terazmuzyka.pl
Pitbulek 3478V  
mg | 9 października 2019
3

Nick Mason o przeboju Pink Floyd: To utwór disco

Kto by pomyślał, że jeden z najważniejszych utworów Pink Floyd nazwany zostanie kompozycją disco, a o takie porównanie pokusi się perkusista legendarnej formacji?

Podczas rozmowy z Eon Music Nick Mason pytany był o wiele spraw związanych z Pink Floyd. Wśród pytań pojawiło się również to związane z jedną z najbardziej znanych kompozycji zespołu – „Another Brick in the Wall, Part 2”. Autor pytania zasugerował bowiem, że właściwie jest to utwór z nurtu disco, z czym perkusista ochoczo się zgodził.

Jako perkusista nie uważasz, że „Another Brick in the Wall, Part 2” jest w rzeczywistości utworem disco?

O Boże, oczywiście! Tak to zostało stworzone. To było dokładnie to. Producent Bob Ezrin był bardzo, bardzo precyzyjny jeśli chodzi o tempo, w którym miało to zostać zagrane. Dokładnie 118 uderzeń na minutę.

- przyznał Mason.

„Another Brick in the Wall, Part 2” był jedną z trzech części kompozycji „Another Brick in the Wall”. Wszystkie trzy znalazły się na jednej z najbardziej znanych płyt Pink Floyd, „The Wall”. Wydany w 1979 roku album koncepcyjny był jedenastym w dorobku  brytyjskiego zespołu.

Pink Floyd powróci?

Niedawno w Polsce gościł Nick Mason, który był gwiazdą Summer Fog Festival, więc na obszerną rozmową zaprosił go Wiesław Weiss. Panowie rozmawiali o wielu muzycznych i pozamuzycznych sprawach, a cały wywiad znajduje się w opublikowanym kilka miesięcy temu numerze „Teraz Rocka”.

Wśród wielu pytań pojawiło się również to dotyczące przyszłości Pink Floyd, a oto odpowiedź Nicka Masona:

Z kolei David Gilmour po premierze The Endless River mówił, że to koniec Pink Floyd. Ale niedawno zapytany o szanse powrotu zespołu powie- dział: Pewnego dnia w przyszłości, kto wie?

Czyli to, co ja mówiłem przez lata. Ale, szczerze mówiąc, w pewnym momencie straciłem wiarę, że to się jeszcze może wydarzyć. Natomiast David rzeczywiście zaczął mówić, że to jest realne. A prawda jest taka, że... Nie wiadomo. Nie wiemy, co będzie. W tej chwili niczego nie planujemy. Znaczy, mamy plany, ale dotyczą wydawnictw historycznych, wznowień płyt, remasterów. Można więc powiedzieć, że Pink Floyd nie został jeszcze pogrzebany. Ale... W tej chwili jestem zaangażowany w zespół Saucerful Of Secrets i z mojego punktu widzenia reaktywowanie Pink Floyd nie byłoby czymś dogodnym (śmiech). Ale żaden z nas nie wie, co się wydarzy, co przyniesie przyszłość. Nie chcę więc powiedzieć: to koniec. Nie chcę powiedzieć czegoś, co zabrzmiałoby dołująco. Powiem: nigdy nic nie wiadomo. Powtórzę to za Davidem: nigdy nic nie wiadomo.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
miły jak milicjant [153.19.***.***] dodano: 09.10.2019, 15:30 #1
No cóż, utwór w stylu disco też może być dobrym utworem.
Pokaż odpowiedzi (1)
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 23.10.2019, 08:51 #3
Coś w tym jest, te ich melodie są popowe, tyle że rozciągnięte, rozmydlone i trochę natchnione
Zobacz także
Pitbulek 734V  
0

Brian Johnson (AC/DC) wspomina, jak ukradł płytę Boba Dylana

rf | fot. Weatherman90 | 17 czerwca 2020
Pitbulek 2100V  
2

Geezer Butler (Black Sabbath) wspomina najgorsze doświadczenie z narkotykami

rf | fot. Warner Bros. Records | 15 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group