terazmuzyka.pl
Newsy 1122V  
rf | 10 stycznia 2018
0

Nirvana. Wypłynęły nieznane nagrania z przełomu lat 80/90 [AUDIO]

Do sieci trafiło kilka godzin nagrań demo, jakie Nirvana zarejestrowała pod koniec lat 80. i na początku 90.

Nieznane wcześniej nagrania demo Nirvany zostały umieszczone na YouTube, na początku tego roku przez Johna Purkeya, muzyka z Tacomy, któremu Kurt Cobain osobiście podarował kasety.

Radiohead zarzuca Lanie Del Rey kłamstwo

John Purkey przyjaźnił się z Kurtem Cobainem pod koniec lat 80. i wymieniali się nagranymi przez siebie demówkami. Po sukcesie Nirvany, Purkey zdawał sobie sprawę z wartości tych nagrań, jednak aż do tej pory wstrzymywał się z ich publikacją.

Część z tych nagrań trafiła na „Montage Of Heck”, inne wcześniej nie były publikowane. Ich jakość bywa słaba, ale jest słuchalna.

Na dwóch pierwszych taśmach w Nirvanie bębni Dale Crover i zawierają one materiał ze wczesnych lat działalności grupy, jeszcze sprzed wydania debiutanckiej płyty. Na trzeciej taśmie w Nirvanie bębni już Chad Channing, a materiał, jaki się na niej znalazł trafił potem na debiutancki album „Bleach” z 1989 roku.

Ostatnia taśma, zatytułowana „New Songs”, zawiera materiał, który w większości trafił na wydany w 1991 roku album „Nevermind”.

John Purkey mówi, że kiedy przesłuchał podarowaną mu przez Kurta taśmę w samochodzie, utwory takie jak „Polly”, „Lithium” i „Sappy” powaliły go na glebę. Nagrania zostały wyprodukowane przez Butcha Viga, który wyprodukował „Nevermind”, ale bębni w nich jeszcze Chad Channing, który wkrótce miał zostać zastąpiony przez Dave’a Grohla.

Wydany we wrześniu 1991 roku album „Nevermind” rozszedł się na świecie w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy, a Nirvana odniosła wielki sukces, otwierając drzwi do mainstreamu wielu gitarowym zespołom z Seattle i okolic.

Poniżej możecie wysłuchać wszystkich taśm udostępnionych przez Johna Purkeya.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group