terazmuzyka.pl
Newsy 2645V  
rf | 1 kwietnia 2020
43

Nirvana była przereklamowana? Menadżer Guns N' Roses odpowiada

Nirvana była największą konkurencją dla Guns N’ Roses. Czy jednak była przereklamowana?

Były menadżer Guns N’ Roses, Alan Niven, w wywiadzie dla Mitcha Lafona wspominał dawne czasy, kiedy ten zespół rywalizował z Nirvaną o miano najpopularniejszego i najbardziej wpływowego zespołu rockowego. Zapytany został przez prowadzącego, czy uważa, że Nirvana była przereklamowana, a Kurt Cobain nie miał w ogóle talentu.

Odparł:

Nie uważam, żeby Cobain był pozbawiony talentu. Myślę, że był bardzo interesującym kompozytorem i wokalistą. Ale myślę, że Nirvana była przereklamowana. Byli dobrzy, ale nie aż tak dobrzy.

Nirvana zakończyła działalność w 1994 roku po śmierci Kurta Cobaina. Tymczasem Guns N’ Roses kilka lat temu reaktywowali się w częściowo klasycznym składzie. Grupa ma zaplanowane na ten rok dalsze koncerty, w tym w Polsce, na stadionie PGE Narodowy.

A Wy uważacie, że Nirvana była przereklamowana, a Kurt Cobain nie miał talentu? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

Komentarze (43)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
qwerty [103.16.***.***] dodano: 01.04.2020, 13:50 #1
Porównywanie GnR do Nirvany to jak porównywanie jachtu do tratwy. GnR mieli bardziej złożone kompozycje (Estranged, Coma, Breakdown, Locomotive) i obracali się w kilku stylach, a Nirvana grała wiecznie smętne pierdoły. Kurt mógłby pomarzyć o takiej skali głosu jaką ma Axl, a Slash potrafi zagrać coś więcej niż 3 ponure dźwięki na krzyż jak robił to Kurt.
Pokaż odpowiedzi (18)
Peeves [217.96.***.***] dodano: 01.04.2020, 14:11 #20
obydwa zespoły przereklamowane i słabe.
Pokaż odpowiedzi (3)
Mike [5.184.***.***] dodano: 01.04.2020, 20:25 #24
Bardzo lubię "Novembee Rain" uwielbiam "Heart-shaped box" i nigdy nie myślałem o tych kapelach w kwestii rywalizacji, słuchałem ich na bieżąco kiedy wydawali swoje płyty i jedni nie przeszkadzali mi w słuchaniu drugich. Wtedy jedyna wojna jaka była to Depeche kontra Metale kontra Punki we wszystkich możliwych konfiguracjach
Pokaż odpowiedzi (4)
oliwisla [5.63.***.***] dodano: 01.04.2020, 22:12 #29
niektorzy to chyba sa chorzy najlepiej niech sluchaja 2 + 1 takie legedy sie sucha a nie caly czas mialczy poz normalnych the jack
Bono [83.26.***.***] dodano: 01.04.2020, 23:26 #30
Temat jest zamkniety oba zespoly daja wpizdeczke ,scierwo mynadzer tak gada bo promuje zespol istniejacy i ma za to kase ale gowno
Pokaż odpowiedzi (1)
Abik [5.184.***.***] dodano: 02.04.2020, 06:55 #32
GnR to dla kochasi Nirvana jest the best
Robin Lee [37.47.***.***] dodano: 02.04.2020, 11:51 #33
Witam wszystkich. Ci co znają dobrze Nirvanę, to wiedzą, że Kurt Cobain był bardzo dobrym kompozytorem i wokalistą, tylko że jego styl był luzacki i miał gdzieś jak, co mu wyjdzie, a nawet reprezentował to kontrowersyjnie. Obżydliwa była mu idealność, jak np. Dwoje gitarzystów w rzabocikach, równo kiwają się z gitarami do rytmu. To jak tort kremowy z lodami i bitą śmietaną. Przesłuchałem wiele jego piosenek i widziałem koncerty i wynika, że na jednym koncercie daną piosenkę zagrał perfekcyjnie, a gdzie indziej kijowo..., bo mu to wisiało. Miał prosty styl, taki jak granie z gitarą przy ognisku i to mu wystarczyło,a wszystko zmieniło. Tak też wspomniała Metallica, że kiedy pojawił się Kurt, to nagle wszyscy chcieli grać podobnie jak on. Co do Gunsów, to nie mam komentarza. Kwestia gustu. Pozdrawiam wszystkich.
Kingaaa [37.47.***.***] dodano: 02.04.2020, 12:40 #34
Nie można ze sobą porównywać dwóch oddzielnych gatunków. Nirvana to grunge, Kurt był charyzmatyczny i niepowtarzalny, był w nim jakiś niepokój i zamęt- to wtedy kręciło. Ich występy w Mtv Unplugged to było cośUśmiech a Axl to całkowity majstersztyk rocka, inny wokal, Slash wirtuoz gitary do dziś... oba te zespoły były świetne, miały swoich odbiorców i bardzo wpływały na nich. Moje ulubione: "November Rain " Guns'ów i " Where did you sleep last night" Nirvany❤
Karol [37.77.***.***] dodano: 02.04.2020, 13:30 #35
Te dwie kapele to dwa inne światy. Gansi -technika i kompozycje mistrzowskie. Nirvana - proste jak konstrukcja cepa rify rozwalające mózg Uśmiech obie kapele uwielbiam. Gram covery Nirvany 25lat i nadal sprawia mi to przyjemność Uśmiech
Pokaż odpowiedzi (1)
Marcin [37.47.***.***] dodano: 02.04.2020, 22:56 #37
Grać na gitarze zacząłem od Nirvany. Jako nastolatek ubostwialem Kurta, Gunsów. Cóż bylo minęło, został sentyment. Utwory jednych jak i drugich są bardzo przebojowa,więc nic dziwnego, że byli tak popularni. No ale minęły lata. Nastolatkiem przestałem być kilkanaście lat temu i teraz oceniam ich muzykę inaczej. Z Grunge'u raczej wolę Pearl Jam i Screaming Trees ewentualnie Alice'ow , a tego glamowego gunsowskiego hard rocka dzisiaj ledwo trawię. Cytując polskiego klasyka: płynę więc, przecież wszystko płynie.
Grunge [94.172.***.***] dodano: 03.04.2020, 07:23 #38
Przereklamowany to był GnR, a w szczególności Axl. O ile muzyczne byli ok, to wokalista zawsze działał mi na nerwy. Dodatkowo jego stosunek do Polaków... Kiedyś deklarował, że nigdy nie zagra dla Polaków i Żydów. Kasa się skończyła to zmienił zdanie...? "Brawa" dla wszystkich, którzy się wybierają....
Pokaż odpowiedzi (2)
ryba [83.28.***.***] dodano: 03.04.2020, 23:57 #41
Zespól który zmienił oblicze muzyki alternatywnej (Nirvana) vs zespół, który nagrał jedną dobrą płytę, a potem sam się pogubił we własnej twórczości (Guns n Roses) xD

I mówię to jako osoba, która za muzyką Nirvany nie przepada. Bądźcie trochę obiektywni, fakt jest taki, że GnR nie było W ŻADNYM STOPNIU rewolucyjnym, ani ważnym zespołem, a gdyby nigdy nie powstali to prawdę mówiąc, to wiele by się nie zmieniło.
Pokaż odpowiedzi (1)
Chu3 [77.252.***.***] dodano: 04.04.2020, 14:12 #43
Kurt Cobain miał to głęboko w dupie