terazmuzyka.pl
Newsy 1730V  
MICHAŁ KIRMUĆ | 1 czerwca 2003
0

Oddział Zamknięty

nowy wokalista

Zmiany personalne znowu dopadły Oddział Zamknięty. Z zespołem rozstał się dotychczasowy wokalista, Marcin Czyżewski, obecny w składzie od 2001 roku. Marcin chciał śpiewać inną muzykę, myśle, że nie kocha rocka. Zbyt wiele nas dzieliło i w pewnym momencie miałem po prostu tego dosyć, to nie była łatwa decyzja - komentuje rozstanie Wojciech Łuczaj Pogorzelski, gitarzysta i lider formacji. Miejsce Czyżewskiego zajął Cezary Strzelecki. Menago zadzwonił do mnie i powiedział: Wojtuś, jest znakomity facet z Helu. Wspaniale śpiewa, dobrze wygląda i może to jest to czego szukasz od tak dawna - opowiada Pogorzelski. Cezary przyjechał i rzeczywiście okazało się, że znakomicie śpiewa, robi dobry show, i jest kumplem. Wiele nas łączy. Wojtek kilka razy podczas naszej krótkiej rozmowy podkreślał, że w jego zespole ważne są przyjazne stosunki muzyków.

W nowym wcieleniu Oddział Zamknięty zaprezentował się publiczności 1 maja, podczas koncertu w Warszawie. W składzie znalazł się także oddziałowy weteran, Krzysztof Zawadka. Sprawił to przypadek - tłumaczy Pogorzałka kolejny powrót Krzysztofa do grupy. Spotkaliśmy się gdzieś na piwie, pogadaliśmy i pomyślałem - czemu nie? On grał ostatnio z Porterem, ale John wyjechał do Londynu, więc Krzyś był wolny. Przyszedł na jedną próbę, na drugą... Powiedziałem mu: „fajnie grasz, to grajmy razem”.

Składu dopełniają - nowy basista Grzegorz Stępień i perkusista Dariusz „Wodzu” Henczel, który jest ósmy rok w Oddziale (grał już na płytach Parszywa trzynastka i Co na to ludzie)?

Wnajbliższym czasie nagrywamy cztery kawałki, z czego dwa wypuścimy na singlu jeszcze w tym sezonie - mówi o najbliższych planach Pogorzelski. To będzie zwyczajna rockownia. Piękne piosenki, ładne melodie, tylko że ostrzejsze. Muzycznie będzie to chyba najbardziej zbliżone do „Terapii”.

Tekst w całości ukazał się w numerze „Teraz Rocka” z czerwca 2003.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 892V  
0

Brent Young (eks Trivium) nie żyje

rf | 27 września 2020
Newsy 599V  
1

Mark Stone (eks Van Halen) nie żyje

rf | 27 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group