terazmuzyka.pl
Newsy 1690V  
rf | 11 lipca 2019
2

Nickelback są wielkimi fanami metalu

Członkowie zespołu Nickelback są wielkimi fanami metalu. Ale czy nagraliby metalową płytę?

Kanadyjski zespół Nickelback jest jednym z najpopularniejszych mainstreamowych rockowych zespołów na świecie. Jego członkowie wolą jednak słuchać cięższej muzyki.

W wywiadzie dla „New Hampshire Union Leader” basista Mike Kroeger przyznał się:

Jestem metalem, uwielbiam muzykę metalową, a w szczególności Slayera. Jest jednym z moich ulubionych zespołów. Chciałbym grać taką muzykę, ale nie twierdzę, że Nickelback miałby nagrać przeróbkę Slayera albo nagrać płytę deathmetalową. Wiem, że perkusista Daniel Adair jest wielkim fanem metalu. Wiem, że Chad Kroeger i Ryan Peake lubią heavy metal, ale wątpię, żeby chcieli grać taką muzykę.

Mike Kroeger przy okazji wspomniał, jak pierwszy raz usłyszał Slayera:

Jeździłem na desce z kolegami i mieliśmy ze sobą mały magnetofon. Jeden z kolegów puścił kasetę „Reign In Blood”. Usiadłem, zastanawiając się co to jest. Ta muzyka uderzyła mnie prosto między oczy.

W innym wywiadzie Mike przyznał, że słucha też młodszych zespołów metalowych:

Słucham takich grup jak Meshuggah, Gojira, Lamb Of God... zaprzyjaźniłem się z nimi. Daniel [Adair] i ja śledzimy ich poczynania. Słyszałeś o Animals As Leaders? Nigdy nie widziałem ich na żywo, tylko urywki na YouTube, ale ich ostatnia płyta, „The Madness Of Many” jest taka ciężka, że aż trudno w to uwierzyć. Uwielbiam ją!

Nickelback na koncertach czasami wykonuje „Sad But True” Metalliki, co możecie zobaczyć poniżej.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Daniel [5.172.***.***] dodano: 11.07.2019, 21:14 #1
Co prawda muzyka Nickelback mi nie siada, ale trzeba przyznać, że Chad ma napewno możliwości żeby grać nieco mniej popową muzykę. Reszta w tym coverze pokazała, że instrumentalne potrafią nie zepsuć takiego klasyka (tylko wokal nie pasował, wydaje się jakby Chad chciał sztucznie obniżyć swój głos. Wg mnie powinien to zaśpiewać swoją naturalną barwa i mogłoby wyjść nieźle, bo głos ma naprawdę świetny). Pytanie tylko czy udało by im się skomponować coś ciekawego w cięższych klimatach.
Karkens [188.146.***.***] dodano: 12.07.2019, 06:44 #2
Ale Metal nie jest wielkim fanem nickelback
Zobacz także
Newsy 142V  
Newsy 1132V  
14

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

mg | fot. rofilp | 25 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group