terazmuzyka.pl
Newsy 1161V  
mg | 11 lutego 2018
0

Nightwish przygotowuje nowy album. Kiedy premiera?

Choć Nightwish najbliższe miesiące poświęci na intensywne koncertowanie, Tuomas Holopainen zdradza, że trwają prace na nową płytą.

Obecny oraz przyszły rok będzie w Nightwish stał pod znakiem koncertowania. Zespół po kilkumiesięcznej przerwie postanowił o sobie przypomnieć fanom na całym świecie – stąd obszerne trasy w Europie i Ameryce Północnej. Czy to jednak oznacza, że zespół nie planuje pracować nad nowym materiałem? Niekoniecznie.

Netflix stworzy kolejny sezon kultowego serialu

Jak przekonuje Tuomas Holopainen, następca „Endless Forms Most Beautiful” powoli powstaje (fragment wywiadu pochodzi z audycji fińskiego Radia Rock):

Mam sześć napisanych utworów, a będzie tego znacznie więcej. Ten rok to jednak koncertowanie w związku z trasą „Decades”, a jedyne co można robić w trasie, to pisać kolejne utwory. Większą część 2019 roku zajmie przygotowywanie i dokańczanie tych utworów, trzeba będzie je zagrać i wejść do studia. Więc 2020 rok może oznaczać publikację nowej płyty – na pewno nie wcześniej. Wszystko jednak, przynajmniej w mojej głowie, wygląda ostatnio bardzo dobrze.

Dyskografię zespołu Nightwish zamyka wspomniany już album „Endless Forms Most Beautiful”, który opublikowany został w 2015 roku. Zespół niedawno zakończył dłuższą przerwę, która spowodowana była narodzinami dziecka wokalistki, Floor Jansen.

Nightwish również w Polsce

Nightwish w tym roku będzie świętować swoje 20-lecie wydając z tej okazji dwupłytowy album kompilacyjny (płyta ukaże się w marcu 2018 roku nakładem Nuclear Blast Records) oraz organizując dziewięciomiesięczną trasę koncertową po całym świecie.

Wśród zapowiedzianych koncertów znalazł się również ten polski – Nightwish zagra 17 listopada 2018 roku w TAURON Arena Kraków.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group