terazmuzyka.pl
Newsy 770V  
rf | fot. Phil Guest | 26 września 2018
0

Nick Mason pesymistycznie o wizji reaktywacji Pink Floyd

Perkusista Pink Floyd przyznał, że stracił nadzieję na reaktywację słynnej grupy. Aktualnie koncertuje ze swoim zespołem.

Nick Mason koncertuje aktualnie z zespołem Nick Mason’s Saucerful of Secrets, z którym wykonuje materiał ze wczesnych płyt Pink Floyd. Perkusista wystąpił ostatnio w Londynie.

The Australian Pink Floyd ponownie w Polsce

Nick Mason ze sceny powiedział:

Wreszcie straciłem nadzieję, że zadzwoni do mnie Roger albo David.

Mason podczas koncertu zażartował także z komentarzy, że jego zespół jest tribute bandem Pink Floyd:

Jak już wiecie, nie jesteśmy Australian Rogers Waters, ani Danish David Gilmours.

Zespół Pink Floyd ostatni raz zagrał razem w 2005 roku, w ramach koncertu Live 8. W 2014 roku wyszedł album „The Endless River”, zawierający nagrania z archiwów, nad którymi pracował David Gilmour.

Solowe płyty Nicka Masona znowu w sprzedaży

31 sierpnia 2018 roku ponownie na rynku pojawiło się wznowienie boxu „Unattended Luggage”, w którym znajdują się trzy solowe wydawnictwa Nicka Masona, perkusisty i założyciela Pink Floyd, muzyka, który zagrał na wszystkich albumach legendy rocka progresywnego. Reedycje dostępne są zarówno na winylu, jak i na płytach kompaktowych.

Unattended Luggage” został wydany na trzech rozkładanych płytach analogowych (3 LP gatefold) oraz jako 3 CD w zamykanym pudełku. Każdy z tytułów ma osobną kopertę.

Fictitious Sports” to solowy debiut perkusisty Pink Floyd, który ukazał się w 1981 roku. Wszystkie piosenki napisała amerykańska pianistka jazzowa Carla Bley, a zaśpiewał je Robert Wyatt (wyjąwszy "Can't Get My Motor To Start").

Album „ProfilesNick nagrał z gitarzystą grupy 10CC Rickiem Fennem. Materiał miał premierę w lipcu 1985 roku. Wypełniły go przede wszystkim instrumentalne kompozycje. Wyjątkami były "Lie For A Lie", w której zaśpiewali Maggie Reilly i David Gilmour, a także "Israel" z wokalami znanego z UFO Danny'ego Peyronela.

„White Of The Eye” Mason również nagrał z Rickiem Fennem. To soundtrack do tak samo zatytułowanego angielskiego filmu. Premierę miał w 1987 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 102V  
0

Alestorm promują nowy album animowanym teledyskiem [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 7 lipca 2020
Newsy 726V  
0

Roger Taylor bał się o zdrowie Briana Maya

rf | fot. Raph_PH | 7 lipca 2020
Newsy 450V  
3

Jeff Waters (Annihilator) wskazuje swojego gitarowego boga

rf | fot. Sven Mandel | 7 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group