terazmuzyka.pl
Koncerty 354V  
szy I fot: Andrzej Grygiel | 13 marca 2018
1

OFF Festival 2018. Nowi artyści w składzie festiwalu

Do składu dołączyło właśnie kolejnych siedmiu wykonawców, którzy zagrają podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu.

Kolejna, dwunasta już, edycja jednego z najważniejszych polskich festiwali odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Organizatorzy OFF Festivalu ogłosili kolejnych, siedmiu, wykonawców, którzy zaprezentują się tego lata w Katowicach.

Pearl Jam zapowiedzieli nowy album

Artur Rojek, czyli dyrektor artystyczny festiwalu, potwierdził, że w Dolinie Trzech Stawów zagrają: …And You Will Know Us by the Trail of Dead, Ariel Pink, Wednesday Campanella, Housewives, Or:La, Nanook Of The North oraz Bass Astral x Igo.

Ariel Pink, właściwie Ariel Marcus Rosenberg, to amerykański muzyk. Jest uważany za prekursora gatunku określanego mianem hypnagogic pop, czyli muzyki odwołującej się do nostalgii za minionymi dekadami i ich popkulturą. Będzie on też kuratorem jednego dnia na Scenie Eksperymentalnej.

Formacja …And You Will Know Us by the Trail of Dead powstała w 1994 roku w Teksasie. Są przedstawicielami alternatywnej odmiany rocka. Do tej pory mają na swoim koncie dziewięć studyjnych albumów. Podczas OFF Festivalu jeden z nich, a konkretnie „Source Tags & Codes”, który ukazał się w 2002, zagrają w całości.

Wednesday Campanella pochodzą z Japonii (w rodzinnym kraju znani jako Suiyōbi no Campanella), w swojej muzyce mieszają różne gatunki: J-pop, hip-hop, funk i taneczną elektronikę. 

Housewives to kwartet z Londynu, który chętnie w swojej twórczości odwołuje się do post-punku czy muzyki industrialnej, choć łatwo wymakają się wszelkim przypisywanym łatkom. 

Or:La to producentka i DJ z Irlandii Północnej, wokół takich gatunków jak dubstep, garage i house, buduje swoją muzyczną działalność.

Za projekt Nanook Of The North odpowiedzialni są: skrzypek Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński, gitarzysta i twórca muzyki elektronicznej. Wspólnie nagrali ścieżkę dźwiękową do filmu sprzed ponad 100 lat, „Nanuk z północy”.

Bass Astral x Igo to z kolei zespół dwóch muzyków rockowej formacji Clock Machine, basisty Kuby Tracza oraz wokalisty Igora Walaszka. Pod tym szyldem tworzą elektroniczną i taneczną muzykę. Mają dwie płyty na swoim koncie. 

Podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu wystąpią również m.in. Turbonegro, The Brian Jonestown Massacre, Grizzly Bear czy Clap Your Hands Say Yeah z płytą „Some Loud Thunder”.

W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 290 zł. Miejsce na polu namiotowym to dodatkowe 70 zł. Z kolei bilety jednodniowe mają wkrótce trafić do sprzedaży.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Florek [178.217.***.***] dodano: 13.03.2018, 12:54 #1
Jak na razie to najgorszy line-up w historii.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group