terazmuzyka.pl
Newsy 5327V  
mg | 15 maja 2018
19

Oficjalny fan club zespołu TSA, istniejący od 1985 roku, zakończył działalność

Istniejący od 1985 roku oficjalny Fan Club Zespołu TSA „Alien” zakończył działalność po tym, jak zablokowano jego konto na Facebooku. Zgłoszenie wysłał podobno jeden z członków zespołu.

Wiele dzieje się ostatnio w zespole TSA – przede wszystkim chodzi o zmianę na stanowisku wokalisty. Niedawno z grupy odszedł Marek Piekarczyk, a na jego miejsce dołączył znany z programu telewizyjnego „The Voice Of Poland” Damian Michalski. Dość niespodziewanie również swoją działalność zakończył oficjalny Fan Club Zespołu TSA „Alien”, który działał nieprzerwanie od 1985 roku.

Dave Grohl pracuje nad niezwykłym utworem

Okoliczności tej decyzji tłumaczy na stronie fan clubu Manuela „Manu” Szpolorowska, która jest jego prezesem od 2015 roku:

Decyzja ta została podyktowana incydentem, który w moim przekonaniu uniemożliwia dalszą współpracę z zespołem. Dziś, 14 maja, nasza strona na portalu Facebook została usunięta. Powodem tego było zgłoszenie, przez jednego z obecnych muzyków zespołu, naruszenia własności w postaci zamieszczenia na zdjęciu loga zespołu TSA. W zainstniałych okolicznościach uznaję dalsze funkcjonowanie fan clubu za niemożliwe.

Na stronie zamieszczone zostały również zrzuty ekranu, na których zobaczyć możemy decyzję Facebooka dotyczącą zamknięcia profilu Fan Clubu „Alien” – wyraźnie zostało zaznaczone, że chodzi o bezprawne wykorzystanie zarejestrowanego znaku towarowego, czyli logotypu zespołu TSA.

Nowa płyta TSA nabiera kształtów

Andrzej Nowak w rozmowie z Wiesławem Królikowskim, którą znajdziecie w majowym numerze „Teraz Rocka”, zdradził że nowy album grupy ukaże się na rynku już niebawem:

Jestem szczęśliwy, że zaczynamy już przygotowywać repertuar na nową płytę, która ukaże się w tym roku. Na płycie znajdą się moje kompozycje do tekstów Jacka Rzehaka.

Gitarzysta dodał także:

Oczywiście szanuję decyzję Marka Piekarczyka o odejściu z zespołu. Świadomie wybrał drogę piosenkarza... Ale co muszę zaraz dodać: po jego decyzji atmosfera w TSA się poprawiła, wszyscy zaczęli pracować i rozmawiać ze sobą. Ja tu właściwie widzę powrót do początków zespołu, do atmosfery czasów, gdy w czteroosobowym składzie zdobyliśmy laury w Jarocinie.

Jak na razie dyskografię formacji TSA zamyka płyta zatytułowana „Proceder”, która swoją premierę miała w 2004 roku.

Tak natomiast prezentuje się nowy wokalista zespołu w akcji:

