terazmuzyka.pl
Newsy 2114V  
rf | 6 kwietnia 2018
3

Nowy album Tool jak „Chinese Democracy”?

Po dość ciekawe porównanie sięgnął Maynard James Keenan, mówiąc o nowym albumie zespołu Tool.

Nowy album zespołu Tool od lat wyczekiwany jest przez fanów. Grupa w końcu przystąpiła do nagrań i jest szansa, że dzieło usłyszymy jeszcze w tym roku.

Metallica zaskakuje... po węgiersku

Maynard James Keenan w rozmowie z „Revolver” porównał ciągnące się w nieskończoność prace nad albumem Toola do prac nad płytą „Chinese DemocracyGuns N’ Roses, której nagrania trwały kilkanaście lat:

Ten projekt jakoś nie potrafi posuwać się do przodu w tempie, w jakim bym sobie tego życzył. Próbowałem każdego zaklęcia. Teraz jest jeszcze gorzej, bo dochodzi presja. Na jakim etapie się znajdujemy? Będzie to „Chinese Democracy II”? A może III?

Keenan dodał, że fani niesłusznie obwiniają A Perfect Circle za opóźnienia prac związanych z Toolem:

Gdybym teraz zabrał się za nową płytę Puscifer, ktoś zamordowałby mnie we śnie, bo ludzie obwinialiby ten projekt za opóźnienia. A to nieprawda.

W wywiadzie Maynard James Keenan przyznał, że ma zaplanowane koncerty do marca 2019 roku. Nie uściślił jednak jaka część z nich dotyczy zespołu Tool a jaka A Perfect Circle.

Nowy album A Perfect Circle, zatytułowany „Eat The Elephant” ukaże się już 20 kwietnia. W kwietniowym numerze „Teraz Rocka” znajdziecie recenzję tego albumu, a także wywiad z Keenanem, który przyznaje, że nie przepada za koncertami w Europie, przez co grupa rzadko przyjeżdża na nasz kontynent:

Lubię ludzi, lubię tu przyjeżdżać. Trudne są po prostu warunki pracy.

Z jego wypowiedzi można jednak wywnioskować, że grupa tym razem zamierza więcej czasu spędzać na koncertach w Europie i po aktualnej trasie, wkrótce możemy spodziewać się kolejnej:

Tak, wrócimy z A Perfect Circle, jak tylko skończymy pierwszą rundę. Długo nas nie było, musimy się porządnie przygotować i uderzyć wszędzie, gdzie tylko można. Nie da się jednak zrobić wszystkiego na raz.

Trzymamy więc kciuki, że jak A Perfect Circle będzie „uderzać wszędzie, gdzie tylko można” nie zapomni o naszym kraju i doczekamy się pierwszego koncertu grupy w Polsce. Jeśli nie przy okazji tej trasy, to może następnej.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
chińczyk [92.234.***.***] dodano: 06.04.2018, 22:45 #1
TRUDNE WARUNKI PRACY TO MAMY U NAS W CHINACH
Pokaż odpowiedzi (1)
GPS67 dodano: 09.04.2018, 08:00 #3
Hmm, "ludzie niesłusznie obwiniają APC" o opóźnienia w pracach nad płytą Toola? Ciekawe, co powiedzą ci ludzie, jak się okaże, że album nie został ukończony, a Maynard rozpoczął trasę APC. Pierwszy koncert, o ile się orientuję, wkrótce.
Zobacz także
Newsy 884V  
0

Brent Young (eks Trivium) nie żyje

rf | 27 września 2020
Newsy 595V  
1

Mark Stone (eks Van Halen) nie żyje

rf | 27 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group