terazmuzyka.pl
Newsy 2094V  
mg | 22 czerwca 2018
5

Open'er Festival imprezą dla lemingów? Organizator odpowiada

Z łatką „festiwalu dla lemingów” postanowił zmierzyć się organizator Open’er Festivalu – Mikołaj Ziółkowski. Mówił również o wsparciu ze strony rządu i tegorocznym line-upie.

Wczoraj oficjalnie zamknięto skład Open’er Festivalu, a na sam koniec ogłoszono, że jedną z gwiazd będzie Noel Gallagher's High Flying Birds. Warto jednak wspomnieć, że w tym roku na gdyńskiej imprezie pojawi się czołówka nie tylko rocka, ale również muzyki popularnej czy hip-hopu. Wśród ogłoszonych wykonawców są bowiem Arctic Monkeys, Gorillaz, Bruno Mars, Depeche Mode, Massive Attack czy David Byrne, a uzupełnia ich czołówka polskiej sceny – z Podsiadło, Kortezem i Organkiem na czele.

Open'er Festival 2018. Line-up oficjalnie zamknięty!

Choć Open’er od lat znajduje się w czołówce europejskich festiwali, zaprasza największe gwiazdy światowej sceny i wyprzedaje bilety w bardzo szybkim tempie, często nazywany jest obraźliwie „festiwalem dla lemingów”, którzy jeżdżą do Gdyni tylko dlatego, że jest to modne, a nie dlatego, że liczą na doznania artystyczne. O tę łatkę organizatora Mikołaja Ziółkowskiego zapytał Jacek Nizinkiewicz w programie „#RZECZoPOLITYCE”:

W ogóle nie ma takiej łatki, pierwsze słyszę – zdziwił się Ziółkowski. I kontynuował: - Myślę, że to mówią osoby, które nie znają się na muzyce, co jest wielką dominantą w Polsce – kompletnie nie wiedzą o co chodzi. Niby wiedzą, co jest nowoczesne, ale tak naprawdę żyją w ubiegłym wieku i nie znają pewnych przestrzeni cywilizacyjnych i kulturalnych, o których lubią się wypowiadać.

Ziółkowski uważa, że takich określeń używają przede wszystkim osoby, które na festiwalu nigdy nie były, ale chcą komuś dokuczyć – przyrównał to do obraźliwych i niesprawiedliwych kategoryzacji stosowanych po obu stronach politycznej sceny.

Właśnie o polityce, wsparciu rządu, przyszłości festiwalu i atrakcjach, które oferuje, rozmawiali obaj panowie, a całą dyskusję możecie znaleźć poniżej:

Tegoroczny Open'er Festival odbędzie się w dniach 4-7 lipca.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Dio [188.146.***.***] dodano: 23.06.2018, 08:12 #1
Skoro nie wiedział to znaczy, że mało wie o swoim festiwalu. Dziwię się także, że tak się oburza. Myślę, że np. organizatorzy z Wacken nie mieli by pretensji jakby ich festiwal nazwać festiwalem dla metali. Rzeczy trzeba nazywać po imieniu.
Pokaż odpowiedzi (1)
Neg [178.235.***.***] dodano: 23.06.2018, 14:00 #3
Metalowiec to ktoś, kto słucha metalu. A kto to jest leming? Ktoś kto słucha zespołów z Open'era? Tak jak mówi ten koleś, ktoś kto tak politycznie odbiera muzykę, wykazuje się jedynie ignorancją na tym polu. Dodatkowo - po co wszędzie wpychać te polityczne podziały? Nawet do muzyki? Przypomina mi się, jak rozmawiałem z jednym księdzem za czasów licealnych o Przystanku Woodstock, jak mnie przekonywał, że dałem się omamić Owsiakowi i całej tej ideologii. Politycy pewnych opcji politycznych też grzmieli w telewizji, że to wylęgarnia zwolenników przeciwnej opcji. Bardzo mnie to bawiło, bo jako osoba z mniejszego miasta, z ograniczonymi finansami (w liceum tyle co na wakacje zarobiłem i ile dali rodzice), jeździłem na Woodstock, bo była to dla mnie jedna z niewielu okazji, żeby zobaczyć tyle koncertówUśmiech, nic mnie, nic więcej. Ale zawsze ktoś ideologię do wszystkiego będzie dorabiał.
Pokaż odpowiedzi (2)
Zobacz także
Newsy 640V  
0

Korn zagra z byłym perkusistą?

rf | 22 lutego 2019
Newsy 218V  
0

Trasa hologramu Amy Winehouse przełożona

rf | fot. Rama | 21 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group