terazmuzyka.pl
Koncerty 316V  
rf | 24 sierpnia 2020
0

Niemcy organizują koncerty, żeby sprawdzić, jak rozprzestrzenia się koronawirus

W Niemczech ruszyły badania, które mogą pomóc w powrocie imprez masowych. Miały na celu zbadanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Badanie Restart-19 ma na celu sprawdzenie, jak w warunkach koncertowych rozprzestrzenia się koronawirus i jaki wpływ na ograniczenie jego rozprzestrzeniania się mają podjęte środki ostrożności. Jak podaje portal BBC wczoraj w Lipsku odbyły się trzy koncerty – na wszystkich wystąpił niemiecki piosenkarz Tim Bendzko – w których udział wzięło 1500 osób w wieku 18-50 lat.

Pierwszy koncert odbył się bez żadnych ograniczeń, tak jak to było przed pandemią. Na drugim zastosowano nieco większy reżim sanitarny i pewne dystansowanie społeczne wśród publiczności. Trzeci natomiast odbył się zgodnie z surowymi zasadami sanitarnymi i przy udziale połowy publiczności.

Dr Stefan Moritz skomentował eksperyment:

Zbieranie danych idzie bardzo dobrze. Mamy dane wysokiej jakości, nastrój jest świetny i jesteśmy zadowoleni z dyscypliny w korzystaniu z masek i płynów dezynfekujących.

Tim Bendzko powiedział:

Początkowo myślałem, że atmosfera będzie sztywna z powodu masek, ale koncerty wypadły zaskakująco dobrze. Mam nadzieję, że wyniki tych badań pozwolą wkrótce organizować prawdziwe koncerty dla publiczności.

Naukowcy uzasadniają, że istotne jest odkrycie technicznych i organizacyjnych warunków, które pomogą zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem podczas koncertów zanim będzie można wrócić do organizacji koncertów na pełną skalę.

Wyniki przeprowadzonych badań mamy poznać jesienią.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 234V  
10

Ørganek zapowiada trasę koncertową [DATY]

rf | fot. Itokyl | 17 września 2020
Koncerty 1029V  
5

Open'er Festival 2021. Znamy kolejnego headlinera!

mg | fot. Iksnigo | 16 września 2020
Koncerty 244V  
0

Steel Panther zagra w Polsce dwa koncerty w 2021 roku [DATY, BILETY]

mg | fot. David Jackson | 1 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group