiście tak wygląda, taki właśnie nick srakula :D :D :D :D najbardziej bezbłędne określenie na jego wygląd
Komentarze (8 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 325V  
1

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group