terazmuzyka.pl
Koncerty 846V  
rf | 4 grudnia 2018
2

OFF Festival 2019. Znamy pierwsze gwiazdy

Poznaliśmy pierwsze gwiazdy, które wystąpią na przyszłorocznej edycji OFF Festival w Katowicach.

Kolejna edycja OFF Festival odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2019 roku w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Organizatorzy ogłosili już pierwsze gwiazdy.

Pierwsze ogłoszone gwiazdy przyszłorocznej edycji OFF Festival to Daughters, The Gaslamp Killer, The Comet is Coming, Perfect Son, Lebanon Hanover, Boogarins i Bamba Pana & Makaveli. Sprawdźmy, co o niektórych z nich mówią organizatorzy.

Daughters:

Potwór z Providence, stolicy stanu Rhode Island, którego istnienia nie mógł przewidzieć nawet H.P. Lovecraft – inny obywatel tego miasta – nawet w najdzikszych koszmarach. Daughters powstali na ruinach zespołu grindcore’owego i choć dziś już tak nie galopują, została im ta intensywność, nieobliczalność, granie muzyki tak, jakby za chwilę miał się skończyć świat. Album „You Won’t Get What You Want”, już uważany za jedną z najwybitniejszych płyt 2018 roku, łączy tę pasję z noise rockiem, industrialem, post-punkiem i metalem. Jak to się sprawdzi na żywo? Nie bez powodu The Dillinger Escape Plan właśnie Daughters wzięli ze sobą na pożegnalną trasę. Umarł król niech żyje król?

The Comet Is Coming:

Kalifornijczyk William Bensussen wcześnie zaczynał – już jako dzieciak organizował imprezy taneczne dla rodziny i znajomych. Kiedy dorósł, potrafi rozkręcić zabawę o globalnym zasięgu. Jest producentem, który łączy wpływy klasycznego rocka z undergroundowym hip-hopem, a wszystko to topi w psychodelicznym sosie lub wystrzeliwuje w kosmos. Na co stać The Gaslamp Killera można sprawdzić choćby na jego debiutanckim albumie „Breakthrough”, albo „A Sufi and a Killer” Gonjasufi’ego, który współprodukował m.in. z Flying Lotusem.

Lebanon Hanover:

Z jednej strony muzyka tworzona przez Larissę Iceglass i Williama Maybelline’a jest zimna i surowa, z drugiej bezbrzeżnie romantyczna. Odwołuje się do postpunkowej i gotyckiej estetyki lat 80., do Joy Division, Kraftwerk i Siouxsie and the Banshees, ale też nasączonych absyntem i opium artystów fin de siècle’u. W marcu 2018 roku ukazał się ich nowy album zatytułowany „Let Them Be Alien” – smutny, porywający, mroczny i odświeżająco odmienny od wszystkiego, co oferują dziś główne trendy europejskiej alternatywy.

Bilety na OFF Festival są już dostępne w cenach:

  • Karnet trzydniowy – 290 PLN
  • Miejsce na polu namiotowym – 80 PLN
Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
prosba [89.73.***.***] dodano: 09.12.2018, 02:25 #1
Panie Arturze. Dzięki za Daughters, teraz jeszcze YUNA i będzie to festival godny 2019 roku.
Andrzej [5.184.***.***] dodano: 10.01.2019, 09:48 #2
Proszę o wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu na terenie festiwalu, w tamtym roku "przegapiłem" kilka fajnych koncertów...
Zobacz także
Koncerty 184V  
0

Blackbear zagra koncert w Polsce

mg | fot. Sam Dameshek | 23 kwietnia 2019
Koncerty 471V  
0

Mystic Festival. Zobacz mapę terenu

rf | 19 kwietnia 2019
Koncerty 832V  
9

Katarzyna Nosowska zapowiada wyjątkową trasę. Zupełna zmiana formuły?

rf | fot. Marlena Bielińska/Kayax | 18 kwietnia 2019
Koncerty 411V  
2

Kortez podsumował trasę koncertową filmem [WIDEO]

rf | fot. Facebook | 17 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group