Komentarze (19)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Łukasz [77.65.***.***] dodano: 15.05.2018, 09:46 #1
Gratuluję głupoty temu członkowi zespołu TSA. Walka z fanami zapewne wyjdzie im na dobre Mrugnięcie
To już kolejna kretyńska decyzja. Najpierw wojna z wokalistą, teraz z fanami... Chyba pora na emeryturę!
Vampirro dodano: 15.05.2018, 16:07 #2
Dochodzę do wniosku, że TSA przechlapało swój czas. Teraz to już zespół mało znaczący.
Balbi [86.133.***.***] dodano: 15.05.2018, 16:35 #3
TSA już nie ma.
Stary Fan [31.42.***.***] dodano: 15.05.2018, 16:59 #4
Koniec Legendy... Dziś juz nie ma TSA - zespołu, którego piosenki nagrywałem z "trójki" na kasety magnetofonowe włożone do starego Kasprzaka. Dziś już nie ma 5 facetów, którzy gdyby nie byli z Polski, to zapewne zrobiliby ogromną karierę na Zachodzie - bo mieli olbrzymi potencjał. Dzisiaj jest 4 starszych facetó + jeden śmieszny młody śpiewak, którzy zachlapali Legendę TSA i palą wszelkie mosty - w tym najważniejszy pt. "kontakt i szacunek fanów TSA". powtórzę: SMutny koniec Legendy... Jest to moja subiektywna ocena zaistniałej sytuacji, która nie ma na celu obrażenie nikogo zainteresowanego. Przemawia przez mnie żal..... A teraz włączam sobie "Pierwszy Karabin", a potem poleci "Ty, On, Ja"... z Markiem na wokalu !!!!
pawel [89.78.***.***] dodano: 15.05.2018, 18:15 #5
nie jestem fanem ale wiem o co chodzi wokal to 90%zespolu jego brak to koniec
Krzych [188.146.***.***] dodano: 15.05.2018, 23:24 #6
Niech se ten wokal włoski zmieni bo mi coś jakoś nie pasuje kompletnie do pozostałych starych dobrych członków legendarnego TSA
Stary Fan TSA [213.192.***.***] dodano: 16.05.2018, 07:50 #7
Manu gdybyś aktualizowała stronę z nowym wokalistą i kibicowała rozwojowi a nie pozostawała tylko przy Piekarczyku na zdjęciach itd. to nie byłoby całego zamieszania. Nowak ci zamknął i po sprawie, ale nie potrzebnie rozwiązałaś FC Alien! To była pochopna i dziecinna decyzja! Odkręć to wszystko!
mkozlow6 [185.46.***.***] dodano: 16.05.2018, 07:58 #8
Myślę że Pan Nowak się trochę zapomina kto tak naprawdę napędzał TSA . Gdzie był do tej pory , nagle ma materiał na nową płytę a tak to jeżdził po Polsce i grał stare numery ..... Każdy osobno , garderoba obok busa i tak działa LEGENDA a teraz co nowy kolega na wokalu , on nawet wizualnie nie pasuje do WAS . Nie wiem czy Pan Zenon Martyniuk nie byłby lepszy ....
Pokaż odpowiedzi (1)
Stary Fan TSA [213.192.***.***] dodano: 16.05.2018, 08:08 #10
Manu gdybyś aktualizowała stronę z nowym wokalistą i kibicowała rozwojowi a nie pozostawała tylko przy Piekarczyku na zdjęciach itd. to nie byłoby całego zamieszania. Nowak ci zamknął i po sprawie, ale nie potrzebnie rozwiązałaś FC Alien! To była pochopna i dziecinna decyzja! Odkręć to wszystko!
chresti [89.67.***.***] dodano: 16.05.2018, 09:17 #11
Andrzej co z Tobą jest ?. Przez te wszystkie lata funkcjonowania w muzyce deklarowałeś, że fani są najważniejsi !!!, opowiadałeś jak mocno jesteś z nimi związany i jak uwielbiasz dla nich grać !!!. Deklarowałeś, że nie ma dla Ciebie nic ważniejszego i właściwie z " miłości " do fanów wciąż stoisz na scenie. Wydawałeś się być w tym wszystkim autentyczny, ludzie chcieli w to wierzyć i wierzyli, za to Cię kochali, ja również. Wiem co piszę bo widziałem grubo ponad 30 koncertów TSA jeżdżąc po całej Polsce . Okazało się jednak, że w tym wszystkim jest wyłącznie ściema, fałsz i obłuda !!!. Twoje zachowanie to istne królestwo hipokryzji. Właśnie zabiłeś swoją legendę. Ja rozumiem troskę o finansową stronę funkcjonowania w muzyce i zdecydowanie popieram dbałość o wysokie, godziwe zarobkowanie artystów. Nie mniej mogłeś temat logo typu rozwiązać zupełnie inaczej. Wystarczyło skontaktować się z fan clubem i zasugerować usunięcia treści które Ci nie pasowały. Dla kogo teraz będziesz grał ?, co tym razem powiesz ze sceny ?. Żałosne.
Pokaż odpowiedzi (1)
TSA CK [89.78.***.***] dodano: 17.05.2018, 13:12 #13
Nowak odbija sobie za dawne lata, Proceder był głównie Machela, w mediach udzielał się Piekarczyk, więc teraz on chce mieć wszystko po sobą z decyzjami i być NO 1. Każdy ma prawo do tego, szczególnie z nieco przerysowanym ego i nie chce tu obrażać Nowaka, ale zapędy na gwiazdora widać na każdym koncercie i w wywiadach. Oby mu to nie wyszło jak Złe Psy, które z grafomańskimi tekstami raczej nie zaistniały. Trzymam mimo wszystko kciuki za TSA, bo nie podcina się gałęzi na której się siedzi tyle lat, a swoją decyzją o logo na stronie Aliena i prawach autorskich, a w szczególności TAKIM OLANIEM NAJWIERNIEJSZYCH FANÓW ZESPOŁU skutkującym zakończeniem FC Alien Nowak sobie tę gałąź podcina, ale to już jego rozczochrana. Może chodzi już tylko o kasę i granie na Dniach Chleba, a nie np. na Woodstocku, gdzie można ożywiać legendę i pokazać się szerszemu gronu młodych odbiorców. No chyba, że o fanów już tu nie chodzi... Gratulacje za lata pracy dla załogi FC Alien z Przemem na czele. Szacun !!!
Pokaż odpowiedzi (3)
yeah [95.160.***.***] dodano: 17.05.2018, 16:59 #17
Skończą na festynach za gminne pieniądze. Tam fanów pod sceną pełno, takich co nie muszą płacic za bilet.
ac/dc [89.64.***.***] dodano: 18.05.2018, 06:59 #18
wokqal nie taki najgorszy daje chłopak rade piekarczyk był za smutny i te same teksty na koncertach od lat