terazmuzyka.pl
Newsy 2822V  
szy | 1 marca 2018
5

Nowości muzyczne. Premiery płyt – marzec 2018

Jakie premiery płytowe czekają na nas w tym miesiącu? Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie najciekawszych nowości muzycznych, na które warto zwrócić uwagę. 

Poniżej przedstawiamy sześć najgłośniejszych/najciekawszych premier z szeroko rozumianego świata rocka, których nie możecie przegapić w najbliższych tygodniach. Choć od razu zaznaczamy, że to wybór czysto subiektywny.

Editors zagrają w SNL Polska

Judas Priest - „Firepower” (9 marca)

Jest bardzo zróżnicowana. Pokazuje naszą wszechstronność – ciężkie fragmenty są chyba najcięższymi, jakie kiedykolwiek nagraliśmy, a równoważy je wiele lżejszych - zapowiadał na łamach „Teraz Rocka” basista Ian Hill. W ramach promocji swojej najnowszej płyty formacja Judas Priest, wraz z Megadeth, wystąpi 13 czerwca w katowickim Spodku. Na osiemnastym studyjnym krążku grupy, wyprodukowanym przez Andy’ego Sneapa i Toma Alloma, znajdzie się m.in. utwór „Lightning Strike”.


Editors - „Violence” (9 marca)

Ciesząca się ogromną popularnością w naszym kraju brytyjska formacja Editors już w sobotę zagra w programie SNL Polska, a niecały tydzień później wyda nowy album. Materiał jest bardzo elektroniczny. Nie brakuje w nim jednak porywających gitar. Wydaje mi się, że znaleźliśmy równowagę między tymi dwoma światami - lepszą niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział lider grupy, Tom Smith. Muzycy udostępnili przedpremierowo dwa utwory, jednym z nich - „Hallelujah (So Low)”.


Myles Kennedy - „Year of the Tiger” (9 marca)

W tym miesiącu na rynku ukaże się także debiutancka płyta Mylesa Kennedy'ego. Będzie ona opowiadać o trudnym dla wokalisty okresie, kiedy stracił ojca, który należał do założonego pod koniec XIX wieku Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki. Jego członkowie unikają leczenia farmakologicznego, wierząc, że tylko głęboka wiara w Boga potrafi wyleczyć z choroby. Poniżej możecie zapoznać się z utworem tytułowym.


Illusion - „Anhedonia” (9 marca)

Formacja Illusion na swoim siódmym studyjnym krążku wraca do korzeni. Rozmawiając z zespołem na próbach ustaliliśmy, że chcemy nagrać album brzmiący agresywnie, surowo, naturalnie. Miał być „wpie..ol”! Chcieliśmy wydobyć charakterystyczne brzmienie Illusion, oparte na mocnej sekcji rytmicznej, chropowatych gitarach i energetycznym wokalu Tomka - wyjaśnił producent Szymon Sieńko. Całość pilotuje utwór „Kto jest winien?”.


Stone Temple Pilots - „Stone Temple Pilots” (16 marca)

Stone Temple Pilots powracają z nowym wokalistą i pierwszym studyjnym albumem od 2010 roku. Na tej płycie jest pełno niesamowitych piosenek, wibracji których naprawdę brakuje w dzisiejszej muzyce. Czuć, że to STP, pomimo tego że to ja jestem wokalistą. Nie dołączyłem do grupy, aby wszystko zmieniać - przyznał Jeff Gutt. Nie tak dawno grupa udostępniła kolejny utwór - „The Art of Letting Go”.


Jack White - „Boarding House Reach” (23 marca)

Trzeci solowy album muzyka - w zapowiedziach - został opisany jako jako „świadectwo wielkości twórczej White'a i jego odważnych muzycznych ambicji” (fani znajdą utwory zarówno rock'n'rollowe, jak i inspirowane muzyką elektroniczną, hip-hopem czy country). W najnowszym numerze „Teraz Rocka” znajdziecie jego recenzję. Jacek Nizinkiewicz przyznał jej 5 gwiazdek (Pierwsza wielka płyta 2018 roku!). Do tej pory Król Midas Współczesnego Rocka udostępnił trzy kompozycje, m.in. „Connected By Love”. 

A Wy na którą płytę czekacie najbardziej? Czekamy na wasze komentarze oraz zachęcamy do brania udziału w poniższej ankiecie. 

Sonda - wypowiedz się!

Na który marcowy album czekasz najbardziej?

Judas Priest - „Firepower”
31% (168 głosów)
Editors - „Violence”
9% (48 głosów)
Myles Kennedy - „Year of the Tiger”
6% (32 głosy)
Illusion - „Anhedonia”
16% (85 głosów)
Stone Temple Pilots - „Stone Temple Pilots”
3% (19 głosów)
Jack White - „Boarding House Reach”
25% (134 głosy)
Inny
8% (43 głosy)
Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Grath [195.204.***.***] dodano: 02.03.2018, 07:26 #1
A co z "Outsider" Three Days Grace?
Kris05 dodano: 02.03.2018, 15:11 #2
A gdzie info o nowej płycie Michaela Schenkera? Dzisiaj (02.03.2018) jest premiera!
Pokaż odpowiedzi (1)
Metatron [83.26.***.***] dodano: 02.03.2018, 20:46 #4
a gdzie jest Inkubus Sukkubus - Vampire Queen?
Grath [195.204.***.***] dodano: 07.03.2018, 13:28 #5
Light The Torch (wcześniej znani jako Devil You Know) "Revival" 30 marzec 2018.
Zobacz także
Newsy 490V  
3

Krzysztof Penderecki nie żyje

rf | fot. Akumiszcza | 29 marca 2020
Newsy 1068V  
7

Nine Inch Nails wydał właśnie dwie nowe płyty [AUDIO]

rf | fot. Rob Sheridan | 26 marca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group