terazmuzyka.pl
Teraz Rock 1101V  
mg | 1 września 2018
0

Nosowska, Organek i Panasewicz wspominają Korę [TYLKO U NAS]

Nieco ponad miesiąc temu zmarła Kora, jedna z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Na łamach nowego „Teraz Rocka” wspominają ją muzycy z polskiej rockowej czołówki, a wśród nich Katarzyna Nosowska, Muniek Staszczyk i Janusz Panasewicz.

Końcówka lipca przyniosła nam niezwykle smutną wiadomość – po długiej chorobie zmarła Kora. Była wybitną wokalistką rockową, autorką tekstów piosenek, poetką, jedną z ikon rodzimej popkultury, a także inspiracją dla kolejnych pokoleń muzyków.

Wrześniowy „Teraz Rock” już w sprzedaży

Na łamach wrześniowego „Teraz Rocka” pojawiło się obszerne pożegnanie Kory, w którym – poza wspomnieniami Wiesława Królikowskiego, zastępcy redaktora naczelnego naszego pisma – pojawiło się również kilka wypowiedzi znanych i cenionych polskich artystów.

Miałam niezwykłą szansę kilkakrotnie pozostawać w bezpośrednim kontakcie z tym zjawiskiem, jakim była. To były tylko chwile, a rozpamiętywałam je potem w nieskończoność. Była onieśmielająca. Promieniowała.

- napisała na łamach naszego pisma Katarzyna Nosowska. Nie mniej poruszony był Tomasz Organek:

Wiadomość o jej śmierci dotarła do mnie, gdy jechałem z zespołem na koncert. W samochodzie zaczęliśmy słuchać poświęconej jej audycji, którą prowadził Marek Niedźwiecki. To pewnie banalne, co powiem, ale słuchanie utworów Maanamu w takiej sytuacji sprawiło, że jeszcze dobitniej zrozumiałem, jak ponadczasowe są piosenki Kory i Marka Jackowskiego.

Janusz Panasewicz, który – jak sam przyznał – znał Korę całe swoje rockowe życie, również niezwykle ciepło wspomina artystkę:

Była to świetna osoba. Miałem dla niej zawsze szacunek za coś, co określam jako fajną bezczelność. Miała nieprzejednane poglądy w wielu kwestiach. Także dla mnie była to ważna artystka rockowa. Chyba najbardziej rockowa z polskich wokalistek. Była oryginalna. To nie była wokalistka, które po prostu jechała po trzech oktawach. Wiedziała o czym śpiewać i wiedziała jak korzystać ze swojego głosu.

Pełne, znacznie obszerniejsze wspomnienia – wśród których znalazły się również te Muńka Staszczyka i Janusza „Yaniny”​ Iwańskiego – znajdziecie we wrześniowym „Teraz Rocku”, który trafił do sprzedaży w ostatnią środę.

W najnowszym numerze naszego pisma napisaliśmy o wieli artystach, wśród których znaleźli się: Paul McCartneyIan GillanInterpolDoroRoger Waters... i znacznie więcej!

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Teraz Rock 733V  
6

Czy Piotr Rogucki wcieliłby się w rolę Pana Kleksa? [TYLKO W TERAZ ROCKU]

rf | fot. Ralf Lotys (Sicherlich) | 7 kwietnia 2019
Teraz Rock 8863V  
0

Kortez: Możesz na mój koncert przyjść i sobie popłakać [TYLKO U NAS]

mg | fot. Bartosz Kowal/Jazzboy | 27 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group