terazmuzyka.pl
Koncerty 1342V  
mg | 19 marca 2019
9

OFF Festival 2019. Gwiazda brytyjskiego rocka i kilkoro innych wykonawców w składzie

Chlubna przeszłość brytyjskiej muzyki, czyli Stereolab, jej znakomity dzień dzisiejszy, w postaci Foals i świetlana przyszłość, czyli Octavian, to tylko część nazw, które wzbogaciły program festiwalu. Poza tym jak zwykle szeroko.

Tegoroczny OFF Festival znacząco poszerzył skład. W tym roku w Dolinie Trzech Stawów zobaczymy między innymi zespół Foals, czyli jeden z najważniejszych zespołów sceny indie. Poza brytyjskim zespołem, ogłoszono występy następujących wykonawców: Stereolab, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk“, Octavian, Ammar 808, Tirzah, Wczasy oraz Entropia.

Foals to jedna z najważniejszych brytyjskich grup indierockowych, brakujące ogniwo pomiędzy taneczną, postpunkową energią Talking Heads a melancholijną psychodelią Radiohead. Po kilkuletniej przerwie Foals wracają jako kwartet, ze znakomitym albumem „Everything Not Saved Will Be Lost Part 1” (druga część już we wrześniu, może w Katowicach uchylą rąbka tajemnicy?), który doskonale oddaje ducha niespokojnego czasu w Wielkiej Brytanii i na świecie. A przy tym zespół dowodzony przez Yannisa Philippakisa nie bez powodu regularnie zgarnia nominacje i nagrody dla najlepszej grupy live na Wyspach – szykujcie się na jedno z najważniejszych koncertowych wydarzeń sezonu.

Dołączyli oni do ogłoszonych już wcześniej wykonawców, czyli Suede, Daughters, The Gaslamp Killer, The Comet is Coming, Perfect Son, Lebanon Hanover, Boogarins, Aldous Harding, Neneh Cherry, Electric Wizard, Loyle Carner, Lotic, Phum Viphurit, black midi, سماء 'SAMA, Superorganism, The Body, IC3PEAK, Slowthai, Jakuzi, Durand Jones & The Indications, i Bamba Pana & Makaveli.

Kolejna edycja OFF Festival odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2019 roku w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

Bilety na OFF Festival są już dostępne w cenach:

  • Karnet trzydniowy – 290 PLN
  • Miejsce na polu namiotowym – 80 PLN

Podczas ubiegłorocznej edycji OFF Festivalu wystąpili m.in.: Kult gra „Spokojnie”, Charlotte Gainsbourg, Ariel Pink, Grizzly Bear, M.I.A, Turbonegro, Clap Your Hands Say Yeah z płytą „Some Loud Thunder”, ...And You Will Know Us by the Trail of Dead grają „Source Tags & Codes”, Muchy czy The Brian Jonestown Massacre.

W ubiegłym roku brytyjski dziennik „The Guardian” wyróżnił OFF Festival, który organizowany jest już od 11 lat – początkowo w Mysłowicach, a od 2010 roku w Katowicach. Dyrektorem festiwalu jest były wokalista zespołu Myslovitz – Artur Rojek.

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
FOK [178.217.***.***] dodano: 19.03.2019, 09:34 #1
Rany, Rojas w końcu się obudził!. Bo zeszły rok na OFFie to była jakaś fatalna pomyłka.
Pokaż odpowiedzi (6)
Kk [93.176.***.***] dodano: 19.03.2019, 10:15 #8
To że Foalsi wystąpią na Offie,tak blisko mojego miejsca zamieszkania jest niesamowite!Obstawiałam że będą w Polsce ale na Open'erze,który po kilku latach regularnego jeżdżenia już Mi się "przejadł"...W związku z tym-panie Arturze ja panu bardzo dziękuję!
Wojtek [217.173.***.***] dodano: 19.03.2019, 17:24 #9
Zdaje się, że karnety 3 dniowe są już po 330 zł. Będzie ogień :D
Komentarze (9 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Koncerty 260V  
Koncerty 1717V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group