terazmuzyka.pl
Newsy 3637V  
szy | 1 lutego 2018
4

Nowości muzyczne. Premiery płyt – luty 2018

Jakie premiery płytowe czekają na nas w tym miesiącu? Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie najciekawszych nowości muzycznych, na które warto zwrócić uwagę. 

Poniżej przedstawiamy pięć najgłośniejszych/najciekawszych premier, których nie można przegapić w najbliższych tygodniach. Choć od razu zaznaczamy, że to wybór czysto subiektywny.

Disturbed w studiu nagraniowym

Saxon - „Thunderbolt” (2 lutego)

Fani legendy brytyjskiego metalu będą mogli już jutro zapoznać się z dwudziestym-drugim (!!!) studyjnym wydawnictwem formacji Saxon. Na płycie znajdzie się m.in. kompozycja zatytułowana „They Played Rock And Roll” - nagrana i napisana w hołdzie Motörhead. Zapowiada się mocne uderzenie. 


Franz Ferdinand - „Always Ascending” (9 lutego)

Do premiery piątego studyjnego krążka szkockiego zespołu Franz Ferdinand pozostał zaledwie tydzień. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy album grupy nagrany w nowym składzie. Przypomnijmy: w ubiegłym roku po 14 latach szeregi kapeli opuścił gitarzysta Nick McCarthy. 8 marca z kolei formacja wystąpi w Polsce - zagra koncert (już wyprzedany) w warszawskim klubie Stodoła. Więcej o albumie przeczytacie w najnowszym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży. 


MGMT - „Little Dark Age” (9 lutego)

Pięć lat już minęło od ostatniej płyty wydanej przez formację MGMT. Oczekiwanie jednak skończy się w przyszłym tygodniu. Czwarty krążek - jak wynika z dotychczas opublikowanych zapowiedzi - przeniesie nas w muzyczny świat lat dziewięćdziesiątych. Całość pilotuje utwór tytułowy. 


BAiKA - „Byty zależne” (9 lutego)

Na debiutanckiej płycie duetu BAiKA (stoją za nim Piotr Banach, gitarzysta i założyciel formacji Hey, oraz Katarzyna Sondej, czyli Kafi) słuchacze znajdą 17 różnorodnych (pod względem stylistycznym) kompozycji - od rocka, przez elektronikę do reggae - z polskimi tekstami dotyczącymi relacji pomiędzy bliskimi sobie ludźmi. 


Lao Che - „Wiedza o społeczeństwie” (16 lutego)

Siódma studyjna płyta (nagrana w siedmioosobowym składzie!) płockiej formacji będzie zatytułowana „Wiedza o społeczeństwie” i na rynku wydawniczym ukaże się 16 lutego nakładem Mystic Production. Wiadomo też - co w przypadku Lao Che nie jest żadnym większym zaskoczeniem - że nadchodzący album będzie oparty na tekstowym koncepcie. Grupa sięga na nim do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wywiad z grupą oraz recenzję albumu znajdziecie w najnowszym numerze „Teraz Rocka”

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Saxon [93.175.***.***] dodano: 02.02.2018, 13:50 #1
Saxon rządzi i już!
Pokaż odpowiedzi (1)
bbfan [213.146.***.***] dodano: 07.02.2018, 14:44 #3
Jest w opór dobrej rockowej muzy na świecie. The Temperance Movement, Stone Broken, Motorjesus, Danko Jones. Warto szukać, bo tu ciągle te same zgrane kapele.
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 109V  
0

Wznowienia czterech płyt Dio już w marcu [FOTO]

rf | fot. Adam Bielawski | 29 stycznia 2020
Newsy 1045V  
4

Sean Reinert (Death, Cynic) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 26 stycznia 2020
Newsy 272V  
0

Trupa Trupa zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Michał Szlaga | 25 stycznia 2020
Newsy 694V  
Newsy 1225V  
0

Joe Payne (eks Nile, Divine Heresy) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 25 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group