terazmuzyka.pl
Newsy 2397V  
szy | 31 marca 2018
0

Nowości muzyczne. Premiery płyt – kwiecień 2018

Jakie premiery płytowe czekają na nas w tym miesiącu? Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie najciekawszych nowości muzycznych, na które warto zwrócić uwagę. 

Poniżej przedstawiamy sześć najgłośniejszych/najciekawszych premier z szeroko rozumianego świata rocka, których nie możecie przegapić w najbliższych tygodniach. Choć od razu zaznaczamy, że to wybór czysto subiektywny.

Legendarna grupa Kobong wznowi dyskografię 

Thirty Seconds to Mars - „America” (6 kwietnia)

W związku z wydaniem piątego studyjnego krążka muzycy Thirty Seconds to Mars postanowiła reklamować całość specjalnymi billboardami, na których znajdują się różnego rodzaju listy (nawiązanie do okładki „America”). Ponadto nowej płycie i trasie koncertowej (z dwoma przystankami w Polsce) zespołu ma towarzyszyć film zatytułowany „A Day In The Life Of America” wyreżyserowany przez wokalistę Jareda Leto. Całość zapowiada m.in. utwór „Walk on Water”.


Glaca - „ZANG” (6 kwietnia)

Ten album jest w 100% moją wizją, bez żadnych kompromisów. Słuchacz dostanie muzykę na najwyższym poziomie na jaki mnie stać - w ten sposób swój debiutancki solowy album zapowiada Glaca, wokalista znany chociażby ze Sweet Noise. Pierwszym singlem, zapowiadającym całość, był utwór „Oni Przyszli”, w którym gościnnie zagrał Justin Chancellor, basista formacji Tool, prywatnie jego przyjaciel. Na płycie „ZANG” pojawi się także m.in. Kora czy raper Peja. 


Behemoth - „Messe Noire” (13 kwietnia)

Na nowym koncertowym wydawnictwie grupy fani znajdą m.in. zapis występu w warszawskiej Progresji, który odbył się w październiku 2016 czy wszystkie teledyski zrealizowane do utworów z ostatniej studyjnej płyty „The Satanist”. „Messe Noire” ukazuje prawdziwą moc tego, co robimy jako zespół, pokazuje energię, którą współdzielimy z naszymi fanami - stwierdza Nergal. Recenzję całości znajdziecie w najnowszym numerze „Teraz Rocka”. Poniżej mała muzyczna zapowiedź:


Manic Street Preachers - „Resistance Is Futile” (13 kwietnia)

Najnowszy album grupa Manic Street Preachers nagrała w swoim studiu w pobliżu Newport i określa go mianem „melancholii w widescreenie”. Muzycy tak charakteryzują nadchodzące studyjne wydawnictwo: Płyta jest szalenie melodyjna, pod wieloma względami nawiązująca do naiwnej energii „Generation Terrorists” i orkiestrowego rozmachu „Everything Must Go”. Walijski zespół udostępnił nie tak dawno, nakręcony w Nicei, teledysk do utworu „International Blue”.


A Perfect Circle - „Eat The Elephant” (20 kwietnia)

W tym miesiącu ukaże się w końcu długo oczekiwana studyjna płyta grupy A Perfect Circle. „Eat The Elephant” to nastrojowy i delikatny portret zespołu, który dorósł i nagrał płytę ukazującą, w jakim miejscu są teraz - napisał dziennikarz magazynu „Rolling Stone”. W najnowszym „Teraz Rocku”, oprócz recenzji Bartka Koziczyńskiego, znajdziecie również wywiad z Maynardem James Keenanem. Fani zespołu, przed premierą, mogli zapoznać się z trzema kompozycjami: „The Doomed”, „TalkTalk” oraz „Disillusioned”. 


Arkadiusz Jakubik - „Szatan na Kabatach” (20 kwietnia)

Arkadiusz Jakubik, lider formacji Dr Misio, a przede wszystkim ceniony aktor, już za niecałe trzy tygodnie wyda swój pierwszy solowy album. Jak możemy przeczytać w zapowiedziach - wokalista na płycie odwołuje się do swoich idoli z lat osiemdziesiątych, takich wykonawców jak: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Na krążku „Szatan na Kabatach” nie zabraknie - rzecz jasna - gorzkich, inteligentnych, ironiczno-sarkastycznych tekstów. Całość zapowiada kompozycja „Dziś W Internecie”.


A Wy na którą płytę czekacie najbardziej? Czekamy na wasze komentarze oraz zachęcamy do brania udziału w poniższej ankiecie. 

Sonda - wypowiedz się!

Na którą kwietniową premierę czekasz najbardziej?

Thirty Seconds to Mars - „America”
4% (24 głosy)
Glaca - „ZANG”
13% (72 głosy)
Behemoth - „Messe Noire”
7% (39 głosów)
Manic Street Preachers - „Resistance Is Futile”
6% (34 głosy)
A Perfect Circle - „Eat The Elephant”
44% (233 głosy)
Arkadiusz Jakubik - „Szatan na Kabatach”
6% (36 głosów)
Inną niż wymienione
15% (81 głosów)
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 300V  
1

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group