terazmuzyka.pl
Teraz Rock 766V  
mg | 28 marca 2018
6

Nowy „Teraz Rock” już w sprzedaży. Sprawdź, co przygotowaliśmy!

Metallica, Jack White, Behemoth, A Perfect Circle, Marek Piekarczyk... To tylko początek długiej listy wykonawców, którym poświęciliśmy miejsce w kwietniowym „Teraz Rocku”.

Dziś do kiosków w całej Polsce trafił nowy numer naszego pisma! Można go również znaleźć w naszym sklepie internetowym oraz, to dla fanów wydania elektronicznego, e-Kiosku. O czym piszemy w tym miesiącu?

Po wzięciu do rąk nowego „Teraz Rocka” szczególnie zadowoleni będą fani zespołu Metallica, ponieważ to właśnie słynnej amerykańskiej formacji poświęciliśmy kolejną już, 14-stronicową wkładkę. Od ostatniej – opublikowanej 15 lat temu – sporo działo się w zespole, dlatego postanowiliśmy podsumować ten ciekawy okres w jego funkcjonowaniu. Ponownie przyjrzeliśmy się, już z perspektywy czasu, starszym wydawnictwom, a także przypomnieliśmy historię najważniejszego metalowego wykonawcy w dziejach gatunku. A to wszystko przed koncertem, który Metallica zagra już 28 kwietnia w Krakowie!

Okładkę nowego „Teraz Rocka” zdobi natomiast Jack White, któremu poświęciliśmy obszerny artykuł. A skoro o dłuższych formach mowa, bohaterami naszych tekstów zostali również Kazik Staszewski, George Harrison, Joe Meek czy w końcu Marek Piekarczyk. Nie mniej ciekawie jest w wywiadach, ponieważ w kwietniowym „Teraz Rocku” znajdą się rozmowy z przedstawicielami takich zespołów jak Behemoth, A Perfect Circle, Editors, Cochise czy The Analogs.

Na łamach pojawi się kilka relacji z niezwykłych koncertów – zespołów Franz Ferdinand i Editors, a także Stevena Wilsona. Ponadto w numerze recenzje wszystkich najważniejszych rockowych wydawnictw, które ukazały się w ostatnich tygodniach, a także wiadomości ze świata ciężkich brzmień.

To i znaczenie więcej w kwietniowym „Teraz Rocku”, który właśnie trafił do sprzedaży! Wypatrujcie takiej okładki:

Komentarze (6)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Doktorek dodano: 28.03.2018, 12:27 #1
Meta na fotce wygląda jak Feel Uśmiech Kiedyś by to nie przeszło, już nie mówiąc o ich image z lat 1995 - 2000. To tylko foto, niemniej kiedyś w nurcie metal/punk image to była absolutna podstawa. Niemniej - 'Metallica nigdy nie czuła się częścią żadnej sceny' - w tym wypadku dosłownie wszystko im uchodzi.

Zobaczymy, co tez ciekawego przynosi kolejny numer TR.
Pokaż odpowiedzi (2)
Scheisskopf dodano: 28.03.2018, 19:19 #4
Nadal jestem przeciwny powtarzaniu wkładek, tym niemniej po (na razie jeszcze pobieżnej) lekturze stwierdzam, że ten średni pomysł w przypadku Metalliki TR zrealizował bardzo dobrze.

Po pierwsze, nie musimy czytać po raz kolejny o znanych od dawna początkach zespołu. Nawiasem mówiąc, biografie artystów we wkładkach TR uważam za ich najsłabszy i najmniej przydatny element. A to dlatego, że wszelkiego typu dane biograficzne i faktograficzne (kto, gdzie, kiedy i z kim) są stosunkowo łatwo dostępne w internecie i generalnie (dla mnie przynajmniej) mało interesujące.

Natomiast to co najważniejsze - czyli rzeczową i fachową ocenę dokonań danego wykonawcy znaleźć znacznie trudniej. Oczywiście pominąwszy bezwartościowe uwagi, najczęsciej negatywne i pozbawione jakiejkolwiek argumentacji, jakich pełno na forach i portalach.
Dlatego cieszy mnie, że nowa wkładka o Metallice o historii zespołu pisze stosunkowo niewiele, natomiast skupia się na dorobku zespołu: oczywiście głownie na płytach, ale też wydawnictwach DVD, filmach i kolaboracji z Lou Reedem.
Kolejny plus: recenzje napisał inny dziennikarz niż poprzednio (Paweł Brzykcy) i zrobił to bardzo dobrze, w większości zgadzam się z jego opiniami.
Wniosek: nawet wkładki powtarzane mogą być zrobione porządnie i mają swoje zalety.
Chciałbym, aby zwykłe wkładki (tzn. niepowtarzane) szły w podobnym kierunku i skupiały się na ocenie i wartościowaniu dorobku artysty, mniej miejsca poświecając wydarzeniom biograficznym.
Z innych plusów numeru: mniej stereotypowych wywiadów, w których zazwyczaj można przeczytać banały typu, że 'nowa płyta jest najlepsza', albo że 'polska publiczność jest najwspanialsza na świecie' itp itd. Wolałbym, aby dziennikarze sami próbowali częściej analizować twórczość artystów, a nie przekazywali jedynie ich komunikaty, które muszą wygłaszać przy okazji każdej premiery nowego wydawnictwa.
Ale ogólnie: numer na plus.


Rory Gallagher [81.236.***.***] dodano: 28.03.2018, 23:58 #5
Prosze tylko o jedno.
Wkładke o Rory Gallagher i Taste.
CrimsonHippis dodano: 29.03.2018, 18:16 #6
czy w ostatnich 10 latach był jakiś numer TR, gdzie nie było czegokolwiek o Metallice, Iron Maiden czy Pink Floyd?
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group