terazmuzyka.pl
Newsy 1315V  
szy | 20 lipca 2017
0

Nine Inch Nails składają hołd Davidowi Bowiemu [WIDEO]

Formacja dowodzona przez Trenta Reznora zagrała wczoraj pierwszy od trzech lat koncert, podczas którego złożyli hołd Davidowi Bowiemu. 

Zespół Nine Inch Nails zagrał wczoraj koncert w Bakersfield w Kalifornii. Był to pierwszy występ formacji od trzech lat. Lider Trent Reznor postanowił poszerzyć setlistę o jeden z utworów Davida Bowiego i złożyć mu należyty, muzyczny hołd.

Riverside - nowa płyta w przyszłym roku

Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku w wieku 69 lat. Śmierć wybitnego brytyjskiego artysty była szokiem dla całego świata, nie tylko tego muzycznego. Lider Nine Inch Nails przyznawał w wywiadach, że jego przyjaźń z Davidem Bowiem pomogła mu porzucić narkotykowy nałóg. Dlatego też nikogo nie dziwi, że Trent Reznor postanowił oddać mu hołd podczas koncertu. Podczas wczorajszego koncertu w Bakersfield zgromadzona publiczność mogła, oprócz kompozycji z repertuaru NIN, usłyszeć wykonanie utworu „I Can't Give Everything Away”, który znalazł się na ostatniej płycie studyjnej Bowiego„Blackstar”, mającą swoją premierę dwa dni przed śmiercią artysty. 

Trent Reznor ze sceny przed jego wykonaniem powiedział:

To jest nasz pierwszy koncert od trzech lat. Siedzieliśmy w jaskini, gdzie nagrywaliśmy albumy i ćpając. Co działo się w świecie zewnętrznym, wszystko było w porządku? Nie zamierzam mówić o pieprzonym Trumpie, obiecuję. 

Minęło trochę czasu odkąd graliśmy koncert. Na początku ubiegłego roku straciliśmy kogoś, kto był dla nas bardzo ważny i dla mnie osobiście - Davida Bowiego. Siedzieliśmy w studiu i wygłupialiśmy się, nagle poczuliśmy, że musimy coś zrobić, przerobić to w jakiś sposób. Pracowaliśmy więc nad jego piosenką, która była dla nas czymś w rodzaju zamknięcia pewnego rozdziału. Czuliśmy się z tym dobrze, nie wydaliśmy tego na płycie, ale teraz ją dla was zagramy. 

Zapis wykonania tego utworu możecie zobaczyć poniżej. 

Setlista wczorajszego koncertu Nine Inch Nails prezentowała się następująco:

 1. Branches/Bones
 2. Copy of A
 3. Less Than
 4. March of The Pigs
 5. Piggy
 6. The Frail
 7. The Wretched
 8. Closer
 9. Parasite (How to Destroy Angels)
 10. Burn
 11. Gave Up
 12. I Can’t Give Everything Away (David Bowie)
 13. The Lovers
 14. Reptile
 15. The Great Destroyer
 16. Burning Bright (Field On Fire)
 17. Survivalism
 18. Wish
 19. The Hand That Feeds
 20. Head Like A Hole
 21. Hurt

Nowe wydawnictwo od NIN

Już jutro swoją premierę będzie miał nowy minialbum Nine Inch Nails. „Add Violence” to druga część trylogii, która została zapoczątkowana przez „Not The Actual Events” (minialbum ukazał się w grudniu ubiegłego roku). Zestaw od 21 lipca będzie dostępny w formie cyfrowej, z kolei 1 września ukaże się na CD oraz winylu. Zespół udostępnił dwie kompozycje, które znajdą się na tym wydawnictwie: „Less Than” oraz „This Isn’t The Place”.

Na „Add Violence” znajdziemy 5 premierowych utworów. Oto tracklista:

 1. Less Than
 2. The Lovers
 3. This Isn't the Place
 4. Not Anymore
 5. The Background World

Tak z kolei będzie prezentować się okładka nadchodzącego wydawnictwa Nine Inch Nails:

Trent Reznor Atticus Ross ponadto zaangażowani są w dokument stworzony za pośrednictwem HBO, „The Defiant Ones”. Czteroczęściowa produkcja miała swoją premierę 9 lipca. Zawarta w nim historia będzie opowiadać o spółce założonej przez Jimmy'ego Iovine'a oraz Dr. Dre. W dokumencie zostanie wykorzystany wywiad z Trentem Reznorem oraz muzyka skomponowana przez Atticusa Rossa, Leopolda Rossa i Claudie Sarne.

Ostatnio Trenta Reznora i Nine Inch Nails mogliśmy oglądać w ósmym odcinku nowego sezonu serialu „Twin Peaks”, stworzonego przez Davida Lyncha. Grupa pojawiła się tam jako gość muzyczny.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 87V  
0

Wznowienia czterech płyt Dio już w marcu [FOTO]

rf | fot. Adam Bielawski | 29 stycznia 2020
Newsy 1043V  
4

Sean Reinert (Death, Cynic) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 26 stycznia 2020
Newsy 272V  
0

Trupa Trupa zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Michał Szlaga | 25 stycznia 2020
Newsy 693V  
Newsy 1223V  
0

Joe Payne (eks Nile, Divine Heresy) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 25 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group